NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Innowacje i osiągnięcia

Lepsza jakość dźwięku to tylko początek. Jesteśmy inżynierami, programistami, naukowcami, sprzedawcami, dystrybutorami… i marzycielami, których łączy wspólna pasja. Przyświeca nam wspólny cel: tworzenie produktów i wrażeń, których nasi klienci nie znajdą nigdzie indziej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą firmą.

Nasza misja jest prosta: chcemy tworzyć lepsze rozwiązania, udoskonalać produkty i podsycać pasje innych. Wszelkie działania podejmujemy w celu realizacji tej misji. Jest ona naszym drogowskazem na przyszłość. Wszystko zaczęło się w 1964 roku, kiedy dr Bose założył firmę, która po dziś dzień na całym świecie zrzesza wielu kreatywnych pracowników z ogromną pasją.

Fundamentem naszej firmy są badania naukowe, jednak naszą wizję realizujemy w oparciu o ludzkie zainteresowania. Bierzemy pod uwagę wpływ udoskonalonego dźwięku, istotę zadowolenia z produktów spełniających najwyższe wymagania oraz znaczenie rzetelnej obsługi klienta, która nie jest jedynie miłym dodatkiem, lecz stanowi część obietnicy, której zobowiązujemy się dotrzymać.

Pracownik na stanowisku pracy

Najważniejsza z zasad, którymi się kierujemy, głosi, że innowacja nie jest celem samym w sobie, lecz drogą, którą pokonujemy dzięki świeżym pomysłom nowych współpracowników. Dlatego zachęcamy twórców, wynalazców, marzycieli i utalentowanych ludzi ze wszystkich dziedzin życia, aby rozpoczęli swoją karierę w Bose i przedstawili nam swoje wspaniałe pomysły oraz podzielili się z nami swoją pasją i entuzjazmem. Dowiedz się, jak tworzyć z nami nowe rozwiązania.

— Nie pozwól umrzeć swojej wyobraźni. Stale myśl o lepszych czasach i o tym jak je urzeczywistnić. Dr Amar Bose

W firmie Bose nieustannie myślimy i pracujemy nad tym, by świat wokół nas stawał się lepszy. Tacy jesteśmy. Tacy będziemy już zawsze. Nieustannie prowadzimy badania i tworzymy lepsze produkty.

Mężczyzna ogląda telewizor HD firmy Bose

Rok 1929: Narodziny Amara Gopala Bose
Miejsce narodzin: Filadelfia (w stanie Pensylwania), ojcem jest Bengalczyk (Noni Gopal Bose), matka urodzona w USA, o brytyjskich i niemieckich korzeniach (Charlotte).

Lata 30. XX w.: Wyjątkowy słuch
Przez wiele lat Amar Bose uczy się grać na skrzypcach, niechętnie, jak większość dzieci. Kształtuje w ten sposób swój słuch i powoli nabiera podziwu dla muzyki klasycznej, która będzie mu towarzyszyć przez całe życie.

Lata 40. XX w.: Od małej firmy do największego punktu napraw radioodbiorników w mieście
Będąc nastolatkiem, Amar Bose naprawia w piwnicy zepsute radia, aby wspomóc rodzinę po tym, jak podczas II WŚ upadła firma importowa ojca.

Rok 1947: Spełnienie marzeń ojca — przyjęcie na uczelnię MIT
Amar Bose spełnia wolę swojego ojca, dostając się na najbardziej prestiżową uczelnię techniczną. Jednocześnie podąża za własnymi marzeniami: chce projektować sprzęt elektroniczny, a nie tylko go naprawiać.

Rok 1948: Tymczasowe problemy na uczelni
Amar Bose nie jest aż tak dobrze przygotowany do studiowania na MIT, jak jego koledzy. Aby skupić się na studiach, ogranicza swój czas wolny (w tym słuchanie muzyki) do kilku godzin w tygodniu. Pod koniec roku otrzymuje pełne stypendium i będzie ubiegać się o stopień licencjata, a następnie inżyniera elektryka.

