NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Jak wybrać najlepsze słuchawki nauszne i douszne z redukcją hałasu

Najlepsze słuchawki nauszne i douszne z redukcją hałasu nie służą wyłącznie do tego. Która para będzie dla Ciebie odpowiednia? Ten przewodnik pomoże Ci zdecydować.

Próbujesz się zrelaksować podczas długiego lotu, ale ryk silnika jest nieszczególnie kojący. Pracujesz nad prezentacją w kawiarni na świeżym powietrzu, ale ludzie przy oddalonym o dwa metry stole są tak głośni, że wydaje się, że mówią wprost do Twojego ucha. Bijesz na siłowni swój własny rekord na bieżni, ale potrzebujesz mocniej się skoncentrować, aby mieć siły na mocny finisz. W takich sytuacjach słuchawki z redukcją hałasu mogą zapewnić bufor, dzięki któremu wyciszysz otoczenie i przeszkadzające Ci dźwięki.

Ale, mając do wyboru tyle opcji, skąd masz wiedzieć, które słuchawki z redukcją hałasu są dla Ciebie najlepsze? Służymy pomocą. Czytaj dalej. Omówimy wszystkie najważniejsze tematy, począwszy od funkcji, a skończywszy na kształcie. 

STWORZONE Z MYŚLĄ O PRYWATNOŚCI

Pełna kontrola nad redukcją hałasu

Trudno w to uwierzyć, ale redukcja hałasu polega na wykorzystaniu jednego rodzaju dźwięku do wyeliminowania innego. Wyobraź sobie dźwięk pracującego blendera lub odkurzacza. Aby go zneutralizować, trzeba wysłać równy, lecz przeciwstawny sygnał. Teoretycznie jest to tak proste jak 1 + (-1) = 0. 

W rzeczywistości zadanie to wymaga dość wyrafinowanej inżynierii akustycznej. Na słuchawkach Bose z funkcją redukcji hałasu i słuchawkach dousznych znajdują się zewnętrzne mikrofony, które monitorują dźwięki otoczenia, takie jak irytujący blender lub odkurzacz. W międzyczasie mikrofony wewnętrzne monitorują dźwięk wewnątrz kanału słuchowego. W ułamku milisekundy słuchawki wykorzystują wszystkie te informacje do wytworzenia jednakowego sygnału, ale o odwrotnej fazie, aby precyzyjnie przeciwdziałać hałasowi zewnętrznemu — praktycznie się go pozbywając. Hasta la vista, blenderze. Sayonara, odkurzaczu.

Chociaż wszystkie produkty firmy Bose z funkcją redukcji hałasu mają możliwość odizolowania Cię od świata zewnętrznego, istnieje kilka opcji, które pozwalają na regulację poziomu redukcji hałasu. Ta praktyczna funkcja umożliwia określenie dokładnie, jak wiele z zewnątrz chcesz usłyszeć — np. baristę wywołującego Twoje imię lub stewardessę dającą instrukcje bezpieczeństwa przed lotem. 

Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 i słuchawki douszne Bose QuietComfort® Earbuds umożliwiają dostosowanie słyszalności dźwięków otoczenia do własnych potrzeb dzięki 11 różnym poziomom redukcji hałasu. Zwiększ poziom redukcji hałasu, aby zneutralizować odgłosy młynków do kawy, blenderów i plotek w kawiarni. Zminimalizuj go, jeśli chcesz słyszeć ruch uliczny, gdy biegasz po śródmieściu. Możesz też wybrać dowolny poziom, który pasuje do Twojego nastroju. Gdy musisz całkowicie wstrzymać odtwarzanie muzyki, aby nawiązać kontakt ze światem wokół siebie, użyj trybu konwersacyjnego. Ta praktyczna funkcja pozwala na krótką rozmowę ze współpracownikiem, zamówienie filiżanki kawy lub odsłuchanie wiadomości podczas lotu bez konieczności zdejmowania słuchawek. Na słuchawkach dousznych dotknij dwukrotnie lewego przycisku, aby przełączać między ulubionymi poziomami redukcji hałasu. Na słuchawkach nausznych przycisk znajduje się na lewej słuchawce. Jeśli wolisz, włącz tryb konwersacyjny za pomocą aplikacji Bose Music.

Słuchawki bezprzewodowe QuietComfort® 35 II mają trzy poziomy redukcji hałasu, które można łatwo zmieniać. Model QuietComfort® 20 Acoustic Noise Cancelling wykorzystuje wbudowany mikrofon do przechwytywania dźwięków zewnętrznych, które można następnie usłyszeć w słuchawkach za naciśnięciem jednego przycisku. Nie musisz ich nawet zdejmować. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć możliwość przełączania się między ulubioną muzyką i światem wokół.

