NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

CHROMECAST BUILT-IN – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czym jest technologia Chromecast built-in™?

Technologia Chromecast built-in umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu lub laptopa do inteligentnego głośnika lub inteligentnej listwy głośnikowej Bose. Jest łatwa w użyciu. Wystarczy w serwisie muzycznym z obsługą funkcji przesyłania sygnału, jak np. Spotify, wybrać podczas słuchania ikonę Chromecast, aby przesłać lub udostępnić muzykę do inteligentnego głośnika lub listwy głośnikowej Bose. Do inteligentnych głośników można przesyłać tylko dźwięk. Nie ma możliwości przesyłania materiałów wideo.

Logo Chromecast built-in

Dlaczego inteligentne głośniki i listwy głośnikowe Bose obsługują teraz technologię Chromecast built-in?

Chcemy zapewnić szybki i łatwy dostęp do muzyki i podcastów oraz najwięcej sposobów sterowania treściami audio. Chromecast built-in to jedno z wielu wspieranych przez nas technologii do bezprzewodowego przesłania ulubionej muzyki do inteligentnych głośników lub listw głośnikowych Bose. Inne sposoby strumieniowego przesyłania dźwięku do inteligentnego głośnika lub listwy głośnikowej Bose obejmują wykorzystanie domowej sieci Wi-Fi® w połączeniu z aplikacją Bose Music, Apple AirPlay 2 lub bezpośrednio serwisu muzycznego, na przykład Spotify. Muzykę można też przesyłać za pośrednictwem połączenia Bluetooth®.

Jakie serwisy obsługują technologię Chromecast built-in?

Za pomocą Chromecast built-in można przesyłać muzykę do inteligentnych urządzeń Bose z wielu najpopularniejszych serwisów muzycznych innych firm, takich jak Spotify, Pandora®, TuneIn i iHeartRadio™. Dzięki dostępności technologii Chromecast built-in we wszystkich inteligentnych głośnikach i listwach głośnikowych Bose możesz korzystać z oferty jeszcze szerszego grona dostawców treści. Należą do nich takie serwisy muzyczne jak YouTube Music Premium oraz inni dostawcy treści, na przykład Google Podcasts i Google Play Books. Nieustannie aktualizujemy listę dostawców treści obsługujących technologię Chromecast, aby zapewnić naszym użytkownikom jak najszerszą ofertę.

W ramach najnowszej aktualizacji dodaliśmy obsługę Chromecast built-in przez inteligentne głośniki i listwy głośnikowe Bose obejmującą setki dodatkowych serwisów muzycznych, w tym Apple Music.

Spotify, Deezer, TuneIn

Które inteligentne głośniki i listwy głośnikowe Bose obsługują funkcję Chromecast built-in?

Ponieważ obsługa technologii Chromecast jest dostępna we wszystkich inteligentnych głośnikach i listwach głośnikowych Bose, funkcji Chromecast built-in można używać do przesyłania muzyki lub podcastów do poniższych urządzeń z rodziny inteligentnych głośników Bose.

Inteligentne głośniki Bose: Głośnik domowy 300, głośnik domowy 450, inteligentny głośnik 500 (wcześniej pod nazwą głośnik domowy 500), inteligentny głośnik przenośny

Inteligentne listwy głośnikowe Bose: Inteligentna listwa głośnikowa 300, listwa głośnikowa 500, inteligentna listwa głośnikowa 600, inteligentna listwa głośnikowa 700 (wcześniej pod nazwą listwa głośnikowa 700), inteligentna listwa głośnikowa 900, inteligentna listwa głośnikowa Ultra

Czy funkcja Chromecast built-in jest automatycznie zainstalowana na inteligentnych urządzeniach Bose?

Tak. Funkcja Chromecast built-in jest dostępna we wszystkich inteligentnych głośnikach i listwach głośnikowych Bose. Jeśli już posiadasz inteligentny głośnik lub listwę głośnikową Bose, urządzenie to otrzyma automatyczną aktualizację przez domową sieć Wi-Fi, co umożliwi korzystanie z Chromecast built-in jako opcji przesyłania strumieniowego.

Jak włączyć funkcję Chromecast built-in w inteligentnym głośniku lub listwie głośnikowej Bose?