Rok 1953: Dołączenie grona do pracowników słynnego laboratorium badawczego wydziału elektronicznego (RLE)
Amar Bose bada teorię łączności statystycznej. Pracuje z trzema profesorami, którzy zostaną jego mentorami na całe życie: Jeromem Wiesnerem, Yuk Wing Lee i Norbertem Wienerem.

Rok 1956: Amar otrzymuje stopień doktora
Amar Bose broni doktorat z inżynierii elektrycznej na temat teorii systemów nieliniowych, w oparciu o prace znanego matematyka, dr. Norberta Wienera.

Rok 1956: Początek marzeń o lepszym dźwięku
Dr Bose postanawia uczcić obronę doktoratu, kupując nowy zestaw hi-fi. Co prawda wybiera najlepszy model w oparciu o jego parametry techniczne, niemniej jednak jakość dźwięku okazuje się rozczarowaniem. Interesuje go źródło owej rozbieżności, dlatego postanawia w wolnym czasie podjąć studia i badania nad akustyką.

Rok 1957: Wykładowca z przypadku
Dr Bose zostaje zwerbowany przez MIT, aby wykładać „Wstęp do teorii sieci”. Mimo że jego domeną są badania, postanawia dołożyć wszelkich starań, aby spełnić swój obowiązek. W efekcie jego zajęcia zmieniają się w najbardziej oryginalny i popularny kurs na studiach licencjackich.

Rok 1964: Założenie Bose Corporation
Zamiast szukać znanej firmy, która wykorzysta jego patenty dla głośników, dr Bose postanawia założyć własną. W ciągu dnia wraz z dwoma pracownikami zajmuje się systemami regulacji mocy dla wojska i placówek rządowych. W nocy zajmują się akustyką i projektowaniem głośników.

Rok 1966: Pierwszy produkt na rynek detaliczny: Głośnik 2201
Firma wprowadza na rynek swój pierwszy głośnik. Choć technologicznie wyprzedza konkurencję o lata świetlne, jego wysoka cena i naiwność firmy w kwestiach marketingowych sprawiają, że klienci nie są nim zainteresowani. Sprzedaż okazuje się fatalna. To była gorzka lekcja: produkt musi być zarówno innowacyjny, jak i praktyczny.

Rok 1968: Głośnik 901 zmienia sposób słuchania muzyki
Długotrwałe badania w kwestii projektowania i psychoakustyki pozwalają opracować głośniki, które natychmiast zdobywają uznanie za niezwykle wierne, jak na owe czasy, oddanie esencji i emocji towarzyszących koncertom na żywo. Wysiłek włożony w objaśnianie nowej technologii oraz prezentacje w sklepach sprawiają, że głośnik 901 osiąga sukces komercyjny.

Rok 1972: Początek globalnej ekspansji
Dzięki powiązaniom ze sklepem w Bad Homburg (Niemcy), produkty firmy Bose zaczynają być sprzedawane poza terenem USA.

Rok 1972: W pogoni za marzeniem
Już na początku działalności dr Bose pragnął przenieść siedzibę firmy z Natick do The Mountain, znanej placówki w Framingham w stanie Massachusetts. Wtedy dla firmy oznaczało to bardzo poważne nakłady finansowe, niemniej jednak upór w dążeniu do celu w końcu został wynagrodzony.

Rok 1972: Utworzenie działu produktów specjalistycznych
Gdy okazało się, że profesjonalni muzycy podłączają głośniki 901 do wzmacniaczy i wykorzystują je w roli odsłuchów, firma opracowuje model Bose 800. Jakość dźwięku zostaje poprawiona za sprawą korektora i ośmiu 4,5-calowych przetworników. Nowy dział ma się zająć daleko idącymi usprawnieniami technicznymi, które pojawią się na rynku w kolejnych latach.

Rok 1975: Wprowadzenie do sprzedaży najpopularniejszego głośnika na świecie
Firma Bose sprawia, że realistyczny dźwięk można uzyskać na głośnikach stawianych na domowych półkach. Za sprawą wysokiej jakości oraz przystępnej ceny głośnik Bose 301 Direct/Reflecting staje się hitem sprzedaży. Trend ten utrzyma się jeszcze przez wiele lat.