Sterowanie głosem

Każdy z nas chętnie skorzystałby z pomocy asystenta. Gdy wiadomości e-mail zapychają skrzynkę, spotkania nigdy się nie kończą, a kalendarz pęka w szwach, niewielka pomoc jest na wagę złota. Na szczęście słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 i słuchawki bezprzewodowe QuietComfort 35® II zostały zoptymalizowane pod kątem obsługi asystentów głosowych Google i Alexa*, które pomogą Ci zapanować nad drobnymi szczegółami życia codziennego. Wystarczy wydać polecenie głosowe, aby sprawdzić spotkania na dany dzień lub zaplanować przypomnienie o odebraniu po pracy rzeczy z pralni chemicznej. (Dostępne polecenia głosowe mogą się różnić).

Odbieranie głosowe

Pracujesz z domu, balansując między prezentacją dla swojego klienta, dziećmi grającymi w gry wideo i zasłużonym smoothie dla siebie. Dzięki doskonałej funkcji przechwytywania głosu w słuchawkach Bose Noise Cancelling Headphones 700 nie musisz się martwić o hałas w trakcie rozmowy telefonicznej. Model Bose Headphones 700 został wyposażony w nowoczesny system czterech mikrofonów, który izoluje głos, jednocześnie wyciszając hałasy z otoczenia. Są to najlepiej wychwytujące mowę słuchawki zarówno w ofercie Bose, jak i na całym rynku. Oznacza to, że ważni klienci nie usłyszą dźwięku blendera ani okrzyku zwycięstwa Twojego dziecka po przejściu na kolejny poziom gry. Ty wyraźnie usłyszysz rozmówcę, a on będzie słyszeć Ciebie — niemal tak, jakbyście rozmawiali twarzą w twarz w cichym pomieszczeniu.

Również sterowanie głosem uczyniliśmy lepszym — słuchawki Bose Headphones 700 UC zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci pracować lepiej, gdziekolwiek jesteś. Ta specjalna wersja jest sprzedawana w zestawie ze wstępnie sparowanym modułem Bose USB Link Bluetooth®, który pozwala używać ich do prowadzenia rozmów konferencyjnych — bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów. Moduł i słuchawki są opatrzone certyfikatem zgodności z Microsoft Teams. Doskonale współpracują także z aplikacją Zoom i Google Meet. To niezawodne rozwiązanie do prowadzenia spotkań i współpracy.

Podobnie jak w przypadku obu wersji słuchawek Headphones 700, system mikrofonowy w słuchawkach dousznych Bose QuietComfort® Earbuds został zaprojektowany tak, aby pomóc Ci wyraźnie komunikować się zarówno z ludźmi przez telefon, jak i z asystentem głosowym. Ale ponieważ słuchawki douszne są o wiele mniejsze niż muszle słuchawek, do wykonania tego zadania jest mniej mikrofonów. Tak więc, chociaż odbiór głosu słuchawek dousznych QuietComfort® Earbuds nie jest na tym samym poziomie co słuchawek Headphones 700, jest tak dobry lub lepszy niż w jakichkolwiek innych całkowicie bezprzewodowych słuchawkach dousznych na rynku.

Sterowanie dotykowe

Smartfony robią dla nas mnóstwo rzeczy, więc ciągle z nich korzystamy. Kiedy z nich korzystamy, opuszczamy głowy i wyłączamy się z otoczenia — tak było do tej pory. Teraz dzięki słuchawkom Bose Noise Cancelling 700 i słuchawkom dousznym Bose QuietComfort® Earbuds możesz kontrolować swoje treści bez patrzenia na telefon — a nawet bez dotykania go.

Dzięki serii prostych gestów dotykowych można odbierać i kończyć połączenia, regulować głośność, odtwarzać i wstrzymywać odtwarzanie treści, zmieniać poziomy redukcji hałasu i nie tylko.

Wygoda podczas noszenia

Poziom wygody słuchawek powinien iść w parze z jakością płynącego z nich dźwięku. Podczas zakupów sprawdź, jakie słuchawki najlepiej pasują do Ciebie i Twojego stylu życia.

Jeśli koniecznie musisz mieć nauszne słuchawki bezprzewodowe, modele, takie jak Bose Noise Cancelling Headphones 700 czy bezprzewodowe QuietComfort 35 II, miękko i komfortowo otaczają uszy. Regulowany pałąk pozwala łatwo znaleźć idealne dopasowanie do uszu bez uciskania głowy.

