NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Jak działa technologia dźwięku Open-Ear

Kobieta w słuchawkach dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji

Znasz to uczucie, gdy jest się tak bardzo zanurzonym w muzyce, że zatrzymanie jej w celu porozmawiania czy zwrócenia uwagi na otoczenie kompletnie burzy nastrój? Jeśli tak, słuchawki Open-Ear mogą być idealne dla Ciebie. Dźwięk Open-Ear sprawia, że wiesz, co dzieje się dookoła, a przy tym nie tracisz ani jednej nuty.

Droga, którą przeszły słuchawki douszne tego typu, nie była łatwa. Ich problemem był kiepski dźwięk i masywna, niewygodna konstrukcja. Jednak nowe słuchawki douszne Bose Ultra o otwartej konstrukcji stanowią przyszłość technologii Open-Ear. To zasługa zupełnie nowego, udoskonalonego brzmienia o głębokim i bogatym charakterze, niezwykle wygodnej konstrukcji, dodanej technologii dźwięku przestrzennego z funkcją śledzenia ruchów głowy oraz, co najważniejsze, całkowitej otwartości.

Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o technologii Open-Ear, aby zrozumieć, dlaczego nowe słuchawki douszne o otwartej konstrukcji firmy Bose stanowią przyszłość urządzeń do noszenia.

Czym są słuchawki Open-Ear?

Większość najpopularniejszych bezprzewodowych słuchawek dousznych ma konstrukcję douszną, co oznacza, że wymagają umieszczenia stosunkowo głęboko w uchu i użycia silikonowych końcówek w celu odizolowania przewodu słuchowego. W ten sposób odtwarzają muzykę i blokują hałasy z zewnątrz.

Słuchawki douszne o otwartej konstrukcji są zupełnie inne. Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki Open-Ear nie znajdują się wewnątrz ucha ani nie blokują przewodu słuchowego. Zamiast tego oferowane słuchawki douszne znajdują się bardziej na zewnątrz, oplatając brzegi Twojego ucha. Takie rozwiązanie łączy to, co najlepsze w obu światach: możesz odbierać wszystko, co dzieje się wokół Ciebie, a jednocześnie nadal rozkoszować się znakomitą jakością dźwięku.

Być może zastanawiasz się, w jaki dokładnie sposób słuchawki douszne o otwartej konstrukcji dostarczają dźwięk do uszu, skoro nie znajdują się w przewodzie słuchowym. Robią to na dwa sposoby: z wykorzystaniem przewodnictwa kostnego i przewodzenia powietrznego.

  • Przewodnictwo kostne: Trudno w to uwierzyć, ale słuchawki oparte na przewodnictwie kostnym omijają przewód słuchowy i bębenek. Zamiast tego technologia ta przesyła dźwięki jako wibracje bezpośrednio do kości Twojej głowy. Wibracje trafiają przez kości do ucha wewnętrznego, gdzie „słyszysz” je jako dźwięk. Główną zaletą słuchawek bazujących na przewodnictwie kostnym jest to, że w ogóle nie zasłaniają ucha. Słyszysz więc wszystko, co dzieje się dookoła. To sprawia, że są popularne wśród biegaczy i rowerzystów. Jednak największą wadą przewodnictwa kostnego jest często niższy poziom jakości dźwięku, ponieważ wygenerowane wibracje nie są w stanie oddać subtelnych niuansów czy to muzyki, czy innych treści audio. Co więcej, aby działać maksymalnie efektywnie, głośniki muszą ściśle przylegać do głowy, co dla niektórych osób bywa mało komfortowe.
  • Przewodzenie powietrzne: Przewodzenie powietrzne to bardziej tradycyjna metoda przesyłania dźwięku. Mówiąc pokrótce, dźwięk po prostu trafia do Twoich uszu – dokładnie tak, jak słyszysz wszystkie inne dźwięki! Słuchawki douszne Bose Ultra o otwartej konstrukcji otulają zewnętrzną część ucha w pobliżu przewodu słuchowego i wykorzystują przewodzenie powietrzne. Zapewnia to bardziej szczegółowy dźwięk niż w przypadku przewodzenia kostnego, a z kolei opatentowana przez firmę Bose technologia OpenAudio dba o jak najlepsze wrażenia akustyczne.
Kobieta w słuchawkach dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji

Korzyści ze słuchawek Open-Ear

Podczas gdy niektóre osoby lubią ciasne dopasowanie słuchawek dokanałowych, które powoduje blokowanie dźwięków z zewnątrz, to jednak takie rozwiązanie nie jest do końca komfortowe w każdej sytuacji. Częstym powodem do narzekań na słuchawki dokanałowe jest to, że mogą uwierać, zwłaszcza jeśli są noszone przez dłuższy czas, na przykład w czasie pracy lub wykonywania wielu obowiązków domowych naraz. Słuchawki douszne Bose Ultra zaprojektowano z myślą o nadzwyczajnym komforcie, więc możesz je nosić tak długo, jak tylko chcesz.