Rok 1978: Rozpoczęcie poszukiwań w kwestii eliminacji hałasu
Lecąc nad Atlantykiem liniami Swiss Air, dr Bose jest zawiedziony faktem, że dźwięk emitowany przez nowoczesne jak na tamte czasy słuchawki jest zagłuszany przez hałasujący samolot. Jeszcze przed lądowaniem sporządza wzory matematyczne dla słuchawek, które miałyby korzystać z technologii eliminacji hałasu.

Rok 1982: Pierwszy luksusowy system dźwiękowy w samochodzie Cadillac Seville
Firma Bose rozpoczyna produkcję zupełnie nowej kategorii produktów: jako pierwsza oferuje fabrycznie montowane głośniki dostosowane do parametrów akustycznych samochodu.

Rok 1984: Rewolucyjna technologia, która wypełnia całe pomieszczenie dźwiękiem z niewielkiego urządzenia
Dziesięć lat badań zaowocowało patentem na prowadnicę falową, która pozwala zawrzeć moc dużego, wieloelementowego systemu w uniwersalnym urządzeniu niewielkich rozmiarów. System muzyczny Acoustic Wave zdobywa uznanie wkrótce po premierze.

Rok 1986: Prototyp słuchawek z technologią eliminacji hałasu odbywa lot próbny
Choć tego typu słuchawki są jeszcze w fazie projektowania, firma buduje dwa prototypy, udostępniając je pilotom Dickowi Rutanowi oraz Jeanie Yeager, którzy na pokładzie samolotu Voyager pobijają rekord przelotu dookoła świata bez międzylądowania czy uzupełniania paliwa.

Rok 1987: System Acoustimass 5 zmienia oblicze domowych zestawów stereo
Nowo opatentowana technologia firmy Bose sprawia, że niewielkie sześcienne głośniki emitują dźwięk jakości rodem z sal koncertowych. Chowany moduł basowy zapewnia właściwy poziom niskich częstotliwości. W ciągu kolejnych kilku lat systemy z modułem Acoustimass stają się nowym standardem dla domowych zestawów hi-fi i zaczynają dominować na prężnie rozwijającym się rynku kina domowego.

Rok 1987: Wynalazcy roku
Dr Bose oraz dr William R. Short otrzymują nagrodę dla wynalazcy roku organizacji Intellectual Property Owners Education Foundation za system głośników z prowadnicą falową.

Rok 1988: Pierwszy na świecie oficjalny dostawca olimpijskich systemów nagłośnienia
Firma Bose jako pierwsza na świecie zdobywa kontrakt na udźwiękowienie wszystkich imprez sportowych na olimpiadzie zimowej w Calgary (Kanada).

Rok 1989: Pierwsze słuchawki z technologią Acoustic Noise Cancelling na rynku detalicznym
Firma Bose zmienia system pracy pilotów, wprowadzając słuchawki redukujące hałas, zapewniające lepszą łączność i wygodę.

Rok 1990: Nowy standard domowych systemów dźwiękowych
Systemy Bose Lifestyle pozwalają osiągnąć nowy poziom jakości dźwięku i wygody słuchania. Ogromne kolumny i kilkuelementowe zestawy stają się zbędne.

Rok 1991: Badania nad zimną fuzją
Firma Bose tworzy zespół fizyków, chemików i materiałoznawców, aby w ciągu kilku kolejnych lat przeprowadzić serię eksperymentów, które udowodnią lub obalą teorię zimnej fuzji. Badania pozwalają odkryć pomyłkę w dokonaniach poprzedników, błędnie opisany efekt nadmiaru energii.

Rok 1993: System Bose Wave zmienia oblicze radia
Opatentowana technologia prowadnicy falowej firmy Bose pojawia się ponownie, tym razem w niewielkim podręcznym urządzeniu. To rewolucja w podejściu do radioodbiorników; tak małe urządzenia nigdy wcześniej nie pozwalały uzyskać tak bogatego zakresu dźwięków. Mimo że cena (349 dolarów) jest 10-krotnie wyższa niż w przypadku zwykłych radio budzików, model Wave okazuje się sukcesem komercyjnym i ulubionym urządzeniem w wielu domach.

