NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

POTĘGA DŹWIĘKU

W firmie Bose nie tworzymy produktów jedynie dla zysku. Wierzymy, że pomagamy ludziom wyzwalać ich pełny potencjał dzięki potędze dźwięku.

Janay Harding w słuchawkach Bose Sport Earbuds podczas treningu

JAK BYĆ NIE DO ZATRZYMANIA

Pierwsza historia w naszej serii Potęga Dźwięku skupia się na tym, jak funkcja redukcji hałasu Bose może pomóc w osiągnięciu spokoju za sprawą ciszy. Na naszej stronie internetowej możesz także odkryć, jakie są trzy korzyści dla naszego życia płynące ze słuchania muzyki. Poniższa historia dotyczy tego, jak dźwięk Bose może sprawić, że poczujesz się nie do powstrzymania.

Janay Harding w słuchawkach Bose Sport Earbuds podczas treningu

„Muzyki słucham codziennie. Dzięki niej naprawdę mogę naprowadzić swój umysł na dobrą ścieżkę”.

Janay Harding jest wschodzącą gwiazdą w świecie mieszanych sztuk walki. Od 2014 roku jest profesjonalnym zawodnikiem i podróżuje po świecie z organizacją Bellator MMA, która jest wiodącym promotorem sportów walki. Muzyka odgrywa ważną rolę w jej życiu zarówno w ringu, jak i poza nim. „W zasadzie słucham muzyki każdego dnia”, mówi Janay. „Niezależnie od tego, czy jestem w samochodzie, na treningu, w domu lub próbuję zasnąć — muzyka jest ze mną przez cały czas. Ona naprawdę pomogła mi w moim życiu osobistym i w mojej karierze sportowca. Dzięki niej naprawdę mogę naprowadzić swój umysł na dobrą ścieżkę”.

„Nie chodzi tu o agresję czy złość. Ważniejsze dla mnie jest to, aby być bardziej świadomą i zachować jasność umysłu”.

Wybór muzyki do treningu przez Janay odzwierciedla jej sposób myślenia. „Odkryłam, że mój styl jest nieco inny”, mówi. „Wolę być spokojna i opanowana niż nabuzowana i agresywna. Myślę, że wiele osób uważa sztuki walki za barbarzyński sport. Ale jednocześnie jest to partia szachów. Ona sprawia, że myślę. Dlatego nie chodzi tu o agresję czy złość. Ważniejsze dla mnie jest to, aby być bardziej świadomą i zachować jasność umysłu”.

Janay Harding podczas treningu nad oceanem

„Słucham piosenek, które sprawiają, że czuję się dobrze i pozytywnie, a następnie przenoszę tę energię na ring”.

Muzyka pomaga w okresie przejściowym między treningiem a walką. „Zazwyczaj wybieram kilka piosenek, które naprawdę mi się podobają…”, mówi Janay, „…i zaczynam tworzyć taką playlistę, aby w tygodniu, na który zaplanowana jest walka, otaczała mnie tylko pozytywna energia. Naprawdę mogę wykorzystać te piosenki, które sprawiają, że czuję się dobrze i pozytywnie, a następnie przenoszę tę energię na ring”.

„Powtarzam sobie, że zasługuję na to, aby tu być, i że doszłam tutaj ciężką pracą”.

Kiedy nadchodzi czas, by wejść na ring, jej muzyka jest tam z nią. Janay mówi: „Wchodzę tam ze słuchawkami. Siadam w narożniku i powtarzam sobie rzeczy, w których jestem dobra. Przypominam sobie to, co ćwiczyłam podczas treningu. Odświeżam plan na walkę, który mam do zrealizowania. A potem powtarzam sobie, że zasługuję na to, aby tu być, i że doszłam tutaj ciężką pracą. I nikt inny nie ma możliwości, aby mi to odebrać. Jedyną osobą, która może to zrobić, jestem ja”.

Janay Harding jako dziecko grająca na gitarze

„Myślę, że kiedy dorastałam muzyka była moim największym towarzyszem”.

Kiedy nie jest w drodze, Janay dzwoni do domu w Australii. Urodziła się w Nowej Zelandii jako jedynaczka wychowana przez samotną mamę — i przez muzykę. „Naprawdę myślę, że muzyka była moim największym towarzyszem”, mówi Janay. „Mama oczywiście dbała o mnie jak tylko mogła i też naprawdę kocha muzykę, więc ona po prostu zawsze grała”. W wieku 10 lat Janay rozpoczęła naukę karate. Po zdobyciu czarnego pasa i udziale w turniejach odkryła MMA. Kiedy skończyła szkołę, zdecydowała się zmienić swoje hobby w karierę. „Na pewno przejęłam samodzielność od mojej mamy i od wychowania, po prostu będąc niezależną. Myślę, że zrobiło ono dużą różnicę i prawdopodobnie jest powodem, dlaczego tak dobrze sobie radzę w MMA”.

