Bezpłatne dostawy i zwroty
 

Podłączanie zestawu słuchawkowego do gniazda zasilania w samolocie

Zestaw słuchawkowy może zostać podłączony do gniazda zasilania w samolocie (wtyczka 6-stykowa) albo może korzystać z zasilania bateryjnego (podwójna wtyczka).

Korzystanie z wtyczki 6-stykowej

Po włożeniu jednej wtyczki 6-stykowej do 6-stykowego gniazda zestaw słuchawkowy może korzystać z zasilania samolotu i odbierać dźwięk telefonu pokładowego. Jeśli zestaw słuchawkowy korzysta z zasilania samolotu, w panelu samolotu musi być zainstalowane gniazdo 6-stykowe. Instalacja musi zostać wykonana przez wykwalifikowanego instalatora urządzeń lotniczych. Adapter Bose pozwala przekształcić wtyczkę 6-stykową na złącze G/A (z dwiema wtyczkami).

Podłączanie zestawu słuchawkowego

Ustaw 6-stykową wtyczkę w odpowiednim położeniu względem wpustu w gnieździe (dopasuj wąską wypustkę wtyczki do rowka w gnieździe).

Mocno wciśnij wtyczkę do gniazda.

Odłączanie zestawu słuchawkowego

Odciągnij zatrzask przy końcu 6-stykowej wtyczki.

Delikatnie wyjmij wtyczkę z gniazda.

Nie wyciągaj wtyczki bez wcześniejszego odciągnięcia zatrzasku. Wyjęcie wtyczki na siłę spowoduje uszkodzenie kabla i/lub panelu przyrządów w samolocie.

Korzystanie z podwójnej wtyczki dla lotnictwa cywilnego

Najbardziej popularna wersja zestawu słuchawkowego działająca tylko na baterie jest wyposażona w dwie wtyczki (G/A) dla lotnictwa cywilnego, które można podłączyć do instalacji dźwiękowej samolotu. Choć wtyczki wyglądają podobnie, wtyczka mikrofonu (górna) jest krótsza i cieńsza; ma też nieco inny kształt niż wtyczka telefonu pokładowego (dolna).

Czy było to pomocne?

Wyślij

Dziękujemy za przesłanie komentarzy.