90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Optymalizacja jakości dźwięku słuchawek

Odkryj na nowo magię dźwięku. Zapoznaj się z poniższymi zaleceniami, aby wykorzystać w pełni możliwości słuchawek.

Upewnij się, że słuchawki są odpowiednio dopasowane. Powinny całkowicie obejmować uszy bez uciskania głowy. Aby odpowiednio dopasować słuchawki, wystarczy je założyć, a następnie przesuwać elementy dopasowujące pałąk do momentu, aż obie muszle słuchawek całkowicie obejmą uszy, a poduszki będą wygodnie umieszczone wokół uszu, a nie na nich.

Sprawdź oznaczenia R (prawa) i L (lewa) na muszlach słuchawek, aby upewnić się, że ich położenie jest prawidłowe.

Unikaj nadmiernego rozciągania pałąka i końcówek słuchawek na zewnątrz podczas zakładania/zdejmowania słuchawek.

Upewnij się, że wtyk słuchawek został całkowicie wsunięty w gniazdo lub adapter. W przypadku niedokładnego połączenia może być słyszalny tylko jeden kanał audio.

Wiele przenośnych urządzeń audio ma przycisk wzmacniania basów umożliwiający elektroniczne modyfikowanie sygnałów kierowanych do gniazda słuchawkowego. Słuchawki są wyposażone w opatentowaną technologię, która pozwala na reprodukcję pełnego zakresu częstotliwości, w związku z czym nie ma potrzeby korzystania z funkcji wzmacniania basów czy regulacji nasycenia niskich i wysokich tonów. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku, wyłącz wzmocnienie basów w urządzeniu przenośnym. Jeśli funkcja wzmocnienia basów nie zostanie wyłączona, tony niskie mogą być przesadnie nasycone i mogą pojawiać się zniekształcenia.

Aby wydłużyć czas działania baterii, pamiętaj o wyłączaniu zasilania (za pomocą przełącznika na prawej muszli) po zakończeniu korzystania ze słuchawek.

Kiedy słuchawki nie są używane, przechowuj je razem z przedłużaczem i adapterami w pokrowcu ochronnym. Aby złożyć muszle na płasko na czas przechowywania słuchawek, chwyć muszlę oznaczoną literą L lewą dłonią, a muszlę oznaczoną literą R prawą dłonią. Delikatne obróć kciuki do siebie tak, aby obie muszle obróciły się o 90 stopni. Futerał ze słuchawkami przechowuj w bezpiecznym miejscu, w którym nie zostanie uszkodzony.

Uważaj, aby kabel słuchawek nie został przecięty lub uszkodzony. Ostrożnie odłączaj go od urządzenia audio i od muszli słuchawek Podczas odłączania nie ciągnij za kabel. Zamiast tego chwyć za nasadę wtyczki słuchawek lub tłumika audio i delikatnie pociągnij.

Jeśli słuchawki wymagają czyszczenia, delikatnie przetrzyj ich powierzchnie zewnętrzne lekko zwilżoną ściereczką. Uważaj, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza słuchawek przez otwory lub muszle słuchawek. Pilnuj, żeby do otworów nie dostały się jakiekolwiek zanieczyszczenia, w tym kurz. Nie wdmuchuj powietrza do otworów lub wewnętrznej części muszli słuchawek ani ich nie odkurzaj. Do oczyszczenia zabrudzonych poduszek użyj wilgotnej ściereczki, uważając, aby do muszli nie dostały się wilgoć ani zanieczyszczenia. Nie myj poduszek żadnymi środkami do czyszczenia.

Dbaj o czystość adapterów i wtyku słuchawek. Usuwaj zanieczyszczenia z połączeń przy użyciu czystej, suchej ściereczki.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.