90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Rozwiązywanie problemów z baterią

Bateria zbyt szybko się rozładowuje

przed przystąpieniem do procedury rozwiązywania problemów upewnij się, że oprogramowanie zestawu słuchawkowego jest aktualne. kliknij tutaj, aby otworzyć stronę aktualizacji oprogramowania zestawu słuchawkowego bose® bluetooth®.

w przypadku większości podłączonych urządzeń całkowicie naładowana bateria (gdy po podłączeniu do zasilania zielona dioda świeci światłem ciągłym na zielono) zapewnia około 3,5–4,5 godz. rozmów lub strumieniowego przesyłania dźwięku bądź 100 godzin działania w trybie gotowości. trzeba jednak pamiętać, że wiele aplikacji i funkcji współczesnych smartfonów generuje dźwięki informujące o działaniach w urządzeniu. odtwarzanie tych dźwięków przez zestaw słuchawkowy może wpływać na żywotność baterii. popularne dźwięki i powiadomienia z telefonu to:

  • dźwięki blokowania/odblokowywania;
  • dźwięki klawiszy;
  • dźwięki dotyczące wiadomości tekstowych i wiadomości e-mail;
  • dźwięki z serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter itp.);
  • dźwięki w grach i aplikacjach (Words with Friends, Angry Birds itp.).

wielu użytkownikom wydaje się, że jeśli nie prowadzą rozmowy telefonicznej lub aktywnie nie przesyłają strumieniowo muzyki czy dźwięku z filmu, urządzenie działa w trybie gotowości. niestety tak nie jest.

aby zablokować przesyłanie tych dźwięków do zestawu słuchawkowego, można wybrać w ustawieniach głośności dla trybu bluetooth® opcję "wibracji" lub "wyciszenia" (o ile jest dostępna). może to zatrzymać przesyłanie dźwięku z urządzenia do zestawu słuchawkowego. jednak takie ograniczenie będzie dotyczyć także dźwięku, którego użytkownik chce słuchać (muzyka, dźwięk z systemu gps itp.).

czas działania baterii wydłuża również wyłączanie zestawu słuchawkowego, gdy nie jest on używany. kiedy zestaw słuchawkowy jest podłączony, ale wyłączony, można go w porę włączyć, aby odebrać połączenie przychodzące.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.