90-dniowy okres próbny bez ryzyka, 2-letnia gwarancja i bezpłatna dostawa standardowa dla zamówień powyżej 200 PLN

Jak wybrać najlepszy głośnik soundbar

Odpowiedni głośnik soundbar może zmienić każdy pokój w przytulną salkę kinową. W tym poradniku dowiesz się, jak dopasować głośnik soundbar do swojego sprzętu.

Jak wybrać najlepszy głośnik soundbar

Za sprawą usług strumieniowego przesyłania dźwięku i obrazu rozrywka domowa osiągnęła jakość porównywalną do kinowej. Dzięki temu wreszcie możesz nawet we własnym salonie poczuć się jak w sali kinowej. Zwłaszcza jeśli wyposażysz go w system dźwiękowy, który przeniesie Cię w sam środek akcji. Głośniki soundbar Bose zostały do tego stworzone — potrafią przekształcić trudne do usłyszenia linie dialogowe oraz sceny akcji o płaskim brzmieniu w niesamowicie wciągające doświadczenia audiowizualne o potężnych basach. Przygotowaliśmy wiele różnych modeli, więc każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, bez względu na poszukiwany rozmiar, styl lub wymaganą jakość dźwięku. Przygotuj ulubioną przekąskę i usadów się wygodnie. Gdy już wyposażysz swój salon w idealny głośnik soundbar wybrany dzięki temu poradnikowi, nie ruszysz się z kanapy nawet na krok.

Głośnik soundbar Bose oraz telewizor na stoliku

Dźwięk kinowej jakości w salonie Twojego domu

Nie ma nic gorszego niż oglądanie ulubionego programu telewizyjnego z cichymi dialogami. Wyobraź sobie taką scenę: jest półmrok, muzyka w tle intensywnieje, a główna postać zaczyna szeptać — lecz Ty nic nie rozumiesz. Całe zbudowane napięcie ulatnia się przez ten jeden szczegół. Możesz przewijać, by obejrzeć ten moment jeszcze raz, ale emocje już dawno przeminęły.

Jeśli szukasz prostoty, sprawdź system dźwiękowy Bose Solo 5 TV, który idealnie nadaje się jako podstawowy zestaw domowej rozrywki. W końcu usłyszysz pełnie dźwięku — podczas wartkich sekwencji bitewnych niskie tony zyskają nowe brzmienie, a linie dialogowe w Twoich ulubionych serialach będą szczególnie wyraźne. Ten jednoczęściowy głośnik soundbar wyposażono w wiele wspaniałych funkcji (np. tryb dialogu) zapewniających czysty dźwięk. Wspaniałe brzmienie nie musi milknąć w momencie wyłączenia telewizora. System dźwiękowy Bose Solo 5 TV może także pełnić funkcję głośnika Bluetooth®.

Jeśli jednak szukasz systemu dźwiękowego z możliwością rozbudowy, rozważ zakup głośnika Bose Soundbar 500 lub Bose Soundbar 700. Oba te urządzenia sprawią, że znajdziesz się w samym centrum akcji. Każdy z nich wyposażyliśmy w technologie zapewniające najlepsze doznania dźwiękowe. Podczas mrożących krew w żyłach horrorów Twoje serce zabije jeszcze szybciej, a moc basów przekroczy Twoje najśmielsze oczekiwania, gdy odtworzysz swoje ulubione utwory.

Model Bose Soundbar 700 to szczególnie dobry głośnik soundbar do słuchania muzyki i oglądania filmów. Jego wielokierunkowe głośniki wypełniają każde pomieszczenie najgłośniejszym i najgłębszym dźwiękiem ze wszystkich głośników soundbar Bose. Odniesiesz wrażenie, że dźwięk emituje z otaczających Cię przedmiotów, a nie z samego głośnika.

Budowanie przestrzeni dźwiękowej w domu

Niezależnie od tego, czy wyprawiasz najlepsze przyjęcie urodzinowe tego roku, czy spędzasz czas na kanapie, oglądając ulubione filmy wspólnie z ukochaną osobą, wiedz, że możesz ulepszyć swój system rozrywki za pomocą dodatków do głośników Bose Soundbar 500 i 700. W końcu nawet najprostszy dodatek może zmienić monotonny muzak w porywający hit wieczoru.

Oba głośniki soundbar, o których wspominaliśmy, doskonale współpracują z modułami basowymi lub głośnikami dźwięku przestrzennego, które jeszcze bardziej poprawią Twoje doświadczenia podczas słuchania. Same głośniki soundbar pozwolą Ci uchwycić każde słowo z zaciętego komentarza sportowego, usłyszeć każdy fragment dialogu, poczuć intensywne wibracje niskich tonów oraz wysłuchać ulubiony utwór tak, jak słyszeli go producenci w studio. Natomiast dodatkowe moduły popchną te doznania o krok dalej.

