90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Przygotowywanie systemu do pracy

Wymagane jest tylko jedno połączenie audio z telewizorem i jedno połączenie ze źródłem zasilania.

Uwaga: system może być używany z niemal wszystkimi telewizorami. Można na nim ustawić telewizor z podstawą o szerokości do 61 cm i głębokości do 31 cm. Można go również umieścić pod telewizorem zawieszonym na ścianie, na półce lub w szafce na urządzenia multimedialne. Maksymalne obciążenie systemu wynosi 34 kg.

Odsuń telewizor na bok, ustawiając go w pobliżu. Dobrze jest go obrócić, aby uzyskać dostęp do panelu ze złączami.

Ustaw system Bose® w miejscu, w którym chcesz umieścić telewizor.

Podłącz jeden z dostarczonych kabli audio do wyjścia audio telewizora.

Większość sprzedawanych obecnie telewizorów ma trzy typy wyjść audio, które pokazano poniżej. Najwyższą jakość dźwięku uzyskasz, korzystając z najlepszego dostępnego wyjścia. Najlepsze jest wyjście światłowodowe (optyczne), za nim plasuje się wyjście koncentryczne, a listę zamyka wyjście analogowe.

światłowodowe wyjście cyfrowe audio (zalecane): cyfrowe wyjście audio, które przekazuje dane cyfrowe w postaci impulsów światła przez kabel światłowodowy.

Uwaga: w przypadku użycia kabla światłowodowego pamiętaj o zdjęciu osłon z obu końców. Podczas wkładania wtyku do gniazda może być wyczuwalny pewien opór. Czasami wtyk trzeba nieco docisnąć, aby znalazł się w odpowiednim położeniu.

koncentryczne wyjście cyfrowe audio (zalecane): cyfrowe wyjście audio, które przekazuje dane cyfrowe przez kabel koncentryczny o impedancji 75 omów.

analogowe stereofoniczne wyjście audio: najpopularniejszy typ połączenia audio, w przypadku którego kanały lewy i prawy są podłączane oddzielnie. użyj tego wyjścia, jeśli nie są dostępne cyfrowe wyjścia audio.

Podłącz drugi koniec kabla audio do odpowiedniego wejścia audio systemu Bose.

Podłącz jeden koniec dostarczonego kabla zasilającego do złącza wejściowego zasilania prądem przemiennym w systemie dźwiękowym.

Jeśli używasz systemu Bose jako podstawki pod telewizor, ustaw telewizor na systemie tak, aby jego podstawa znajdowała się na środku i nie wystawała poza brzegi systemu.

Podłącz kabel zasilający systemu Bose do gniazdka elektrycznego. Po upływie chwili od momentu podłączenia zasilania system wyemituje dwa sygnały dźwiękowe wskazujące gotowość do pracy.

Teraz, gdy system jest już gotowy do pracy, zalecamy wyłączenie głośników telewizora, aby dźwięk z telewizora był odtwarzany wyłącznie za pośrednictwem systemu Bose. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z tematem Wyłączanie wewnętrznych głośników telewizora.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.