NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Pracuj z domu w świetnym stylu

Praca z domu niesie za sobą więcej wyzwań niż tylko włączenie laptopa. Utrzymanie skupienia i dotrzymywanie terminów nie jest wcale takie łatwe przy tylu rzeczach rozpraszających naszą uwagę. Na szczęście istnieje wiele przydatnych wskazówek w utrzymaniu produktywności. Zebraliśmy najlepsze porady, narzędzia i inspiracje, które pomogą każdej osobie zmagającej się z pracą poza biurem.

Przygotuj przestrzeń roboczą

To gdzie i jak urządzisz swoje stanowisko może mieć ogromny wpływ na jakość Twojej pracy — a także życia. Wielu ekspertów radzi, by wyznaczyć sobie jedno miejsce do pracy — nawet jeśli nie mamy oddzielnego pomieszczenia — oraz zaadaptować je odpowiednio do potrzeb i wyposażyć w niezbędne narzędzia.

Stanowiskiem roboczym może stać się stół w jadalni, kącik w salonie lub zaadaptowana garderoba — wystarczy właściwe przygotowanie. Odpowiednia przestrzeń do pracy powinna pozwalać na bezproblemową komunikację i pracę. Ponadto powinna zapewniać nam wsparcie i wygodę, by nasze ciało oraz umysł pozostawały w dobrej kondycji.

Zadbaj o swoje nastawienie

Przejście w „tryb pracy”, gdy mamy na głowie pełno obowiązków domowych, nigdy nie jest łatwe. Potrzebne jest nam odpowiednie nastawienie, by skupić się na pracy, ale jednocześnie zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Łatwo powiedzieć, prawda?

Przestrzeganie porządku zadań i ograniczenie czynników rozpraszający uwagę to dwie najpopularniejsze taktyki, które pomagają nam wejść w odpowiedni stan umysłu. Ważne jest także trzymanie się ustalonego planu. Wstawaj o jednakowej godzinie, przebieraj się w ubrania robocze i kończ pracę na koniec dnia. Niemniej jednak sama rutyna nie wystarczy, jeśli wokół jest pełno rzeczy, które rozpraszają naszą uwagę. Muzyka odtwarzana w tle, szum biały i słuchawki z funkcją redukcji hałasu to najlepsze sposoby na odcięcie się od harmidru, poprawę skupienia i przejście w tryb pracy.

Spraw sobie gadżet (mogą być 3)

Nawet drobny gadżet poprawi naszą produktywność — może być to aplikacja monitorująca postęp realizacji zadań lub urządzenie, które przyspieszy naszą pracę. Kogo nie cieszy dobry gadżet? Przygotowaliśmy kilka naszych ulubionych narzędzi, które sprawią, że Twoja praca będzie jeszcze wydajniejsza — nawet w domu.

Najlepsze z najlepszych

Na koniec przygotowaliśmy wybór najlepszych pozycji. Tutaj znajdziesz motywacyjne i inspirujące listy odtwarzania, nasz ulubiony sprzęt oraz najciekawsze porady i wskazówki. W jednym miejscu zebraliśmy wszystko, czego możesz potrzebować, by podrasować swoje domowe biuro. Miłego korzystania!