Bezpłatne dostawy i zwroty
 

Korzystanie z dysku sieciowego NAS

Dotyczy:

więcej...

Czym są dyski NAS?

Skrót NAS oznacza Network Attached Storage (Urządzenie magazynujące dołączone do sieci): system składający się z jednego lub więcej dysków twardych, połączenia Ethernet i systemu operacyjnego. Zamiast łączyć się bezpośrednio z komputerem stacjonarnym lub laptopem, by działać jako przenośny dysk twardy USB, dysk NAS łączy się z routerem bezprzewodowym, umożliwiając każdemu urządzeniu w sieci dostęp do plików z centralnej lokalizacji. 

Dlaczego warto używać dysku NAS z systemem SoundTouch?

Jedną z głównych zalet takiego rozwiązania jest stały dostęp do kolekcji muzycznej. Nie trzeba włączać komputera, by posłuchać muzyki zapisanej w bibliotece. Dysk sieciowy NAS jest zawsze podłączony, dzięki czemu dostęp do kolekcji muzycznej można szybko i łatwo uzyskać w dowolnym momencie z aplikacji SoundTouch. 

Zalecane modele

Najlepsze wyniki można uzyskać, korzystając z dysków WD MyCloud lub Synology NAS.
Niemniej bardzo wiele innych napędów NAS także będzie współpracować z systemem SoundTouch. (Uwaga: systemy SoundTouch nie są w pełni zgodne ze standardem DLNA i mogą w pełni współpracować z innymi modelami, ale nie muszą).

Konfigurowanie dysków NAS

Pomimo że na rynku dostępnych jest wiele dysków NAS, poniżej podajemy informacje konfiguracyjne wspólne dla wielu najpopularniejszych modeli. Przeszukaj tę witrynę w poszukiwaniu marki lub modelu, by sprawdzić, czy strona zawiera informacje dotyczące posiadanego produktu.

Aby skonfigurować dysk NAS do pracy z aplikacją SoundTouch, zapoznaj się z sekcją Dodawanie biblioteki muzycznej do konta SoundTouch.

Czy było to pomocne?

Wyślij

Dziękujemy za przesłanie komentarzy.