Jeśli wolisz elegancki wygląd i wrażenia, jakie zapewniają słuchawki douszne, rozważ model Bose QuietComfort® Earbuds. Prawdziwe słuchawki bezprzewodowe zapewniają delikatną równowagę między dopasowaniem a stabilnością słuchawki dousznej. Jeśli końcówka douszna jest zbyt miękka, traci strukturę i nie utrzymuje się na swoim miejscu. Jeśli będzie zbyt sztywna, to też niedobrze, co prawda nigdy nie wypadnie, ale będzie niewygodna do noszenia. Po latach badań nad tym problemem inżynierowie firmy Bose stworzyli końcówkę StayHear™ Max do słuchawek dousznych Bose QuietComfort® Earbuds. Te końcówki douszne są na tyle wygodne, że można je nosić przez wiele godzin, ale są wystarczająco uniwersalne, aby można było z nich korzystać praktycznie podczas każdej aktywności. 

Słuchawki QuietComfort® 20 Acoustic Noise Cancelling są wyposażone w końcówki StayHear+. Aby zapewnić maksymalny komfort, końcówka w kształcie stożka równomiernie rozkłada kontakt na całe ucho i delikatnie wypełnia przewód słuchowy zapewniając pełną redukcję hałasu. Najlepsze słuchawki douszne z redukcją hałasu doskonale pasują do wnętrza uszu, dzięki czemu możesz z łatwością ćwiczyć lub wygodnie nosić czapkę zimową.

Czas pracy akumulatora

Przygotowujesz się do długiego lotu. Nie możesz się doczekać odpoczynku, a może nawet drzemki, ale za Tobą znajduje się grupa rozgadanych pasażerów. Na szczęście masz przy sobie słuchawki z funkcją redukcji hałasu. Wyciągasz je z torby i zakładasz na uszy, a następnie siadasz wygodnie i powoli odpływasz w objęcia Morfeusza z kojącą muzyką w tle. Nie tak szybko: gdy już prawie śpisz, akumulator słuchawek rozładowuje się, muzyka przestaje grać, a rozmowa za Tobą gwałtownie wyrywa Cię z błogostanu.

Zarządzanie poziomem naładowania akumulatora może być uciążliwe, a gorączkowe czekanie, aż się naładuje, nie jest zabawne. Na szczęście słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 i słuchawki bezprzewodowe QuietComfort® 35 II mają znakomite akumulatory, które zapewniają do 20 godzin ciągłego słuchania. Ponadto oba modele mają kable, które przydadzą się, gdy akumulator ulegnie rozładowaniu i nie będziesz mieć czasu na ładowanie.

Słuchawki douszne Bose QuietComfort® Earbuds zapewniają do 6 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki. Jeśli słuchawki nie są zakładane, należy je przechowywać w bezprzewodowym etui ładującym. W pełni naładowane etui ma wystarczająco mocy, aby dwukrotnie naładować słuchawki do pełna. Łącznie mamy więc do dyspozycji 18-godzinny zapas energii do słuchania.

Kilka ostatnich przemyśleń

Co znajduje się na górze Twojej listy, jeśli chodzi o funkcje niezbędne w nowych słuchawkach? Jeśli interesuje cię „realistyczny dźwięk” lub „potężna redukcja hałasu”, obiegowa opinia wskazuje na opcję nauszną. Ale teraz, obiegowe opinie zmieniają swój punkt widzenia. To dlatego, że słuchawki douszne Bose® QuietComfort Earbuds zapewniają funkcję redukcji hałasu i dźwięk na poziomie najlepszych słuchawek nausznych. Po rozstrzygnięciu najważniejszych kwestii możesz pomyśleć o tym, które z nich najlepiej pasują do Twojego stylu życia.   

W ofercie firmy Bose znajdziesz idealnie dopasowane i bogate w liczne funkcje słuchawki, niezależnie od tego, czy podróżujesz po świecie, szukasz relaksującego doświadczenia, pracujesz zdalnie i szukasz chwili spokoju i ciszy, uprawiasz sport, a muzyka daje Ci dodatkową energię do działania, czy dojeżdżasz do pracy i chcesz oddzielić się od świata zewnętrznego. Dzięki informacjom w niniejszym poradniku dowiesz się, jakim jesteś słuchaczem, i, co ważniejsze, jakiego rodzaju słuchawek z redukcją hałasu potrzebujesz.

* Dostępność asystentów głosowych może różnić się w zależności od kraju. Dostępność asystentów głosowych w inteligentnych produktach Bose.
Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.


POWIĄZANE PRODUKTY

  Wybrano maksymalną liczbę (4) przedmiotów do porównania.   Osiągnięto maksymalną liczbę 4 przedmiotów   Można porównywać tylko podobne do siebie produkty.   Porównuj tylko podobne do siebie przedmioty.
(0)
Wybierz od 2 do 4 przedmiotów do porównania
Nowe słuchawki, nowe słuchawki douszne i kolejna ewolucja dźwięku.
Czas na ciszę, czas na dźwięk
Wybierz najlepsze słuchawki do biegania