Darmowa przesyłka przy zamówieniu złożonym jeszcze dziś.
 

Rozwiązywanie problemów z baterią

Bateria zbyt szybko się rozładowuje

W przypadku większości podłączonych urządzeń całkowicie naładowana bateria (gdy po podłączeniu do zasilania zielona dioda świeci światłem ciągłym na zielono) zapewnia około 7 godzin rozmów lub strumieniowego przesyłania dźwięku bądź 100 godzin działania w trybie gotowości. Trzeba jednak pamiętać, że wiele aplikacji i funkcji współczesnych smartfonów generuje dźwięki informujące o działaniach w urządzeniu. Odtwarzanie tych dźwięków przez zestaw słuchawkowy może wpływać na żywotność baterii. Popularne dźwięki i powiadomienia z telefonu to:

  • dźwięki blokowania/odblokowywania;
  • dźwięki klawiszy;
  • dźwięki dotyczące wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail;
  • dźwięki z serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter itp.);
  • dźwięki w grach i aplikacjach (Words with Friends, Angry Birds itp.).

wielu użytkownikom wydaje się, że jeśli nie prowadzą rozmowy telefonicznej lub aktywnie nie przesyłają strumieniowo muzyki czy dźwięku z filmu, urządzenie działa w trybie gotowości. niestety tak nie jest.

aby zablokować przesyłanie tych dźwięków do zestawu słuchawkowego, można wybrać w ustawieniach głośności dla trybu bluetooth® opcję "wibracji" lub "wyciszenia" (o ile jest dostępna). może to zatrzymać przesyłanie dźwięku z urządzenia do zestawu słuchawkowego. jednak takie ograniczenie będzie dotyczyć także dźwięku, którego użytkownik chce słuchać (muzyka, dźwięk z systemu gps itp.).

czas działania baterii wydłuża również wyłączanie zestawu słuchawkowego, gdy nie jest on używany. kiedy zestaw słuchawkowy jest podłączony, ale wyłączony, można go w porę włączyć, aby odebrać połączenie przychodzące.

Czy było to pomocne?

Wyślij

Dziękujemy za przesłanie komentarzy.