Rok 1993: Pierwszy sklep Bose
Firma Bose otwiera w Kittery (stan Maine) swój pierwszy oddział detaliczny.

Rok 1994: Przełom w technologii modelowania dźwięku
Firma Bose zapowiada nową technologię i narzędzia pozwalające technikom akustykom i ich klientom uzyskać dźwięk, który będzie słyszalny dla publiczności w dowolnym miejscu na widowni jeszcze przed powstaniem danego budynku i zamontowaniem w nim nagłośnienia. W kolejnych latach narzędzia do prezentacji dźwięku Auditioner są używane w tysiącach rozmaitych projektów na całym świecie, w tym podczas projektowania systemów nagłośnienia dla Kaplicy Sykstyńskiej, Bazyliki św. Piotra w Rzymie, Wielkiego Meczetu w Mekce, a także podczas olimpiad i rozgrywek Pucharu Świata.

Rok 1997: Pierwsze zastosowanie głośnika niskotonowego Bose Nd w branży motoryzacyjnej
Rewolucyjna technologia firmy Bose pozwala uzyskać potężne niskie tony przy rozmiarach znacznie mniejszych niż rozwiązania konkurencji i pojawia się po raz pierwszy w samochodach Chevrolet Corvette.

Rok 1998: Słuchawki dla pilotów: mniejsze, lżejsze, lepsze
Nowe słuchawki X z innowacyjną technologią TriPort są wygodniejsze i oferują system redukcji hałasu porównywalny z większymi i cięższymi modelami Bose, które zapoczątkowały rozwój tej kategorii produktów. Model zdominuje tę część rynku, a firma Bose przez 9 lat z rzędu będzie zdobywać pierwsze miejsce w konkursie magazynu Professional Pilot.

Rok 1998: Pierwszy międzynarodowy sklep Bose
Sklep mieści się w Nowym Delhi. Z biegiem lat firma Bose otworzy setki własnych sklepów na czterech kontynentach.

Rok 1998: Technologia AudioPilot zmienia oblicze słuchania muzyki w samochodzie
Rewolucyjne zastosowanie obwodów kompensujących hałasy pozwala monitorować i regulować dźwięk w zależności od prędkości samochodu i hałasu z zewnątrz. Technologię po raz pierwszy wprowadzono w modelu Cadillac Seville STS.

Rok 2000: Nowoczesna technologia firmy Bose dla lotów pasażerskich
Słuchawki QuietComfort, oparte na technologii Acoustic Noise Cancelling, na zawsze zmieniają sposób podróżowania samolotem dzięki znacznemu obniżeniu poziomu hałasu i wysokiej jakości dźwięku.

Rok 2001: Znany i lubiany wykładowca MIT odchodzi na emeryturę
Oprócz funkcji dyrektora założonej przez siebie firmy dr Bose przez 45 lat pełnił funkcję wykładowcy na MIT. Jego kursy cieszyły się uznaniem zarówno studentów, jak i całego wydziału. Należały do najpopularniejszych, ale też najbardziej wymagających zajęć na tej uczelni.

Rok 2003: Nowy sposób na wzmocnienie dźwięku koncertowego
Zastępując konwencjonalne wzmacniacze, odsłuchy oraz wzmacniacze z tyłu sceny, system Bose L1 zmienia postrzeganie odbioru muzyki na żywo. Całość opiera się na dość niezwykłych właściwościach głośników o rozmiarach 213 × 12 cm, stawianych za każdym z muzyków.

Rok 2004: Nowy dział firmy Bose: systemy ruchu liniowego ElectroForce
Firma Bose zaczyna stosować siłownik ruchu liniowego w nowych obszarach rynku. Grupa Bose ElectroForce Systems staje się głównym dostawcą materiałów doświadczalnych oraz przyrządów do testów wytrzymałościowych dla placówek badawczych, uniwersytetów, producentów sprzętu medycznego i przedsiębiorstw inżynieryjnych na całym świecie.

