ODKRYJ NAJLEPSZĄ NA ŚWIECIE REDUKCJĘ HAŁASU: SŁUCHAWKI QUIETCOMFORT® II Z 90-DNIOWYM OKRESEM PRÓBNYM BEZ RYZYKA. WIĘCEJ INFORMACJI

CHROMECAST BUILT-IN — CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czym jest technologia Chromecast built-in™?

Technologia Chromecast built-in umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z telefonu, tabletu lub laptopa do inteligentnego głośnika i soundbara Bose. Jest łatwa w użyciu. Wystarczy w usłudze strumieniowego odtwarzania muzyki z obsługą funkcji przesyłania, jak np. Spotify, wybrać podczas słuchania ikonę Chromecast, aby przesłać lub udostępnić muzykę do inteligentnego głośnika lub soundbara Bose. Do inteligentnych głośników można przesyłać tylko dźwięk, nie materiały wideo.

Logo Chromecast built-in

Dlaczego inteligentne głośniki i soundbary Bose obsługują teraz technologię Chromecast built-in?

Chcemy dać Ci szybki i łatwy dostęp do muzyki i podcastów oraz zapewnić Ci najwięcej sposobów sterowania tymi treściami audio. Chromecast built-in to jedno z wielu wspieranych przez nas narzędzi do bezprzewodowego przesłania ulubionej muzyki do inteligentnych głośników lub soundbarów Bose. Inne sposoby strumieniowego przesyłania dźwięku do inteligentnego głośnika lub soundbara Bose obejmują użycie domowej sieci Wi-Fi® w celu przesyłania muzyki za pomocą aplikacji Bose Music, Apple AirPlay 2 lub bezpośrednio z usługi strumieniowego odtwarzania, na przykład Spotify. Możesz także przesyłać muzykę za pośrednictwem połączenia Bluetooth®.

Którzy dostawcy treści współpracują z technologią Chromecast built-in?

Za pomocą Chromecast built-in możesz przesyłać muzykę do inteligentnych urządzeń Bose z wielu najpopularniejszych usług strumieniowego odtwarzania muzyki innych firm, takich jak Spotify, Pandora®, TuneIn i iHeartRadio™. Dzięki dostępności technologii Chromecast built-in we wszystkich inteligentnych głośnikach i soundbarach firmy Bose możesz korzystać z usług jeszcze szerszego grona dostawców treści. Należą do nich usługi do strumieniowego odtwarzania muzyki — na przykład YouTube Music Premium — oraz inni dostawcy treści — na przykład Google Podcasts i Google Play Books. Nieustannie aktualizujemy listę dostawców treści obsługujących technologię Chromecast, aby zapewnić Ci większą kontrolę nad muzyką.

Spotify, Deezer, TuneIn

Które inteligentne głośniki i soundbary firmy Bose obsługują funkcję Chromecast built-in?

Ponieważ obsługa Chromecast jest dostępna we wszystkich inteligentnych głośnikach i soundbarach firmy Bose, możesz używać funkcji Chromecast built-in do przesyłania muzyki lub podcastów do następujących urządzeń z rodziny inteligentnych głośników firmy Bose.

Inteligentne głośniki Bose: Home Speaker 300, Home Speaker 450, Smart Speaker 500 (wcześniej pod nazwą Home Speaker 500), Portable Smart Speaker

Inteligentne głośniki soundbar Bose: Smart Soundbar 300, Soundbar 500, Smart Soundbar 700 (wcześniej pod nazwą Soundbar 700), Smart Soundbar 900

Czy technologia Chromecast built-in jest automatycznie zainstalowana na inteligentnych urządzeniach firmy Bose?

Tak. Funkcja Chromecast built-in jest dostępna we wszystkich inteligentnych głośnikach i soundbarach firmy Bose. Jeśli już posiadasz inteligentny głośnik lub soundbar firmy Bose, Twoje urządzenie otrzyma automatyczną aktualizację przez domową sieć Wi-Fi, co umożliwi korzystanie z Chromecast built-in jako opcji przesyłania strumieniowego.

Jak włączyć funkcję Chromecast built-in w inteligentnym głośniku lub soundbarze firmy Bose?

