Bezpłatne dostawy i zwroty
 
Głośnik bezprzewodowy SoundTouch 30 na stole

Wiadomość od Prezesa i Dyrektora Generalnego

Phil Hess, Prezes i Dyrektor Generalny

Phil Hess

Prezes i Dyrektor Generalny

— W świecie, który cały czas się zmienia, zrównoważony rozwój ma ogromne znaczenie dla dużych firm. Dla mnie, osobiście, też. Odkąd w Bose zaczęliśmy interesować się zrównoważonym rozwojem, popieram rozwój naszej firmy w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko i działania na rzecz społeczeństwa. Uważam, że nasze wysiłki są odzwierciedleniem istoty i wartości Bose, ale ważniejsze jest to, że robimy to, co należy, aby przyszłe pokolenia mogły żyć w takich samych warunkach, jak te, w których my żyjemy dzisiaj.

Z przyjemnością oznajmiam, że czynimy postępy. Głównie za sprawą dążeń naszych pracowników, którzy sprawiają, że zarówno firma Bose, jak i świat, stają się lepszym miejscem. Jestem dumny z naszych postępów związanych ze zrównoważonym rozwojem i z przyjemnością opowiem o najważniejszych osiągnięciach minionego roku:

• Na kampusie w Framingham w stanie Massachusetts zainstalowaliśmy pokaźny układ paneli słonecznych o mocy 1,7 MW, który produkuje ilość energii wystarczającą do zasilania znacznej części kampusu.

• Nasz zakład produkcyjny w mieście Tijuana w Meksyku poczynił znaczne postępy w realizacji celów 2020 związanych z redukcją zużycia energii, produkcji odpadów oraz zaangażowaniem pracowników w życie społeczne.

• We Framingham w stanie Massachusetts w imprezie 2017 Consumer Electronics Volunteer Service Day wzięła udział rekordowa liczba pracowników — sprzątali miejsca publiczne, pracowali w schroniskach dla kobiet i pomagali organizacjom non-profit, które zapewniają tanie zakwaterowanie i usługi dla dzieci.

• Przeprowadziliśmy formalną ocenę cyklu życia (LCA) naszych produktów, aby sprawdzić, jaki mają wpływ na środowisko. Sprawdziliśmy materiały, procesy produkcji, sposoby użytkowania i procesy utylizacji. Dzięki tej ocenie możemy zidentyfikować i wykorzystać okazje do wprowadzenia poprawek.

• Zintegrowaliśmy zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem z corocznym procesem planowania strategii globalnego łańcucha dostaw oraz globalnych funkcji sprzedażowych.

Choć to duże osiągnięcia, dopiero zaczynamy naszą wędrówkę. Bose osiąga wyniki, wspierając oddolne wysiłki swoich pracowników i ustalając podstawowe zasady działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Nawet ten raport, który ujawnia nasze działania z zeszłego roku związane ze środowiskiem i społeczeństwem, jest przykładem praktyk, których oczekuje się od odpowiedzialnej firmy.

Często jednak zastanawiam się, co będzie dalej. Czy możemy wykroczyć poza popularne praktyki w obszarach, w których możemy zdziałać najwięcej i podnieść poprzeczkę? Z optymizmem patrzę na przyszłoroczną pracę z naszym zespołem, która będzie dotyczyć identyfikacji obszarów, w których możemy poszerzyć ambicje, następnie zrealizować plan i zając pozycję lidera. Dzięki determinacji i poświęceniu możemy zmienić świat. W ten sposób przyszłe pokolenia niczego nie stracą, a nawet coś zyskają.


WRÓĆ DO STRONY ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W FIRMIE BOSE