„Kiedy wchodzę do klatki, reprezentuję siebie i wszystkich przed mną”.

Z biegiem lat Janay zaczęła coraz bardziej interesować się historią swojej rodziny. Jest po części Maoryską ze strony zmarłego ojca. Muzyka podtrzymuje jej związek z tą kulturą. „Muzyka jest istotnym elementem maoryskiej tożsamości, w naszej kulturze, w tańcu i w naszej religii. Słuchanie tej muzyki zdecydowanie przypomina mi, że czerpię z siły moich przodków. Kiedy więc wchodzę do klatki, wchodzę tam ze wszystkimi, którzy byli przed mną. Myślę, że to robi ogromną różnicę”.

Janay Harding w klatce

„Nic nie powstrzyma mnie przed zdobyciem mistrzostwa świata i osiągnięciem tego wszystkiego, co chcę osiągnąć”.

Jej umysł jest nastawiony na większe sukcesy. „Moim marzeniem jest z pewnością zdobycie tytułu mistrzyni świata”, mówi Janay. „Kariera w sportach walki cechuje się częstymi wzlotami i upadkami. Ale ostatecznie myślę, że naprawdę udało mi się przebić i skupić na nagrodzie. Nic więc nie powstrzyma mnie przed zdobyciem mistrzostwa świata i osiągnięciem wszystkich rzeczy, które chcę osiągnąć w mojej karierze. Myślę, że tym czymś, co naprawdę motywuje mnie w tych trudnych dniach jest to, że będę wielka bez względu na wszystko i muszę naprawdę zachować ten sposób myślenia”.

Janay Harding w słuchawkach Bose Sport Earbuds podczas treningu
Główny inżynier firmy Bose — Mike D’Agostino — w słuchawkach Bose Noise Cancelling Headphones 700

„Wiemy, że ludzie kupują produkty firmy Bose przede wszystkim ze względu na świetny dźwięk”.

Kiedy Janay trenuje do walki, używa słuchawek dousznych Bose Sport Earbuds. W firmie Bose Mike D’Agostino jest głównym inżynierem, który pracował nad tymi słuchawkami — a mianowicie nad ich dźwiękiem. „Stawiamy naszych klientów na pierwszym miejscu”, mówi Mike. „Wiemy, że najważniejszym powodem, dla którego ludzie kupują produkty firmy Bose, jest ich wspaniałe brzmienie. Oznacza to, że za każdym razem, gdy wypuszczamy nowy produkt, oczekują oni, że będzie on co najmniej tak dobry, jak poprzedni, jeśli nie lepszy”.

„Kiedy wkładam te słuchawki do uszu i włączam ulubioną muzykę, to jej brzmienie dodaje mi energii”.

Według Mike'a słuchawki Bose Sport Earbuds nie powstały dla osób, której nie lubią trenować i potrzebują zająć czymś umysł, aby wytrwać do końca. Zamiast tego celem było stworzenie czegoś, co mogłoby zapoczątkować trening nawet bez przygotowania do niego. Mike mówi: „Nasz cel był taki: «Kiedy wkładam te słuchawki do uszu i włączam ulubioną muzykę, to jej brzmienie dodaje mi energii. Sprawia, że zaczynam się ruszać. Sprawia, że chcę poćwiczyć albo ćwiczyć dłużej. Albo przebiec jeszcze jedno okrążenie lub zrobić jeszcze jedną serię lub jeszcze jedno powtórzenie». Podczas pracy nad słuchawkami doznałem kilku ciekawych doświadczeń. Gdy dostawałem nowo dostrojony produkt i włączałem album, który niedawno odkryłem, to natychmiast czułem niesamowity przypływ energii. Miałem ochotę czmychnąć z biura na przebieżkę. Budowanie tego produktu sprawiało, że go używałem. W końcu to moja praca, prawda?”

Słuchawki Bose Sport Earbuds w kolorze Triple Black

„Nigdy nie zaprzestaniemy starań, by stworzyć produkty jeszcze lepiej odtwarzające dźwięk”.

Tak jak Janay czuje, że nic nie może jej powstrzymać przed spełnieniem marzenia o mistrzostwie świata, Mike czuje to samo względem swojej pracy. „Celem naszego istnienia jest to, aby dawać Wam wspaniały dźwięk”, mówi. „Nigdy nie zaprzestaniemy starań, by budować produkty grające jeszcze lepiej. I nigdy nie zaprzestaniemy starań, by ulepszyć jakość Waszego życia, zapewniając najlepszy możliwy dźwięk”.

POWIĄZANE PRODUKTY

  Wybrano maksymalną liczbę (4) przedmiotów do porównania.   Osiągnięto maksymalną liczbę 4 przedmiotów   Można porównywać tylko podobne do siebie produkty.   Porównuj tylko podobne do siebie przedmioty.
(0)
Wybierz od 2 do 4 przedmiotów do porównania