90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Korzystanie z nadajnika podczerwieni

Jednostka sterująca jest wyposażona w przekaźniki na panelu przednim, które umożliwiają sterowanie z wykorzystaniem pilota systemu Lifestyle® innymi urządzeniami audio-wideo podłączonymi do systemu. Jeśli urządzenia nie znajdują się naprzeciw jednostki sterującej, należy skorzystać z nadajników podczerwieni dołączonych do systemu.

Aby użyć nadajników podczerwieni, wykonaj następujące czynności:

Włóż wtyk nadajnika podczerwieni do gniazda nadajnika podczerwieni znajdującego się na tylnym panelu jednostki sterującej.

Odszukaj okienko odbiornika podczerwieni na urządzeniu, którym chcesz sterować. Każde urządzenie (telewizor, magnetowid, dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej) jest wyposażone w niewielkie, przejrzyste okienko zawierające odbiornik podczerwieni. W niektórych telewizorach projekcyjnych odbiornik podczerwieni znajduje się za ekranem, a cały ekran pełni funkcję okna odbiornika. Nadajnik podczerwieni musi znajdować się w zasięgu każdego z takich odbiorników. W trójgłowicowych nadajnikach podczerwieni sygnał jest emitowany z płaskiej strony.

Na potrzeby sterowania wieloma urządzeniami wybierz taką lokalizację, aby płaska część nadajnika była skierowana w stronę urządzeń firm innych niż Bose. Zamocuj płaski koniec nadajnika bezpośrednio na tych urządzeniach lub w ich pobliżu za pomocą przezroczystej dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Jeśli chcesz sterować tylko jednym urządzeniem, przymocuj nadajnik podczerwieni bezpośrednio do okienka odbiornika podczerwieni tego urządzenia.

Po zamocowaniu nadajnika sprawdź działanie pilota zdalnego sterowania.

uwaga: z systemem można używać maksymalnie pięciu nadajników (fabrycznie montowane są trzy oraz dwa dodatkowe) i minimalnie trzech.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.