NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Sposób sterowania bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi Bose: przesuń palcem, dotknij i naciśnij

Gdy jesteś w podróży, chcesz, aby wszystko, od zakupu porannej kawy po zmianę utworu w słuchawkach, funkcjonowało szybko, łatwo i płynnie. Nie możesz skrócić i przyspieszyć kolejki w ulubionej kawiarni, ale możesz nauczyć się, jak szybko i bez wysiłku sterować bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi, dzięki czemu zrobisz to bez wyciągania telefonu z kieszeni lub tabletu z torebki.

Przedstawiamy przewodnik dotyczący sterowania bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi Bose, w tym nowymi słuchawkami dousznymi Bose QuietComfort® II i słuchawkami dousznymi Bose Sport. Za pomocą prostych ruchów — przesuwania palcem, dotykania i naciskania — można regulować głośność, odbierać połączenia telefoniczne, sterować odtwarzaniem multimediów itp.

Osoby noszące słuchawki douszne Bose QuietComfort, słuchawki douszne Bose Sport i słuchawki douszne Bose QuietComfort II

DOTKNIJ

Dotknij, aby kontrolować treści i połączenia

Jedno dotknięcie nigdy nie miało takiej mocy.

Gdy korzystasz ze słuchawek dousznych Bose, możesz szybko rozpocząć i wstrzymać odtwarzanie muzyki oraz odbierać połączenia telefoniczne.

W słuchawkach dousznych Bose QuietComfort® II lub słuchawkach dousznych Sport powierzchnia dotykowa znajduje się na zewnętrznej części każdej słuchawki, a większość funkcji sterowania dotykowego znajduje się na prawej słuchawce. Aby rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie multimediów, jednym palcem dwukrotnie dotknij prawej słuchawki — wystarczy delikatne dotknięcie. Nie ma potrzeby silnego naciskania. Dzięki temu nie musisz wyjmować telefonu, co sprawia, że jest to szczególnie wygodne rozwiązanie podczas dojazdów do pracy, pracy w biurze, a nawet ćwiczeń na siłowni.

Kobieta nosząca słuchawki douszne Bose Sport podczas ćwiczeń, dotykająca prawej słuchawki

Dostępne są elementy sterujące słuchawek dousznych, które umożliwiają odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych. Dwukrotne dotknięcie prawej słuchawki spowoduje odebranie połączenia przychodzącego. Po zakończeniu połączenia można użyć tego samego gestu. Pamiętaj, że mikrofon znajduje się w prawej słuchawce, więc podczas rozmowy przez telefon należy trzymać ją w uchu. Jeśli nie jesteś w nastroju do rozmowy, możesz dotknąć prawej słuchawki i przytrzymać ją, aby odrzucić połączenie.

PRZESUŃ PALCEM

Przesuń palcem, aby dostosować głośność

Gdy chcesz pozbyć się szumów wokół siebie, elementy sterujące słuchawek dousznych firmy Bose umożliwiają dostosowanie głośności za pomocą sterowania dotykowego. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem korzystania z tej funkcji należy ją włączyć za pośrednictwem aplikacji Bose Music. Pamiętaj także, że przed włączeniem tego ustawienia należy upewnić się, że używane jest oprogramowanie w wersji 4.2.4 lub nowszej.

W aplikacji Bose Music przejdź do menu ustawień i przewiń w dół do pozycji Product control (Sterowanie produktem). Dostępny jest przycisk przesuwny z oznaczeniem Voice touch control (Sterowanie dotykowe funkcjami głosowymi), który można włączać i wyłączać.

Po włączeniu ustawienia można regulować głośność na samych słuchawkach. Wystarczy przesunąć palcem w górę po prawej słuchawce, aby zwiększyć głośność, lub przesunąć palcem w dół, aby ją zmniejszyć. Ten gest działa także w przypadku słuchawek Bose 700 z redukcją szumów, które mają powierzchnię dotykową na przedniej części prawego nausznika. W przypadku tych większych słuchawek można również przesuwać palcem do przodu, aby przejść do następnego utworu, lub przesunąć palcem do tyłu, aby powrócić do poprzedniego utworu.

DOTKNIJ

Dotknij, aby zmienić ustawienia redukcji szumów

Jeśli słuchawki douszne są wyposażone w światowej klasy technologię redukcji szumów firmy Bose, można przełączać różne ustawienia, dwukrotnie dotykając lewej słuchawki. Domyślnie dostępne są trzy poziomy redukcji szumów, w tym:

  • Tryb Quiet: eliminuje praktycznie wszystkie zewnętrzne dźwięki wokół użytkownika
  • Tryb Aware: blokuje dźwięki o niskiej częstotliwości, takie jak dudnienie pociągu, ale nadal zapewnia pewną świadomość otoczenia
  • Wyłączona redukcja: pozwala lepiej słyszeć otoczenie

W aplikacji Bose Music można także przejść do ustawień i wybrać opcję Noise cancellation (Redukcja hałasu), która umożliwia dostosowanie zaprogramowanych poziomów redukcji szumów.

Mężczyzna wybierający ustawienia redukcji szumów za pomocą dwukrotnego dotknięcia lewej słuchawki dousznej Bose QuietComfort
Mężczyzna w metrze wybierający ustawienia redukcji szumów za pomocą dwukrotnego dotknięcia lewej słuchawki dousznej Bose QuietComfort II

NACIŚNIJ

Dotknij i przytrzymaj, aby uzyskać dostęp do asystenta głosowego

Masz krótkie pytanie do Siri? Za pośrednictwem słuchawek dousznych Bose możesz korzystać z asystenta głosowego w telefonie, ale najpierw musisz włączyć tę funkcję. Zrobisz to w aplikacji Bose Music. Przejdź do ustawień i przewiń w dół do pozycji Product control (Sterowanie produktem). Przycisk suwaka oznaczony napisem Voice assistant touch control (Sterowanie dotykowe asystentem głosowym) można przesunąć w prawo, aby włączyć tę funkcję.

Mężczyzna oglądający w smartfonie aplikację Bose Music do obsługi słuchawek dousznych Bose QuietComfort II
Mężczyzna uzyskujący dostęp do asystenta głosowego za pomocą sterowania dotykowego prawej słuchawki dousznej Bose QuietComfort

Aby uzyskać dostęp do asystenta głosowego bez wyjmowania telefonu, dotknij prawej słuchawki i przytrzymaj palec, aż usłyszysz ton. Następnie zdejmij palec i wypowiedz polecenie. Mikrofon na prawej słuchawce dousznej pełni rolę rozszerzenia mikrofonu w smartfonie, umożliwiając wyszukiwanie informacji, odtwarzanie podcastów, wykonywanie połączeń telefonicznych i nie tylko.

Gdy nauczysz się sterować bezprzewodowymi słuchawkami za pomocą gestów, możesz łatwiej dostosować multimedia, połączenia telefoniczne i asystenta głosowego, szybciej i wygodniej wykonywać codzienne czynności, niezależnie od tego, czy wykonujesz je w biurze, na pokładzie samolotu czy podczas codziennego biegu.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.

POWIĄZANE PRODUKTY