90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Korzystanie z dysku sieciowego NAS

Dotyczy:

więcej...

Czym są dyski NAS?

Skrót NAS oznacza Network Attached Storage (Urządzenie magazynujące dołączone do sieci): system składający się z jednego lub więcej dysków twardych, połączenia Ethernet i systemu operacyjnego. Zamiast łączyć się bezpośrednio z komputerem stacjonarnym lub laptopem, by działać jako przenośny dysk twardy USB, dysk NAS łączy się z routerem bezprzewodowym, umożliwiając każdemu urządzeniu w sieci dostęp do plików z centralnej lokalizacji. 

Dlaczego warto używać dysku NAS z systemem SoundTouch?

Jedną z głównych zalet takiego rozwiązania jest stały dostęp do kolekcji muzycznej. Nie trzeba włączać komputera, by posłuchać muzyki zapisanej w bibliotece. Dysk sieciowy NAS jest zawsze podłączony, dzięki czemu dostęp do kolekcji muzycznej można szybko i łatwo uzyskać w dowolnym momencie z aplikacji SoundTouch. 

Zalecane modele

Najlepsze wyniki można uzyskać, korzystając z dysków WD MyCloud lub Synology NAS.
Niemniej bardzo wiele innych napędów NAS także będzie współpracować z systemem SoundTouch. (Uwaga: systemy SoundTouch nie są w pełni zgodne ze standardem DLNA i mogą w pełni współpracować z innymi modelami, ale nie muszą).

Konfigurowanie dysków NAS

Pomimo że na rynku dostępnych jest wiele dysków NAS, poniżej podajemy informacje konfiguracyjne wspólne dla wielu najpopularniejszych modeli. Przeszukaj tę witrynę w poszukiwaniu marki lub modelu, by sprawdzić, czy strona zawiera informacje dotyczące posiadanego produktu.

Aby skonfigurować dysk NAS do pracy z aplikacją SoundTouch, zapoznaj się z sekcją Dodawanie biblioteki muzycznej do konta SoundTouch.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.