90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Podłączanie zestawu słuchawkowego do gniazda zasilania w samolocie

Zestaw słuchawkowy może zostać podłączony do gniazda zasilania w samolocie (wtyczka 6-stykowa) albo może korzystać z zasilania bateryjnego (podwójna wtyczka).

Korzystanie z wtyczki 6-stykowej

Po włożeniu jednej wtyczki 6-stykowej do 6-stykowego gniazda zestaw słuchawkowy może korzystać z zasilania samolotu i odbierać dźwięk telefonu pokładowego. Jeśli zestaw słuchawkowy korzysta z zasilania samolotu, w panelu samolotu musi być zainstalowane gniazdo 6-stykowe. Instalacja musi zostać wykonana przez wykwalifikowanego instalatora urządzeń lotniczych. Adapter Bose pozwala przekształcić wtyczkę 6-stykową na złącze G/A (z dwiema wtyczkami).

Podłączanie zestawu słuchawkowego

Ustaw 6-stykową wtyczkę w odpowiednim położeniu względem wpustu w gnieździe (dopasuj wąską wypustkę wtyczki do rowka w gnieździe).

Podłączanie wtyczki zestawu słuchawkowego do gniazda zasilania w samolocie

Mocno wciśnij wtyczkę do gniazda.

Odłączanie zestawu słuchawkowego

Odciągnij zatrzask przy końcu 6-stykowej wtyczki.

Odłączanie wtyczki zestawu słuchawkowego od gniazda zasilania w samolocie

Delikatnie wyjmij wtyczkę z gniazda.

Nie wyciągaj wtyczki bez wcześniejszego odciągnięcia zatrzasku. Wyjęcie wtyczki na siłę spowoduje uszkodzenie kabla i/lub panelu przyrządów w samolocie.

Korzystanie z podwójnej wtyczki dla lotnictwa cywilnego

Najbardziej popularna wersja zestawu słuchawkowego działająca tylko na baterie jest wyposażona w dwie wtyczki (G/A) dla lotnictwa cywilnego, które można podłączyć do instalacji dźwiękowej samolotu. Choć wtyczki wyglądają podobnie, wtyczka mikrofonu (górna) jest krótsza i cieńsza; ma też nieco inny kształt niż wtyczka telefonu pokładowego (dolna).

Dwie wtyczki lotnicze (G/A) wersji zestawu słuchawkowego zasilanej tylko bateriami

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.