90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Podłączanie telewizora do systemu Wave® radio

Dostępność gniazd wyjściowych audio jest różna w przypadku różnych marek telewizorów. Niektóre telewizory mają więcej niż jeden zestaw gniazd wyjściowych audio, a inne nie mają żadnych.

Uwaga: większość telewizorów jest wyposażona w dwa złącza typu RCA (cinch) do połączeń audio. Wejście AUX w systemie Wave® radio wykorzystuje pojedyncze gniazdo 3,5 mm. Aby podłączyć telewizor, który wykorzystuje złącza typu RCA, będzie potrzebny adapter audio. Taki adapter można kupić w większości sklepów z elektronicznych.

Użyj tych wskazówek, aby wybrać optymalny sposób podłączenia telewizora do systemu Wave® radio.

Jeśli telewizor nie jest wyposażony w żadne gniazda wyjściowe audio, system Wave® radio można podłączyć do gniazd wyjściowych audio innego urządzenia źródłowego, np. odtwarzacza DVD lub dekodera telewizji kablowej/satelitarnej. W takiej sytuacji przez system Wave® radio będzie przesyłany jedynie dźwięk z podłączonego źródła.

W przypadku, gdy telewizor jest wyposażony w dwa zestawy gniazd wyjściowych audio oznaczone napisami FIXED (FIX) i VARIABLE (VAR), należy użyć gniazd oznaczonych jako FIXED (ze względu na najwyższą jakość dźwięku).

Jeśli telewizor jest wyposażony tylko w gniazda wyjściowe audio oznaczone napisem VARIABLE (VAR), można do nich podłączyć system Wave® radio. Należy jednak wyłączyć wewnętrzne głośniki telewizora. Odpowiednie instrukcje znajdują się poniżej.

Konfigurowanie telewizora do odtwarzania dźwięku przez system Wave® radio

Aby uzyskać optymalną jakość dźwięku z telewizora podłączonego do systemu Wave® radio, należy wyłączyć wewnętrzne głośniki telewizora. W menu ekranowym telewizora jest często dostępna opcja włączania/wyłączania głośników telewizora. Mogą być również dostępne opcje wyboru sygnału wyjściowego audio: FIXED i VARIABLE. W celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku należy użyć ustawienia FIXED.

Poniżej przedstawiono typowe metody wprowadzania tych zmian w telewizorach (wytyczne dotyczące konkretnej marki telewizora można znaleźć w instrukcji obsługi telewizora):

Wybieranie sygnału wyjściowego audio FIXED lub VARIABLE

Jeśli telewizor jest wyposażony w gniazda wyjściowe oznaczone napisem „FIX” lub „FIXED”, często nie trzeba wprowadzać żadnych zmian. W przypadku podłączenia systemu Wave® radio do jakiegokolwiek innego typu wyjścia w telewizorze wykonaj następujące czynności, aby mieć pewność, że do systemu jest przesyłany sygnał o stałym poziomie:

Za pomocą pilota telewizora wyświetl menu dźwięku na ekranie telewizora. W większości przypadków należy w tym celu nacisnąć przycisk Menu i wybrać pozycję „Audio” (Dźwięk).

W menu telewizora znajdź pozycję „Audio Output” (Wyjście audio) i wybierz ustawienie „Fixed” (Stały poziom).

W przypadku wybrania ustawienia „Fixed” (Stały poziom) wyłącz głośniki telewizora (patrz temat „Wyłączanie wewnętrznych głośników telewizora” poniżej), zamknij menu ustawień dźwięku i ustaw najniższy poziom głośności telewizora.

Jeśli w menu nie ma żadnego ustawienia dotyczącego wyjścia sygnału audio, wyłącz głośniki telewizora (patrz temat „Wyłączanie wewnętrznych głośników telewizora” poniżej), zamknij menu ustawień dźwięku i ustaw głośność telewizora na około 80%.

Wyłączanie wewnętrznych głośników telewizora

W nowszych telewizorach zwykle jest dostępna opcja wyłączenia głośników. Starsze telewizory mają często ręczny wyłącznik głośników, który znajduje się zwykle z tyłu, w pobliżu gniazd wyjściowych audio.

Wyłączanie głośników za pomocą menu ustawień telewizora:

Za pomocą pilota telewizora wyświetl menu dźwięku na ekranie telewizora. W większości przypadków należy w tym celu nacisnąć przycisk Menu i wybrać pozycję „Audio” (Dźwięk).

Wyszukaj pozycję menu „Speakers On/Off” (Włączanie/wyłączanie głośników), wybierz ustawienie „Speakers Off” (Głośniki wyłączone) i zamknij menu.

Uwaga: jeśli w menu ustawień dźwięku telewizora nie ma opcji wyłączenia głośników wewnętrznych, zamknij menu i ustaw minimalny poziom głośności telewizora.

Wyłączanie głośników za pomocą ręcznego wyłącznika:

Jeśli z tyłu telewizora znajduje się przełącznik SPEAKER ON/OFF, ustaw go w pozycji „OFF” (wyłączone), po czym ustaw głośność telewizora na ok. 80% maksymalnej wartości.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.