Rok 2004: Ujawnienie tajnego, wieloletniego projektu niezwiązanego z dźwiękiem
Firma Bose publikuje wyniki tajnego projektu dla branży motoryzacyjnej: rewolucyjne zawieszenie, wykorzystujące siłowniki elektromagnetyczne zamiast amortyzatorów sprężynowych lub układów hydraulicznych. Układ pozwala osiągnąć płynność jazdy znaną z luksusowych aut przy zachowaniu przyczepności samochodu sportowego.

Rok 2004: Dźwięk dla iPodów
Cyfrowy system SoundDock szybko staje się standardem dla głośników współpracujących z odtwarzaczami iPod, umożliwiając ich właścicielom słuchanie muzyki nieograniczonej słuchawkami dousznymi, a także dzielenie się utworami z najbliższymi.

Rok 2008: Miejsce pośród zasłużonych
Dr Bose otrzymuje honorowe miejsce w krajowym muzeum wynalazców w Akron (stan Ohio), za osiągnięcia w dziedzinie dźwięku, „które znacząco wpłynęły na poprawę jakości życia nas wszystkich”.

Rok 2008: Nagroda dla najlepszego zespołu projektantów z całego świata
Firma Bose otrzymuje prestiżową nagrodę organizacji Red Dot dla najlepszego zespołu projektantów na świecie za innowacje i osiągnięcia z dziedziny projektowania.

Rok 2009: Nowy standard w sektorze słuchawek z eliminacją hałasu
Będąc liderem w tym sektorze rynku, firma Bose prezentuje słuchawki QuietComfort 15, stanowiące istotny krok naprzód w tej dziedzinie. Produkt szybko staje się idealnym rozwiązaniem dla klientów często podróżujących samolotami i osiąga wielki sukces komercyjny.

Rok 2009: Pierwszy zestaw głośników o niskim poborze mocy
Chevrolet Volt staje się pierwszym samochodem wyposażonym w technologię, dzięki której głośniki wysokiej jakości zużywają 50% mniej prądu niż tradycyjne rozwiązania.

Rok 2010: Nowa technologia chroni kierowców ciężarówek przed niebezpiecznymi wstrząsami na drodze
Wyposażony w technologię zawieszenia foteli system Bose Ride zastępuje tradycyjne siedzenia w ciężarówkach, chroniąc ciało kierowcy przed niebezpiecznymi wstrząsami powstającymi podczas długotrwałej jazdy.

Rok 2010: Większa wygoda dla pilotów: Słuchawki lotnicze A20
Firma Bose wprowadza na rynek najnowocześniejsze słuchawki dla sektora lotniczego, wyposażone w lepszy system eliminacji hałasu, wygodniejszą konstrukcję oraz tryb Bluetooth® dla modułów GPS i telefonów komórkowych.

Rok 2010: Lepsze i wygodniejsze kino domowe
Firma Bose wprowadza system domowej rozrywki VideoWave z myślą o telewizji HD i dźwięku w systemie 16 głośników umieszczonych w całości za ekranem. Zupełnie nowy pilot pozwala znacznie uprościć obsługę systemu.

Rok 2010: Kontrolowanie hałasu w pojazdach za pomocą aktywnego zarządzania dźwiękiem (technologia ASM)
Wykorzystując ponad 30 lat badań nad akustyką i systemami eliminacji hałasu, firma Bose wprowadza w Cadillacach z serii Escalade i Infiniti M zupełnie nową technologię. Dzięki niej można skuteczniej panować nad hałasem wewnątrz bez modyfikowania pożądanych parametrów samego pojazdu.

Rok 2011: Nowy standard dźwięku dla urządzeń przenośnych
Bezprzewodowy głośnik SoundLink łączy się ze smartfonem lub innym urządzeniem obsługującym połączenia Bluetooth, dzięki czemu można słuchać muzyki niemal wszędzie. To niezwykłe połączenie trwałości wykonania, wysokiej jakości dźwięku i wygody przenoszenia z miejsca na miejsce.