Jeśli korzystasz z asystenta głosowego Google Assistant, funkcja Chromecast built-in zostanie włączona automatycznie w inteligentnym głośniku lub listwie głośnikowej Bose w związku z wcześniejszą akceptacją Warunków korzystania z usługi Google. Jeśli korzystasz z asystenta głosowego Amazon Alexa lub nie używasz z tego rozwiązania do sterowania inteligentnym urządzeniem Bose, możesz włączyć funkcję Chromecast built-in, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Bose Music na urządzeniu przenośnym

2. Dotknij zdjęcia swojego inteligentnego urządzenia i wejdź w Ustawienia urządzenia (Device Settings)

3. Dotknij ikony Ustawienia (Settings – prawy górny róg)

4. Dotknij Chromecast built-in

5. Dotknij przełącznika Chromecast, aby ustawić go w pozycji „włączony”

6. Na następnym ekranie dotknij opcji Akceptuj i Kontynuuj (Accept and Continue), aby wyrazić zgodę na Warunki korzystania z usługi Google

Aby włączyć sterowaną głosem funkcję przesyłania dźwięku, wykonaj następujące dodatkowe czynności:

7. Na następnym ekranie dotknij opcji Skonfiguruj (Set It Up), aby rozpocząć konfigurację sterowanej głosem funkcji przesyłania dźwięku

8. Wykonaj kroki w aplikacji Google Assistant, aby zakończyć konfigurację

Jak rozpocząć korzystanie z funkcji Chromecast built-in?

Po włączeniu funkcji Chromecast built-in na inteligentnym głośniku lub listwie głośnikowej Bose możesz przystąpić do przesyłania muzyki lub podcastów. W tym celu wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz ulubiony serwis muzyczny (np. Spotify lub YouTube Music Premium) albo ulubionego dostawcę treści (np. Google Podcasts lub Google Play Books)

2. W aplikacji dostawcy treści dotknij ikony Chromecast

3. Wybierz inteligentne urządzenie Bose, do którego chcesz przesyłać strumieniowo treści

4. Dotknij przycisku Odtwórz (Play), aby przesyłać muzykę lub podcasty do inteligentnego głośnika lub listwy głośnikowej Bose

1: logo YouTube Music, 2: logo Chromecast built-in, 3: Inteligentny głośnik Bose 500 oraz 4: przycisk Play

Czym się różni Chromecast built-in od AirPlay 2?

Chromecast built-in i Apple AirPlay 2 to technologie, które umożliwiają przesyłanie dźwięku z telefonu, tabletu lub laptopa do inteligentnych głośników i listw głośnikowych. Pomiędzy Chromecast built-in a AirPlay 2 istnieją dwie główne różnice. Pierwsza jest taka, że technologia Chromecast built-in jest dostępna zarówno dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS, jak i Android, natomiast technologia AirPlay 2 nie jest dostępna na urządzeniach z systemem Android. Druga główna różnica polega na tym, że po włączeniu przesyłania muzyki z telefonu do inteligentnego urządzenia Bose przy użyciu funkcji Chromecast built-in muzyka jest odtwarzana z chmury, a nie z telefonu. Oznacza to, że jeśli podczas przesyłania muzyki telefon zadzwoni, odtwarzanie nie zostanie przerwane. Można nawet wyłączyć telefon, a muzyka będzie nadal odtwarzana bez zakłóceń. W przypadku AirPlay 2 muzyka jest odtwarzana z telefonu, więc podczas słuchania musi być on cały czas połączony z siecią Wi-Fi.

Czy mogę używać Chromecast built-in do sterowania muzyką za pomocą głosu?

Jeśli korzystasz z asystenta głosowego Google Assistant, funkcja Chromecast built-in zwiększa Twoje możliwości, pozwalając na odtwarzanie i sterowanie muzyką za pomocą głosu (np. wybieranie utworów, zmianę głośności, zatrzymywanie utworów). Jeśli asystentem głosowym jest Alexa, nadal możesz używać Chromecast built-in do sterowania muzyką za pomocą głosu, ale nie możesz poprosić Alexy o odtwarzanie playlist z serwisu YouTube.

Plakietka „Works with Ok Google”

Czy mogę używać Chromecasta do przesyłania dźwięku do grup inteligentnych głośników i listw głośnikowych Bose?

Tak. Dźwięk można przesyłać do grupy inteligentnych głośników lub listw głośnikowych Bose za pośrednictwem aplikacji Bose Music lub samych produktów. Utwórz grupę w aplikacji Bose Music i przesyłaj dźwięk do tej grupy lub naciśnij i przytrzymaj przycisk akcji na nawiązującym połączenie urządzeniu, aby sparować je z grupą odtwarzającą przesyłany dźwięk. Dodaj do grupy głośniki na parterze lub wszystkie głośniki w domu i rozpocznij imprezę.

 

POWIĄZANE HISTORIE

Porady dotyczące zakupów: inteligentne głośniki

Porady dotyczące zakupów: listwy głośnikowe

POWIĄZANE PRODUKTY