A dzięki technologii OpenAudio będziesz też wiedzieć, o czym rozmawia się dookoła Ciebie – bez względu na to, czy jesteś w biurze, w kawiarni, na siłowni czy nawet w domu. Nie musisz wyciągać słuchawek, żeby uczestniczyć w konwersacji. Do tego możesz liczyć na wygodne dopasowanie pozwalające nosić je przez cały dzień.

Najlepsze słuchawki douszne o otwartej konstrukcji nie idą też na żadne ustępstwa pod względem jakości dźwięku. Usłyszysz każdą nutę ulubionego utworu i każde słowo codziennego podcastu, jednocześnie odbierając dźwięki z otoczenia.

Mężczyzna w słuchawkach dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji

Co wyróżnia technologię OpenAudio firmy Bose

Opatentowana technologia OpenAudio firmy Bose pomaga wymyślić słuchawki douszne o otwartej konstrukcji na nowo, żeby zapewniały komfort i jakość dźwięku, na których tak Ci zależy.

OpenAudio, czyli innowacyjna metoda przewodzenia powietrznego, zapewnia bogate, zróżnicowane brzmienie, a jednocześnie ogranicza „wyciekanie” dźwięku, więc nie umknie Ci żadna nuta. Dzięki technologii OpenAudio doświadczysz bogatej palety dźwięków oznaczającej wyraźne dialogi i głębokie basy, co pozwala w pełni rozkoszować się każdym gatunkiem muzyki – od rozbudowanych symfonii po pełną basów elektroniczną muzykę taneczną. A gdy Ty dasz się ponieść oszałamiającej gamie dźwięków, osoby w pobliżu Ciebie niczego nie usłyszą.

Jednak to nie jedyna zaleta OpenAudio. Z jednej strony OpenAudio oferuje rewelacyjne wrażenia akustyczne, a z drugiej zapewnia całkowity kontakt z otoczeniem. Nawet gdy muzyka jest odtwarzana, będziesz słyszeć, co mówi Twój partner podczas porannej przebieżki czy zadający pytanie współpracownik. Poziom kontaktu podczas korzystania ze słuchawek dousznych Bose QuietComfort Ultra wzrasta jeszcze bardziej w trybie Aware, dzięki czemu stanowią najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na ciągłej świadomości tego, co dzieje się wokół.

Kobieta trzymająca etui do ładowania słuchawek dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji ze słuchawkami dousznymi w środku

Przeprojektowane słuchawki douszne do noszenia przez cały dzień

Firma Bose zadbała o przełomową wygodę słuchawek dousznych o otwartej konstrukcji, tak by zapewniany przez cały dzień komfort nie odbijał się negatywnie na jakości dźwięku.

Zamiast tradycyjnej konstrukcji wokółusznej oferowane słuchawki mają atrakcyjny design. Umieszcza się je wokół zewnętrznej krawędzi ucha zupełnie tak, jak biżuterię na uszy. Dostępne są w dwóch kolorach, czarnym i białoszarym, a każda wersja cieszy oko metalicznymi akcentami. Nie tylko wyglądają stylowo, ale też są niezwykle stabilne i wyjątkowo wygodne. Możesz je nosić przez cały dzień, nie odczuwając żadnego dyskomfortu.

Ponadto umożliwiają odtwarzanie przez 7,5 godziny na jednym ładowaniu (4,5 godziny w trybie realistycznego dźwięku), a w trybie gotowości działają 48 godzin. To tak na wypadek, jeśli zechcesz nosić je przez cały dzień w oczekiwaniu na ważną rozmowę. Przenośne etui do ładowania zapewnia dodatkowe 19,5 godziny odtwarzania (12,5 w trybie realistycznego dźwięku). Z kolei technologia SimpleSync firmy Bose pozwala na szybkie i łatwe parowanie słuchawek dousznych o otwartej konstrukcji z innymi zgodnymi głośnikami Bose.

Kobieta w słuchawkach dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji

Oto przyszłość słuchawek Open-Ear

Bez względu na to, czy zawsze jesteś w drodze i potrzebujesz słuchawek dousznych nadążających za Twoim stylem życia, czy może zależy Ci na najwygodniejszych i najnowocześniejszych dostępnych słuchawkach dousznych o otwartej konstrukcji, nowe słuchawki douszne Bose Ultra o otwartej konstrukcji zmienią sposób, w jaki cieszysz się ulubionymi treściami audio. Innowacyjna konstrukcja stanowi prawdziwą rewolucję ze względu na zapewniany poziom kontaktu. Masz uszy otwarte na to, co dzieje się wokół, a przy tym bezkonkurencyjną jakość dźwięku. Oferowane urządzenie ustanawia nowy standard dla słuchawek Open-Ear.

POWIĄZANE PRODUKTY

Powiązane artykuły

Zalety słuchawek dousznych Bose Ultra o otwartej konstrukcji