Darmowa przesyłka przy zamówieniu złożonym jeszcze dziś.
 

Zrównoważony rozwój w firmie Bose

Idea zrównoważonego rozwoju odzwierciedla główne wartości firmy Bose, wpisując się w nasze dążenie do doskonałości i wspólny wysiłek na rzecz uczciwego prowadzenia działalności z poszanowaniem godności innych. Wcielamy tę ideę w życie podczas codziennej pracy na wszystkich poziomach organizacji. W ten sposób wpływa ona na nasze myślenie i prowadzenie działalności.

Nasze metody

Program zrównoważonego rozwoju firmy Bose zarządza odpowiedzialnością ekonomiczną, społeczną i ekologiczną. Naszym celem jest wdrażanie najlepszych praktyk zarządzania zrównoważonym rozwojem i kompleksowej realizacji na wszystkich poziomach firmy. Aby tego dokonać, opracowaliśmy wieloletnią strategię, dzięki której nasi klienci, pracownicy i społeczności, w których działamy otrzymywali rezultat naszej pracy. Zrównoważony rozwój przekłada się na wartość dla klientów w postaci innowacji. Dla pracowników oznacza to większe zaangażowanie i realizację ich potencjału. Nasze programy pozwalają odwdzięczyć się lokalnej społeczności na wiele sposobów.

W kolejnych latach zamierzamy nabrać jeszcze większego rozpędu. Umożliwi nam to nasza struktura zarządzania zrównoważonym rozwojem. Obejmuje ona rozmaite funkcje w skali globalnej, wzmacniając i ujednolicając nasz przekaz, tak aby skupić się na realizacji strategii i wytycznych.

Pracownicy

Stanowią serce i duszę naszej firmy, są motorem innowacji, twórczości i doskonałości, dzięki którym firma Bose zawdzięcza swoją obecną pozycję. Pomagając naszym pracownikom wieść bardziej zróżnicowany tryb życia, tworzymy środowisko pracy przyciągające największe talenty w branży, dzięki którym nasza firma zapewni sobie solidną pozycję w przyszłości.

Programy takie jak Wellbeing@Bose, Recognize & Celebrate, czy BHP powstały w trosce o samopoczucie naszych pracowników. Część programów szkoleniowych skupia się na rozwoju pracowników, np. Bose Lean Enterprise oraz Global People Management Initiative, które są obowiązkowe dla wszystkich naszych kierowników.

Społeczności

Każda firma myśląca o zrównoważonym rozwoju posiada zobowiązania wobec społeczności w których działa, poszczególnych osób, jak i całych rodzin. Firma Bose realizuje te zobowiązania za sprawą rozmaitych inicjatyw, w tym wolontariatu, akcji charytatywnych i firmowych zbiórek. Nasze działania skupiają się na kontynuowaniu wieloletniej tradycji: korzystamy z naszego innowacyjnego podejścia, aby zająć się problemami lokalnych społeczności, promując postęp i podejście badawcze za sprawą odpowiedniej edukacji. Wspieranie programów edukacyjnych pozwala naszym pracownikom dzielić się wiedzą z przyszłymi inżynierami, wzbogacając ich wiedzę i doświadczenia prywatne jak i zawodowe w ramach programu mentorskiego, dbając o to, aby kolejne pokolenia inżynierów przejęły dziedzictwo firmy Bose i zadbały o jej świetlaną przyszłość.

Inicjatywy ekologiczne

Firma Bose zdaje sobie sprawę, że nasze produkty mają wpływ na środowisko, dlatego robimy wszystko co w naszej mocy, żeby go ograniczyć. Zapotrzebowanie energetyczne i emisja węgla to jeden z najważniejszych tematów w ekologii, dlatego zobowiązaliśmy się wprowadzić ograniczenia. Ponieważ postępujemy zgodnie z zasadami LEAN dla procesu produkcji, korzystamy już z inicjatyw ograniczających marnowanie energii. W ten sposób zapewniamy długofalowe korzyści naszej firmie i jednocześnie ograniczamy jej negatywny wpływ na środowisko.

Program LEAN to również mniej odpadów i skuteczniejsza ich utylizacja. Zarządzanie odpadami jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale stanowi również wartość dla samej firmy.

Ekologia produktów

W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów oczekuje produktów, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój. Chcemy spełniać ich oczekiwania, dlatego też usprawniamy pod tym kątem nasze produkty.

W naszej ofercie znalazła się seria produktów Bose Energy Efficient, które zużywają 50% mniej energii, niż systemy dźwiękowe Bose podobnej klasy, a np. system Bose Ride obniża poziom zmęczenia u zawodowych kierowców. Nieustannie szukamy sposobów na bardziej wydajne i ekologiczne opakowania, które zajmują mniej miejsca i korzystają z materiałów przyjaznych środowisku.