Rok 2011: Prezent dr. Bose dla uczelni MIT
Dr Bose przekazuje większość tzw. akcji niemych swojej firmy na rzecz uczelni MIT. Zyski z tych akcji pozwalają skutecznie realizować cele badawcze i edukacyjne uczelni. Firma utrzymuje swoją niezależność, pozostając w rękach prywatnych, działając zgodnie z własnymi wartościami.

Rok 2013: Dr Amar Gopal Bose umiera w wieku 83 lat
— Dr Bose założył firmę Bose Corporation ponad 50 lat temu, by skupić się na badaniach i rozwoju technologicznym. Nigdy się to nie zmieniło i nie zmieni. — Bob Maresca, prezes i nowo mianowany dyrektor generalny Bose Corporation.

Rok 2013: Kolejny przełom w technologii eliminacji hałasu
Słuchawki QuietComfort 20 to pierwszy model firmy Bose oferujący dwa sposoby słuchania muzyki: w całkowitym odcięciu od świata lub z zachowaniem kontaktu z otoczeniem. To przełom w technologii eliminacji hałasu i nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie wygody. Produkt otrzymuje więcej zezwoleń patentowych niż jakiekolwiek inne urządzenie w historii firmy.

Rok 2013: Błyskawiczny sukces głośników SoundLink Mini
Niewielkie głośniki SoundLink Mini Bluetooth® mieszczą się w dłoni i łączą bezprzewodowo ze smartfonem lub tabletem, oferując zupełnie nową jakość dźwięku, zarówno podczas głośnego, jak i cichego słuchania muzyki. Głośnik staje się najchętniej kupowanym modelem w historii firmy Bose.

Rok 2013: Nowe oblicze domowej muzyki Wi-Fi®
Systemy SoundTouch Wi-Fi pozwalają odtwarzać realistyczny dźwięk w dowolnym pomieszczeniu. Domownicy mogą słuchać muzyki z Internetu, własnych zbiorów lub usług muzycznych, wszystko to za dotknięciem jednego przycisku.

Rok 2013: Dźwięk najwyższej jakości: teraz w samochodach 15 producentów z całego świata
Trzydzieści lat po nawiązaniu współpracy firmy Bose i General Motors systemy audio tej pierwszej są montowane w ponad 100 modelach samochodów 15 producentów na całym świecie.

Rok 2014: Nagroda dla jednej z pięciu najbardziej innowacyjnych marek, siódmy rok z rzędu
Firma Bose otrzymuje nagrodę organizacji Plus X, siódme wyróżnienie z rzędu, począwszy od roku 2007. Nagrody w tym konkursie przyznaje się najlepszym na świecie markom technicznym, sportowym i kształtującym styl życia.

Rok 2014: Oficjalne słuchawki ligi NFL
Firma Bose wprowadza technologię eliminacji hałasu w rozgrywkach NFL, poprawiając łączność z trenerami i wzbogacając doznania kibiców, zarówno tych na stadionach, jak i przed telewizorami.

Rok 2014: Najbardziej szanowana marka w branży dźwiękowej
Firma Bose jest znana i szanowana na całym świecie jako ekspert w kwestii dźwięku. Od dwóch pracowników i niewielkiego biura w Natick do międzynarodowej, wielobranżowej korporacji.

Po dziś dzień firma pozostaje w rękach prywatnych i cieszy się niezależnością. Jest wierna zasadom przyświecającym jej założycielom i klientom od 1964 r. Obecnie firma Bose z dumą oddaje hołd milionom ludzi na całym świecie, którzy wybierali ją jako swoją markę przez ostatnie 50 lat.

Rok 2015: System Panaray wywołuje poruszenie zarówno wśród pasażerów, jak i krytyków
Nie ma znaczenia to, jakiej muzyki słuchają pasażerowie Cadillaca CT6 — tak naprawdę słuchają największych przebojów Bose. Aby stworzyć naprawdę doskonałe wrażenia, godne z flagowego modelu marki Cadillac, zastosowaliśmy wiele naszych najlepszych innowacji ze wszystkich zakątków firmy. Wykorzystaliśmy znaną z naszych słuchawek technologię redukcji hałasu, aby pomóc wyciszyć hałasy opon toczących się po drodze. Aby stworzyć dźwięk w miejscach, w których nie ma głośników, użyliśmy przełomowych rozwiązań opracowanych wcześniej na potrzeby naszych systemów kina domowego. Skorzystaliśmy nawet z technologii redukujących pogłos opracowanych w dziale badań samochodowych. System jest tak precyzyjnie dostrojony, że nasi inżynierowie potrzebowali aż trzech lat na dopracowanie go.

