90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN
Czarne i srebrne słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 na stole z kawą, książką i tabletem

Wiadomość od Prezesa i Dyrektora ds. operacyjnych

Jim Scammon, Prezes i Dyrektor ds. operacyjnych

Gdy nadszedł rok podatkowy 2020, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak będzie wyglądał. Pandemia COVID-19 zmieniła życie codzienne nas wszystkich, spowodowała śmierć wielu ludzi i ogromne straty gospodarcze. Globalne niepokoje społeczne po tragicznej śmierci George’a Floyda uwidoczniły konieczność podjęcia dodatkowych działań na rzecz sprawiedliwości społecznej na całym świecie. Ten rok, bardziej niż wcześniejsze, pokazał nam, jak wiele nas łączy i jakie są nasze zobowiązania wobec siebie nawzajem oraz naszych społeczności.

W tych trudnych czasach nasze wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to jeden ze sposobów na dokonanie zmian obecnie oraz dla przyszłych pokoleń.

W roku podatkowym 2020 Bose, dzięki zaangażowaniu i determinacji naszych pracowników, podejmuje kolejne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Przykładem jest nasz zakład produkcyjnych w Tijuanie, w Meksyku, który trzeci rok z rzędu osiągnął cele związane ze zrównoważonym rozwojem, czyli ograniczenie zużycia energii i wytwarzania odpadów. Ukończyliśmy pierwszy etap naszych działań, których celem jest dobrowolne wyeliminowanie potencjalnie niebezpiecznych substancji z naszych produktów i opakowań. Pracownicy na całym świecie dołożyli starań, aby określić i wdrożyć nowe możliwości oraz zorganizować inicjatywy w społecznościach lokalnych.

W związku z pandemią COVID-19 podjęliśmy zdecydowane działania zapewniające ochronę i wsparcie naszych pracowników, w tym określenie zasad dotyczących pracy w domu dla tych osób, które mogą wykonywać pracę zdalnie i udzielanie urlopów w stosownych przypadkach w celu wsparcia i zapewnienia korzyści osobom, które nie mogą pracować zdalnie. Skoncentrowaliśmy także działania charytatywne firmy na pomocy związanej z łagodzeniem skutków pandemii COVID-19.

W reakcji na niesprawiedliwość społeczną wyraziliśmy poparcie dla pokojowych protestów na rzecz ochrony podstawowych praw człowieka.

To tylko kilka przykładów dalszego stosowania naszych zasad dotyczących zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy, a wiele innych zawarto w aktualizacji Raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju za rok 2020. Czytając ją, zrozumiecie, dlaczego jestem tak dumny z naszych działań zrealizowanych w ubiegłym roku, a szczególnie wyjątkowych i oddanych pracowników Bose, którzy pomogli nam tego dokonać.

Z poważaniem
Jim Scammon
Prezes i Dyrektor ds. operacyjnych