Sklepy Koszyk

Biura z otwartym planem ułatwiają współpracę, ale utrudniają skupienie uwagi

Jak słuchawki Bose Bluetooth® mogą podnieść Twoją wydajność w pracy

Jeśli czytasz ten artykuł w pracy, jest duża szansa, że spędzasz dużo czasu w biurze z otwartym planem. Mimo że w obecnych czasach siedzimy dalej od siebie, to hałas doskwiera tak samo. Dlatego prawdopodobnie czujesz, że nie możesz niczego osiągnąć, dopóki Mike nie zakończy głośnego omawiania spraw handlowych. Albo do momentu, gdy Ashley i Chris przestaną chichotać podczas rozmowy o serialu, który oboje oglądają. Albo gdy zniknie kilka innych czynników rozpraszających uwagę.

Mimo że zalety otwartych biur są jasne: współpraca, koleżeństwo, energia – a jeśli masz szczęście – naturalne światło wpadające przez okna w całym pomieszczeniu, to wady również widać jak na dłoni. W badaniu przeprowadzonym w 2018 roku przez Journal of Environmental Psychology badacze odkryli, że pracownikom w otwartych biurach przeszkadza hałas, w tym rozmowy współpracowników. To z kolei prowadzi do zwiększenia poziomu stresu u pracowników i zmniejszenia ich zdolności do współpracy. Jeśli więc starasz się unikać Mike'a, Ashley i Chrisa w pracy, prawdopodobnie Ciebie też to dotyczy.

Oczywiście, jeśli jesteś jednym z wielu pracowników, nie masz wpływu na plan biura, w którym pracujesz. Masz jednak wpływ na sposób pracy w nim. Kluczem do wykonania pracy jest zachowanie skupienia, szczególnie przez ograniczenie czynników rozpraszających uwagę podczas wykonywania swoich zadań. Oto jak słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 z Bluetooth mogą Ci w tym pomóc.

Załóż je tuż po przyjściu rano do pracy: słuchawki na głowie stanowią sygnał, że próbujesz się skupić. Odtwarzanie ulubionej listy utworów może pomóc Ci się skoncentrować w hałaśliwym otoczeniu (a gdy naprawdę musisz się skupić, słuchaj swoich ulubionych utworów, które nie zawierają wokalu). Bez względu na to, czego słuchasz, korektor słuchawek Headphones 700 zapewni bogate i wciągające brzmienie. Technologia redukcji hałasu w słuchawkach sprawdza się tak dobrze w otwartych biurach, ponieważ wykrywa hałas w otoczeniu i emituje sygnał o fazie odwrotnej, który skutecznie „eliminuje” dźwięk. 

Niektóre zakłócenia są jednak nieuniknione. Na przykład szef przychodzący, by poprosić Cię o poradę, lub współpracownik zbierający zamówienia na kawę. Jednak wtedy nie musisz pośpiesznie zdejmować słuchawek. Wystarczy, że przełączysz się na Tryb konwersacyjny. Przesunięcie palcem po muszli słuchawek pozwala wyłączyć redukcję hałasu i usłyszeć wszystko, co dzieję się wokół. W tym samym momencie zatrzymywane jest odtwarzanie dźwięku, a poziom redukcji zmniejsza się do zera. Dzięki temu słyszysz wszystko tak, jakby na Twojej głowie wcale nie było słuchawek.

Słuchawki firmy Bose są znane z doskonałej jakości odtwarzanego dźwięku, jednak słuchawki Headphones 700 sprawiają, że również Twój głos brzmi świetnie. (Dotyczy to tylko rozmów. Producent nie bierze odpowiedzialności za Twoje umiejętności wokalne). Gdy musisz wykonać połączenie telefoniczne, mikrofony wbudowane w muszle słuchawek izolują Twój głos od dźwięków otoczenia – takich jak śmiech Ashley i Chrisa – dzięki czemu Twój rozmówca słyszy Cię głośno i wyraźnie, a nie Twoich kolegów.

Jeśli zależy Ci na wygodnym prowadzeniu rozmów online, zastanów się nad wyborem modelu słuchawek Bose Noise Cancelling Headphones 700 UC. Zaprojektowano je tak, aby pomagały pracować wydajniej, co przydaje się w czasach, gdy mało kto pracuje w tradycyjny sposób. Ta specjalna wersja jest sprzedawana w zestawie ze wstępnie sparowanym modułem Bose USB Link Bluetooth, który pozwala używać ich do prowadzenia rozmów konferencyjnych — bez konieczności podłączania dodatkowych przewodów. Moduł i słuchawki są opatrzone certyfikatem zgodności z Microsoft Teams. Doskonale współpracują także z aplikacją Zoom i Google Meet. To niezawodne rozwiązanie do prowadzenia spotkań i współpracy.

Najlepsze jest to, że Headphones 700 to tylko jeden z wielu modeli słuchawek z redukcją hałasu dostępnych w naszej ofercie. W Bose projektujemy także słuchawki in-ear — na przykład nasz nowy, w pełni bezprzewodowy model QuietComfort® Earbuds. Dzięki odpowiednim słuchawkom z redukcją hałasu i Bluetooth znowu polubisz swoich współpracowników, swoją pracę, a może nawet biura z otwartym planem.

POWIĄZANE PRODUKTY

  Wybrano maksymalną liczbę (4) przedmiotów do porównania.   Osiągnięto maksymalną liczbę 4 przedmiotów   Można porównywać tylko podobne do siebie produkty.   Porównuj tylko podobne do siebie przedmioty.
(0)
Wybierz od 2 do 4 przedmiotów do porównania
Nowe słuchawki, nowe słuchawki douszne i kolejna ewolucja dźwięku.
Porady zakupowe: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
Pracuj z domu w świetnym stylu