To nie wszystko. Jeśli jesteś przysłowiową sową i lubisz posiedzieć trochę dłużej, ale Twoja druga połówka wstaje wcześnie rano do pracy, przygotowaliśmy też coś na tę ewentualność. Wystarczy, że do głośnika soundbar podłączysz swoje słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700, a zyskasz możliwość swobodnego oglądania telewizji i grania w gry, bez przeszkadzania innym.

Głośnik soundbar Bose oraz telewizor na stoliku

Wybór doskonały

Wybierając głośnik soundbar do swojego domu, szukaj modelu, który będzie pasować do systemu rozrywki, który posiadasz. Ponadto jego rozmiar oraz styl powinien także współgrać z wystrojem pomieszczenia. Zestawy Bose Soundbar 500 i 700 są bardzo łatwe w konfiguracji. Wyposażyliśmy je w system kalibracji dźwięku ADAPTiQ. Ta opatentowana przez Bose technologia pozwala uzyskać najlepszą jakość dźwięku w każdym pomieszczeniu. Analizuje ona przestrzeń wokół i dostosowuje propagację głośnika w zależności od rozmiaru pomieszczenia, znajdujących się w min przedmiotów oraz pozycji samego głośnika.

Forma ma równie duże znaczenie co funkcjonalność. Dlatego Twój głośnik soundbar powinien komponować się z aranżacją domu. Najpierw weź pod uwagę rozmiar. W mniejszych przestrzeniach lepiej sprawdzi się bardziej kompaktowe rozwiązanie, takie jak głośnik Bose Soundbar 500 lub system dźwiękowy Bose Solo 5 TV. Oba te urządzenia mają niższy profil niż Bose Soundbar 700.

Następnie zastanów się nad stylem. Jeśli chcesz, aby Twój soundbar wyglądał równie dobrze, jak brzmi, pomyśl nad modelem Bose Soundbar 700. Górna część obudowy urządzenia została wykonana ze szkła hartowanego, które wytrzymałością dorównuje aluminium oraz doskonale podkreśla każdy wystrój.

Każdy z trzech przedstawionych modeli — głośnik Bose Soundbar 500 lub 700 oraz system dźwiękowy Bose Solo 5 TV — można zamontować na ścianie za pomocą zestawu do montażu ściennego, który jest sprzedawany oddzielnie.

To że zamontujesz głośnik soundbar w jednym pokoju, nie oznacza, że Twój dźwięk będzie dostępny tylko tam. Głośniki Bose Soundbar 500 oraz 700 mają bowiem funkcję multi-room, za pomocą której możesz połączyć ze sobą wiele głośników inteligentnych Bose rozmieszczonych po całym domu. Użyj aplikacji Bose Music lub prostego polecenia głosowego*, aby odtwarzać tę samą muzykę w kilku pomieszczeniach. Dzięki temu nieważne, czy wycierasz kurze lub krzątasz się po pokojach, muzyka będzie zawsze z Tobą.

Kobieta czytająca

Nie tylko akcesorium do telewizora

Czasami masz ochotę na maraton filmowy, a czasem wolisz wyłączyć telewizor i zająć się czymś innym. Technologia w Twoim domu powinna być tak dynamiczna i wszechstronna, jak Ty.

Głośniki Bose Soundbar 500 oraz 700 obsługują łączność Wi-Fi®, Bluetooth i Apple AirPlay 2, dzięki czemu możesz odtwarzać muzykę w dowolny sposób. Ulubione podcasty oraz listy odtwarza są wyciągnięcie ręki w aplikacji Bose Music. Co więcej, wcale nie musisz musisz kiwać palcem, aby je uruchomić. Wystarczy, że skorzystasz z poleceń głosowych wbudowanych asystentów głosowych* Google Assistant lub Amazon Alexa. Chcesz pominąć utwór lub zmniejszyć głośność? Nieważne, gdzie jest pilot. Wystarczy siła Twojego głosu. Ponadto korzystając z Alexy, możesz także przełączać kanały telewizyjne za pomocą poleceń głosowych. Oczywiście każde z nich będzie zawsze dokładnie wychwycone przez system, ponieważ głośniki Bose Soundbar 500 oraz 700 zostały wyposażone w szereg specjalnie opracowanych mikrofonów, które usłyszą Twój głos nawet w imprezowym gwarze. O wszystkim informować Cię będzie pasek świetlny na obudowie głośnika. Rozpoznasz, gdy głośnik słucha Twojego polecenia, przetwarza je lub Ci odpowiada. Dostęp głosowy można także wyłączyć w dowolnym momencie. Wystarczy dotknąć przycisku wyłączania mikrofonu.

Niezależnie od tego, czy uwielbiasz przez długie godziny oglądać kolejne odcinki ulubionego serialu lub zapraszać rodzinę i znajomych na wieczory wspólnego oglądania filmów — głośniki soundbar Bose zawsze zapewnią Ci najlepsze doznania dźwiękowe.

* Usługi głosowe (Amazon Alexa, Asystent Google) mogą się różnić i mogą nie być dostępne we wszystkich językach i krajach.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.