Darmowa przesyłka przy zamówieniu złożonym jeszcze dziś.
 

Zakładanie i regulowanie zestawu słuchawkowego

Jak poprawnie zakładać zestaw słuchawkowy

Właściwe dopasowanie do kształtu głowy jest istotne zarówno z punktu widzenia wygody, jak i efektywności systemu redukcji hałasu. Oto kilka wskazówek:

Skorzystaj z oznaczeń L (lewa) i R (prawa) na muszlach, aby prawidłowo założyć zestaw słuchawkowy.

Po nałożeniu słuchawek dopasuj pałąk tak, aby boczne poduszki znalazły się nad uszami.

Włącz zestaw słuchawkowy w hałaśliwym otoczeniu i skoryguj ewentualne błędy dopasowania. W warunkach bardzo dużego natężenia hałasu, np. w trakcie startu samolotu, system redukcji hałasu może przez chwilę działać mniej skutecznie, ponieważ jest wymagana kompensacja przejściowej zmiany ciśnienia powietrza.

Inne informacje dotyczące dopasowania

Niski dźwięk, podobny do łoskotu, lub częste zakłócenia w działaniu systemu redukcji hałasu mogą oznaczać, że zestaw słuchawkowy jest źle dopasowany lub że zablokowały się otwory jednej ze słuchawek. Podczas długiego lotu możesz odczuć nieznaczny wzrost nacisku, który można zmniejszyć, regulując położenie pałąka. Z czasem poznasz zestaw słuchawkowy na tyle dobrze, że bez problemu będziesz wyczuwać, jak powinien przylegać do głowy i brzmieć.

Położenie mikrofonu

Prawidłowa pozycja mikrofonu ma duże znaczenie dla jakości rozmowy. Gdy założysz zestaw słuchawkowy, wykonaj następujące regulacje:

Chwyć pałąk mikrofonu i ustaw go na wysokości swoich ust.

Przesuń mikrofon w kierunku ust. Ustaw mikrofon białym znacznikiem w kierunku ust, w odległości ok. 1,5 cm od nich. Nie powinien on ich dotykać.

Wypróbuj zestaw słuchawkowy i przetestuj jego działanie przed lotem.

Czy było to pomocne?

Wyślij

Dziękujemy za przesłanie komentarzy.