90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Nie można ustanowić połączenia z siecią Wi-Fi

Dotyczy:

więcej...

Jeśli nie możesz połączyć systemu SoundTouch z siecią Wi-Fi, wypróbuj poniższe czynności:

Jeśli konfigurujesz głośnik po raz pierwszy:

Jeśli posiadany system SoundTouch nie obsługuje technologii Bluetooth, nie ustawiaj routera w trybie „N-Only / 5 GHz”. Użyj trybu „2,4 GHz” lub „2,4 GHz / 5 GHz” (zwanego niekiedy „B/G/N” lub „Mieszany”).

Upewnij się, że system znajduje się w zasięgu routera bezprzewodowego.

Ponownie uruchom komputer lub urządzenie przenośne i ponownie otwórz aplikację SoundTouch.

Przywróć ustawienia fabryczne systemu SoundTouch.

Zaloguj się do routera i sprawdź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej. Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej nie powinny być ustawione na opcję „Enterprise”.

Wypróbuj alternatywną metodę konfiguracji. 

Jeśli system był uprzednio podłączany do sieci:

Wyłącz i ponownie włącz router, odłączając od niego na 30 sekund przewód zasilania.

Przywróć ustawienia fabryczne systemu Bose.

Jeśli niedawno zmieniano nazwę sieci, hasło lub typ zabezpieczeń, zaktualizuj ustawienia sieciowe w aplikacji SoundTouch. Więcej informacji i pomoc można znaleźć w sekcji Łączenie z siecią Wi-Fi po zmianie hasła.

Jeśli chcesz połączyć się z nową siecią, zapoznaj się z sekcją Połączenie z inną siecią Wi-Fi.

Jeśli Twój system został skonfigurowany do pracy z więcej niż jedną siecią Wi-Fi, połączenie z ostatnio używaną siecią Wi-Fi (z maksymalnie czterech zapisanych w pamięci) może zająć nawet dwie minuty.

Jeśli to możliwe, podłącz inne urządzenie bezprzewodowe (np. odtwarzacz Blu-ray lub konsolę) do tej sieci za pomocą przewodu Ethernet. Zwiększy to przepustowość sieci bezprzewodowej, co może poprawić wydajność urządzeń bezprzewodowych w sieci.

Tymczasowo wyłącz wszelkie programy zabezpieczające lub antywirusowe działające na komputerze, aby określić, czy te programy są przyczyną problemu. Jeśli problem jest związany z oprogramowaniem zabezpieczającym, przejdź do ustawień programu sprawiającego kłopoty i upewnij się, że aplikacja SoundTouch nie jest w nim zablokowana. Jeśli tak jest, utwórz „wyjątek” dla aplikacji SoundTouch.

Spróbuj zwiększyć liczbę urządzeń, które można jednocześnie podłączyć do routera. Być może liczba urządzeń bezprzewodowych, które próbują połączyć się z routerem, jest wyższa od liczby, którą określono w ustawieniach routera.

Upewnij się, że oprogramowanie układowe routera jest aktualne.

Przenieś źródła zakłóceń sieci bezprzewodowej, które mogą wpływać na system, takie jak bezprzewodowe routery internetowe, telefony bezprzewodowe, telewizory, kuchenki mikrofalowe, urządzenia Apple AirPort Express lub podobne.

Nie używaj systemów SoundTouch w tym samym miejscu, co systemu Bose AL8.

Czy te informacje były pomocne?

Miło, dziękujemy za opinię. Dodatkowe komentarze można wpisać poniżej.
Przykro nam, że nasza strona nie spełniła Twoich oczekiwań. Napisz nam o swoich wrażeniach lub o tym, co możemy zrobić lepiej.
Wyślij
Dziękujemy za przesłanie dodatkowych informacji.