90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Zakładanie i regulowanie zestawu słuchawkowego

Jak poprawnie zakładać zestaw słuchawkowy

Właściwe dopasowanie do kształtu głowy jest istotne zarówno z punktu widzenia wygody, jak i efektywności systemu redukcji hałasu. Oto kilka wskazówek:

Skorzystaj z oznaczeń L (lewa) i R (prawa) na muszlach, aby prawidłowo założyć zestaw słuchawkowy.

Delikatnie chwyć za każdą z muszli i załóż ją tak, aby poduszka całkowicie zakryła ucho. Na uszy powinien być wywierany niewielki równomierny nacisk.

Wyreguluj pałąk tak, aby delikatnie spoczywał na głowie.

Włącz zestaw słuchawkowy w hałaśliwym otoczeniu i skoryguj ewentualne błędy dopasowania. W warunkach bardzo dużego natężenia hałasu, np. w trakcie startu samolotu, system redukcji hałasu może przez chwilę działać mniej skutecznie, ponieważ jest wymagana kompensacja przejściowej zmiany ciśnienia powietrza.

Inne informacje dotyczące dopasowania

Niski dźwięk podobny do łoskotu lub częste zakłócenia w działaniu systemu redukcji hałasu mogą oznaczać, że zestaw słuchawkowy jest źle dopasowany lub że zablokowały się otwory muszli słuchawek. Podczas długiego lotu możesz odczuć nieznaczny wzrost nacisku, który zmniejszysz, regulując położenie pałąka. Z czasem poznasz zestaw słuchawkowy na tyle dobrze, że bez problemu będziesz wyczuwać, jak powinien przylegać do głowy i brzmieć.

Położenie mikrofonu

Prawidłowa pozycja mikrofonu ma duże znaczenie dla jakości rozmowy. Gdy założysz zestaw słuchawkowy, wykonaj następujące regulacje:

Chwyć pałąk mikrofonu i ustaw go na wysokości swoich ust.

Przesuń mikrofon w kierunku ust. Ustaw mikrofon przetwornikiem do środka. Nie będzie on idealnie na środku, tym niemniej powinien się znajdować ok. półtora centymetra od ust.

Upewnij się, że przetwornik jest skierowany do Ciebie. Nie mów z zaciśniętymi ustami.

Klipsy mocujące

Kabel modułu sterowania wyposażono w dwa klipsy mocujące. Użyj ich, aby przytwierdzić kabel do ubrania, uprzęży lub wnęki drzwi maszyny lotniczej.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.