Rok 2016: Zacieranie granic między brzmieniem wyznaczającym standardy w branży i nowoczesną sztuką
Ze względu na fakt, że stale uczymy się z wniosków wyciągniętych z naszych osiągnięć, zyskaliśmy renomę tworzenia z każdą nową generacją bardziej zaawansowanych — a jednocześnie mniejszych — wersji naszych produktów. Jednak w przypadku systemu rozrywki domowej Lifestyle 650, uwagę zwraca nie tylko dźwięk. Szklana górna część modułu basowego Acoustimass została wykonana przez firmę, która słynie z produkowania szyb do włoskich supersamochodów. Głośniki satelitarne są wytłoczone z jednego kawałka aluminium, w którym precyzyjnie wywiercono 4000 otworów.

Przyznając w 2017 roku prestiżową nagrodę Red Dot „Best of the Best” w kategorii Projekt, jury stwierdziło: „Wszystkie elementy tego systemu zostały doskonale dopasowane pod względem formy i funkcjonalności. Niewielki rozmiar i smukła konstrukcja umożliwia użytkownikom pełne skupienie na jakości dźwięku”.

Rok 2017: Nasi inżynierowie oprogramowania zaczynają prace nad nowym kodem
Kiedy zaprezentowaliśmy nasze pierwsze słuchawki bezprzewodowe z technologią aktywnej redukcji hałasu, szybko stały się one naszym najlepiej sprzedającym się urządzeniem. Już rok później zaprezentowaliśmy słuchawki QC35 II, które umożliwiały klientom korzystanie z Google Assistant. Jednak aby wbudować sterowanie głosowe w model QC35 II, musieliśmy najpierw wysłać naszych inżynierów do siedziby Google. Dzięki współpracy „biurko w biurko” z programistami Google nie tylko stworzyliśmy pierwsze na świecie słuchawki z dedykowanym przyciskiem do obsługi Google Assistant, ale także zainicjowaliśmy kompletnie nowy proces wspólnego projektowania.

Rok 2017: Spełniamy prośby naszych klientów pracując nad poprawą jakości rozmów
W 1997 roku na biurko dr. Bose trafił list. Koperta zawierała ręcznie zapisaną kartkę. Wysłał ją klient, który zastanawiał się, czy możliwe byłoby stworzenie słuchawek, które pomagałaby ich użytkownikom słyszeć rozmowy równie wyraźnie, co muzykę.

Tymczasem na terenie kampusu niektórzy z naszych inżynierów w dziale badań i rozwoju rozważali już ten problem i zaczęli nawet pracować nad prototypem. Choć pytanie naszego klienta było proste, odpowiedź była niezwykle skomplikowana. Zanim udało nam się zakończyć pracę nad słuchawkami Hearphones i zaprezentować je światu, minęło prawie 20 lat. W tym czasie wiele zespołów prowadziło eksperymenty w celu opracowania i stworzenia nowych technologii, w tym funkcji dostrojenia urządzenia i funkcji redukcji szumów w słuchawce dousznej. Jeśli jednak wierzyć listom, które otrzymaliśmy od premiery słuchawek Hearphones, warto było czekać.

Przyszłość
Nie mamy czasu do stracenia. Dla nas to dopiero początek.

W dziale systemów profesjonalnych opracowujemy niestandardowe rozwiązania w zakresie dźwięku pod kątem projektów na dużą skalę. Dzięki ścisłej współpracy powstaje brzmienie, które potwierdza reputację firmy Bose. W ofercie mamy także specjalistyczne produkty Bose® z funkcją redukcji hałasu, wykorzystywane na całym świecie przez siły zbrojne narażone na wysoki poziom hałasu podczas codziennej służby.

Stadion do gry w baseball