90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Konfiguracja systemu (dołączony film)

System SoundLink® Air wymaga połączenia z siecią Wi-Fi®, aby odbierać dźwięk przesyłany w ramach funkcji AirPlay®. Poniższe czynności pozwalają skonfigurować system w wybrany sposób. Do swojej dyspozycji musisz mieć pilota zdalnego sterowania i kabel USB (dołączony do zestawu). Aby przygotować system do pracy, wykonaj następujące czynności:

Uruchom na komputerze przeglądarkę internetową i przejdź do strony www.Bose.com/wifisetup

Adres jest również zapisany na spodniej etykiecie urządzenia.

Upewnij się, że system SoundLink® Air jest podłączony do prądu.

Wykonaj polecenia pojawiające się na ekranie, aby pobrać i uruchomić program konfigurujący sieć Wi-Fi.

Uwaga: po uruchomieniu programu konfiguracyjnego może pojawić się monit instalacji sterownika. Pamiętaj, aby ją wykonać zanim głośnik SoundLink® Air nawiąże połączenie z komputerem. Nie odłączaj zasilania od urządzenia SoundLink® Air podczas pobierania lub uruchamiania aplikacji konfigurującej sieć Wi-Fi.

Kiedy pojawi się monit widoczny poniżej, podłącz system do komputera przy użyciu dołączonego do zestawu kabla USB.

i. Podłącz większą wtyczkę do gniazda USB w komputerze
ii. Podłącz drugi koniec kabla do gniazda SETUP głośnika SoundLink® Air

Uwaga: gniazdo SETUP umożliwia wyłącznie konfigurację urządzenia. Nie można z niego korzystać do odtwarzania dźwięku z jakichkolwiek urządzeń.

W oknie konfiguracji podaj właściwe dane:

„Nazwa głośnika” – w tym polu znajdzie się nazwa systemu: „Bose SoundLink Air.” Zaznacz „Nazwę głośnika” i zmień ją na coś bardziej rozpoznawalnego, np. „SoundLink Air – salon.” Taka nazwa pojawi się na liście urządzeń dostępnych w ramach funkcji AirPlay.

„Wybierz swoją sieć Wi-Fi” – w tym miejscu powinna znajdować się nazwa Twojej sieci bezprzewodowej. Jeżeli posiadasz więcej niż jedną z nich, kliknij ikonę trójkąta i wybierz sieć z rozwijanego menu. Jeżeli nie możesz znaleźć swojej sieci na liście, wybierz opcję „Inne”, aby wykonać ręczną konfigurację.

„Wpisz hasło sieci” – jeżeli korzystasz z sieci zabezpieczonej hasłem, wprowadź je tutaj.

Kliknij „Połącz.” Gdy system rozpocznie łączenie, na ekranie pojawi się pasek postępu. Procedura może zająć do trzech minut. Możesz ją w dowolnej chwili anulować. Jeżeli nie uda się nawiązać połączenia, sprawdź nazwę sieci i hasło, a następnie spróbuj ponownie.

Poczekaj na pojawienie się informacji o połączeniu: Na komputerze powinien pojawić się komunikat z potwierdzeniem. System wyda odpowiedni dźwięk, a kontrolka sieci Wi-Fi na przednim panelu zaświeci się na niebiesko. W tym momencie system jest gotowy do przesyłania dźwięku z urządzeń kompatybilnych z funkcją AirPlay.

Przenoszenie urządzenia po wykonaniu konfiguracji sieci Wi-Fi

Po wykonaniu wstępnej konfiguracji możesz przenieść system SoundLink® Air w dowolne miejsce, o ile pozostaniesz w zasięgu swojej sieci Wi-Fi. Wyjmij wtyczkę kabla zasilającego z gniazdka, przenieś urządzenie i podłącz je ponownie. Kontrolka sieci Wi-Fi zacznie migać na niebiesko, gdy system rozpocznie automatyczne łączenie z siecią. Po nawiązaniu połączenia rozlegnie się dźwięk, a kontrolka zacznie świecić niebieskim światłem ciągłym.

Uwaga: jeżeli zmienisz jakikolwiek parametr swojej sieci Wi-Fi lub przeniesiesz urządzenie tam, gdzie znajduje się inna sieć, pamiętaj o ponownym uruchomieniu programu konfiguracyjnego. Gdy system ponownie znajdzie się w zasięgu pierwszej sieci Wi-Fi, to automatycznie nawiąże połączenie, a konfiguracja nie będzie potrzebna. Urządzenie pamięta ostatnie 4 sieci Wi-Fi.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.