Bezpłatne dostawy i zwroty
 

DLACZEGO W DŹWIĘKACH ODBIERANYCH PODCZAS SNU MOŻE TKWIĆ SEKRET LEPSZEGO SNU

Sen. Wreszcie. Z dźwiękami do snu.

Pomyśl. Kiedy ostatnio udało Ci się dobrze przespać noc? Czy było to, zanim ktoś ważny dla Ciebie zaczął głośno chrapać w łóżku? Czy zanim wprowadzili się Twoi hałaśliwi i często organizujący imprezy sąsiedzi? Spójrzmy prawdzie w oczy. Nic nie frustruje tak bardzo, jak trudności z zaśnięciem i przespaniem nocy mimo leżenia w wygodnym łóżku.

Gdyż brak snu to poważny problem na całym świecie. Podnieś rękę, jeśli się zgadzasz. Nie martw się, nie jesteś sam.

60%

dorosłych na całym świecie ma trudności z zasypianiem, długością snu lub wstawaniem.

79%

dorosłych przesypia mniej niż siedem godzin snu, 30% mniej niż sześć godzin.

25%

par w Stanach Zjednoczonych śpi w różnych pomieszczeniach, najczęściej z powodu chrapiących partnerów.

Zmęczona kobieta siedząca na krawędzi łóżka po obudzeniu się

Znaczenie snu

Ludzie potrzebują odpowiedniej ilości odpoczynku, aby czuć się dobrze, utrzymać zdrowie i prowadzić aktywne życie. Jeffrey Ellenbogen, lekarz i dyrektor projektu Sound Sleep Project, mówi:

„[Brak snu] został powiązany z chorobami układu krążenia, problemami psychicznymi i cukrzycą… i może niekorzystnie wpływać na działanie funkcji dziennej, co prowadzi do osłabienia czynności w miejscu pracy i pogorszenia uwagi, co może powodować problemy np. z prowadzeniem samochodu”.

Jeśli nie sypiasz wystarczająco długo w nocy, wystawiasz siebie i innych na ryzyko. Patrząc z perspektywy, sen — dobry sen — to tylko to, co lekarz nakazuje.

Dobrze wypoczęty mężczyzna jedzący śniadanie w kuchni

Zażywasz drzemki? Wygrywasz!

Co się dzieje w przypadku, gdy w rzeczywistości śpisz spokojnie w nocy… każdej nocy?

Liczne badania wykazały, że zalecana ilość snu w nocy może poprawić funkcje mózgu, zdrowie, nastrój, wygląd i jakość życia. W rzeczywistości sen może być jednym z najważniejszych czynników przypisywanych długowieczności życia ludzkiego – być może nawet ważniejszym niż jedzenie.

Co daje odpowiednia ilość odpoczynku?

Dobry sen zwiększa spostrzegawczość i wnikliwość w pracy. Lepsze samopoczucie pozwoli np. skorzystać z tej interesującej promocji. Wyspani ludzi są bardziej energiczni i chętni do wypróbowywania nowych rzeczy. Są także bardziej spontaniczni. Lepszy sen pozwoli np. zaprosić na randkę tego uroczego faceta z kawiarni. Dobry sen odświeża, poprawia wygląd i samopoczucie, i sprawia, że problemy dnia są łatwiejsze do rozwiązania. Codziennie.

Zawsze słuchasz

Czy zastanawiasz się czasem, dlaczego nie możesz spać? Właściwie to nie sam hałas powstrzymuje nas od zaśnięcia – przyczyną są zmiany dźwięków. Twój mózg cały czas, nawet w trakcie snu, przetwarza różnice w głośności, wysokości i tonacji. Nieregularne dźwięki mogą spowodować zmiany częstości rytmu serca, ciśnienia krwi i podświadomie wywoływać emocje. Podczas gdy stała liczba jednostajnych dźwięków, takich jak biały szum, może pomóc w rozpraszaniu naszych umysłów i maskowaniu niepożądanych dźwięków. To dlatego rozwiązanie na korzyść lepszego snu w nocy nie może polegać na wyeliminowaniu hałasu, tym może być zastąpienie go lepszym hałasem.

Które dźwięki są najlepsze?

Badania wykazały, że biały szum (lub dźwięki podczas spania) wycisza działanie mózgu i może pomóc zapaść w sen i przespać całą noc. Ponieważ nasz mózg zawsze nasłuchuje, dźwięki z trybu uśpienia wytłumiają zakłócające hałasy i delikatnie zajmują naszą podświadomość miękkim, kojącym brzmieniem, które nie wymaga żadnego rzeczywistego zainteresowania. Dźwięki snu są proste, zatem Twój mózg nie musi ich przetwarzać — jak trzaskanie ognia lub szmer wody w strumyku. Pozostają one na stałym poziomie przez całą noc, dając wrażenie tła dźwiękowego, moderującego „szczytowe” dźwięki, takie jak trzaśnięcie drzwiami, i pomagają w kontynuowaniu niczym niezakłóconego snu.

Nasz cel? Zapewnić Ci dobrze przespaną noc. Każdą noc.

Od dawna misją Bose jest tworzenie produktów, które poprawiają życie ludzi. Brak snu jest stałym problemem dla większości ludności. Stworzyliśmy więc proste rozwiązanie, które może pomóc milionom ludzi. Wkładki maskujące hałas Bose sleepbuds™ mają niewielkie rozmiary, są całkowicie bezprzewodowe i zostały zaprojektowane z myślą o komforcie przez całą noc. Zamiast strumieniowego przesyłania muzyki, emitują dźwięki podczas snu, które maskują niepożądane hałasy, umożliwiając spokojny sen. Wreszcie.