Jeśli Twoim wybranym asystentem głosowym jest Asystent Google, funkcja Chromecast built-in zostanie włączona automatycznie w Twoim inteligentnym głośniku lub soundbarze Bose, ponieważ zaakceptowałeś(-aś) Warunki korzystania z usługi Google. Jeśli Twoim asystentem głosowym jest Amazon Alexa lub jeśli nie używasz asystenta głosowego do sterowania inteligentnym urządzeniem Bose, możesz włączyć funkcję Chromecast built-in, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Bose Music na urządzeniu przenośnym

2. Stuknij zdjęcie swojego inteligentnego urządzenia i wejdź w Device settings (Ustawienia urządzenia)

3. Stuknij ikonę Settings (Ustawienia — prawy górny róg)

4. Stuknij Chromecast built-in

5. Stuknij przełącznik Chromecast, tak aby ustawić go w pozycji „włączony”

6. Na następnym ekranie stuknij Accept and Continue (Akceptuj i Kontynuuj), aby wyrazić zgodę na Warunki korzystania z usługi Google

Aby włączyć sterowaną głosem funkcję przesyłania dźwięku, wykonaj następujące dodatkowe czynności:

7. Na następnym ekranie stuknij opcję Set It Up (Skonfiguruj), aby rozpocząć włączanie sterowanej głosem funkcji przesyłania dźwięku

8. Wykonaj kroki w aplikacji Asystenta Google, aby zakończyć konfigurację sterowanej głosem funkcji przesyłania dźwięku

Jak rozpocząć korzystanie z Chromecast built-in?

Po włączeniu funkcji Chromecast built-in na inteligentnym głośniku lub soundbarze Bose możesz przystąpić do przesyłania muzyki lub podcastów. W tym celu wykonaj następujące czynności:

1. Otwórz swoją ulubioną usługę strumieniowego przesyłania muzyki (np. Spotify lub YouTube Music Premium) lub dostawcę treści (np. Google Podcasts lub Google Play Books)

2. W aplikacji dostawcy treści stuknij ikonę Chromecast

3. Wybierz inteligentne urządzenie Bose, do którego chcesz przesyłać strumieniowo treści

4. Stuknij przycisk Play (Odtwórz), aby przesyłać muzykę lub podcasty do inteligentnego głośnika lub soundbara Bose

1: logo YouTube Music, 2: logo Chromecast built-in, 3: Bose Smart Speaker 500 oraz 4: przycisk Play

Czym się różni Chromecast built-in od AirPlay 2?

Chromecast built-in i Apple AirPlay 2 to technologie, które umożliwiają przesyłanie dźwięku z telefonu, tabletu lub laptopa do inteligentnych głośników i soundbarów. Pomiędzy Chromecast built-in a AirPlay 2 istnieją dwie główne różnice. Pierwsza jest taka, że technologia Chromecast built-in jest dostępna zarówno dla użytkowników urządzeń mobilnych z systemem iOS, jak i Android; technologia AirPlay 2 nie jest dostępna na urządzeniach z systemem Android. Druga główna różnica polega na tym, że po włączeniu przesyłania muzyki z telefonu do inteligentnego urządzenia Bose przy użyciu funkcji Chromecast built-in treść jest odtwarzana z chmury, a nie z telefonu. Oznacza to, że jeśli podczas przesyłania muzyki telefon zadzwoni, odtwarzanie nie zostanie przerwane. Możesz nawet wyłączyć telefon, a muzyka będzie nadal odtwarzana bez zakłóceń. W przypadku AirPlay 2 muzyka jest odtwarzana z telefonu, więc podczas słuchania telefon musi być cały czas połączony z siecią Wi-Fi.

Czy mogę używać Chromecast built-in do sterowania muzyką za pomocą głosu?

Jeśli Twoim wybranym asystentem głosowym jest Asystent Google, funkcja Chromecast built-in zwiększa Twoje możliwości, pozwalając na odtwarzanie i sterowanie muzyką za pomocą głosu (np. wybieranie utworów, zmianę głośności, zatrzymywanie utworów). Jeśli Twoim asystentem głosowym jest Alexa, nadal możesz używać Chromecast built-in do sterowania muzyką za pomocą głosu, ale nie możesz poprosić Alexy o przesyłanie strumieniowe listy odtwarzania z serwisu YouTube.

Plakietka „Works with Ok Google”

Czy mogę przesyłać muzykę do zgrupowanych inteligentnych głośników i soundbarów Bose?

Tak. Użyj aplikacji Bose Music, aby zgrupować ze sobą kilka inteligentnych głośników i soundbarów Bose. Po zgrupowaniu głośników inteligentnych możesz przesyłać muzykę z wybranej usługi do strumieniowego odtwarzania. Jeśli masz urządzenia Google, możesz je zgrupować z inteligentnymi głośnikami i głośnikami soundbar Bose za pomocą aplikacji Google Home.

POWIĄZANE HISTORIE

Porady dotyczące zakupów: inteligentne głośniki

Porady dotyczące zakupów: Głośniki soundbar

POWIĄZANE PRODUKTY