90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Słaby odbiór stacji radiowych FM

Jak poprawić odbiór sygnału FM?

Ustal źródło zakłóceń sygnału FM. Być może antena FM podłączona do systemu nie działa prawidłowo z powodu zakłóceń zewnętrznych. Aby ustalić, czy jest to przyczyną problemu, wykonaj następujące czynności:

Sprawdź, czy antena znajduje się w odległości mniejszej niż 0,9 metra od innych urządzeń elektronicznych lub elektrycznych, takich jak telewizor, dekoder telewizji kablowej, router bezprzewodowy, regulator jasności oświetlenia, żarówki jarzeniowe/energooszczędne, migające lampki choinkowe czy kuchenka mikrofalowa.

Odłącz urządzenia znajdujące się w pobliżu anteny, aby wyeliminować ewentualne zakłócenia.

W niektórych okolicznościach źródłem zakłóceń mogą być kable zasilające. Czasami problem udaje się rozwiązać, podłączając kabel zasilający do gniazda sieci elektrycznej znajdującego się w obwodzie, do którego wspomniane źródła światła lub urządzenia elektroniczne nie są podłączone.

Zmień położenie anteny. Jeżeli problem ustąpił, zachowuj maksymalną możliwą odległość anteny od innych urządzeń i ich kabli zasilających (co najmniej 1 metr).

Użyj innego gniazda sieci elektrycznej. Gniazdo sieci elektrycznej może być źródłem zakłóceń, przydźwięku sieciowego albo przerw lub wahań napięcia.

Spróbuj nieznacznie zmienić położenie anteny FM. Jeżeli jakość odbioru się poprawi, kontynuuj przesuwanie anteny w tym kierunku. Gdy jakość odbioru zacznie się pogarszać, przesuń antenę nieznacznie w przeciwnym kierunku. Rozciągnij maksymalnie antenę. Sygnały ze stacji FM są emitowane po linii prostej i mogą być słabsze w dolinie lub przy gruncie w obszarze z wysokimi budynkami.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.