Sklepy Koszyk

Blokowanie i redukcja hałasu

Jakie są główne różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami?

Jakie są główne różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami?

Jeśli szukasz nowych słuchawek, prawdopodobnie natkniesz się na wiele terminów technicznych, które brzmią bardzo podobnie, a różnice między nimi są na tyle subtelne, że mogą wywołać dezorientację. Czy chcesz zredukować hałas, czy też go zablokować? I czy naprawdę istnieje między tymi funkcjami różnica? Odpowiedź brzmi: tak. Znajomość właściwych terminów jest niezbędna przy wyszukiwaniu produktów. Pomoże Ci znaleźć właściwą technologię i najlepiej dopasowany produkt oraz uzyskać najlepsze możliwe doznania. Niezależnie od tego, czy chcesz zatopić się w słuchaniu i skupić lub wyciszyć świat wokół, jesteśmy tu, by skierować Cię na właściwą drogę.

W żargonie technicznym istnieje mnóstwo wyrażeń, które są, a nie powinny być, używane zamiennie. Przygotowaliśmy wyjaśnienia, które rozwieją Twoje wątpliwości. Wyodrębniliśmy dwa różne sposoby zarządzania hałasem stosowane w słuchawkach nausznych i dousznych, a są to: redukcja i blokowanie hałasu. Wyjaśnimy, czym one są, czym się różnią i która technologia stanowi najlepszy wybór w zależności od preferencji. Rzecz jasna powstrzymamy się o używania niepotrzebnie skomplikowanego słownictwa.

Mężczyzna korzystający z dotykowych elementów sterujących słuchawek Bose Sport Earbuds

BLOKOWANIE HAŁASU

Znane również jako pasywna redukcja hałasu lub izolacja szumów

Termin blokowanie hałasu może kojarzyć się z rozwiązaniem z wysokiej półki technologicznej, ale to naprawdę bardzo podstawowe rozwiązanie. W rzeczywistości blokowanie hałasu to na przykład zatykanie sobie uszu palcami. Spróbuj, gdy następnym razem usłyszysz syrenę. Chodzi tu o stworzenie fizycznej bariery oddzielającej narząd słuchu od źródła dźwięku. Nazywa się to pasywną redukcją. Na ten termin prawdopodobnie również natkniesz się podczas wyszukiwania sprzętu. Wszystko, co zakrywa uszy, może pasywnie blokować hałas. Z pasywną redukcją hałasu nie jest związana żadna elektronika, co oznacza, że w słuchawkach nie ma wbudowanej technologii ani mikrofonu i nic nie trzeba włączać.

Pomimo że jest to podstawowa technologia, funkcja blokowania hałasu jest integralną częścią konstrukcji słuchawek. Jeśli działa ona prawidłowo, stanowi pierwszą linię obrony przed niepożądanymi dźwiękami. Dlatego też dobre uszczelnienie nausznika lub dokładne dopasowanie końcówki słuchawki dousznej może mieć ogromny wpływ na wydajność tej funkcji. W tym przypadku chodzi bardziej o biologię niż technologię. Istnieje bardzo wiele kształtów i rozmiarów ludzkiego ucha do zbadania, zmierzenia i przetestowania. Przeskanowaliśmy setki uszu w poszukiwaniu lepszego dopasowania i komfortu, aby zapewnić optymalne blokowanie hałasu. Najnowsze końcówki StayHear™ Max użyte w naszych w pełni bezprzewodowych słuchawkach dousznych pokazują, jak ważny w naszych innowacjach jest czynnik ludzki.

Jaki z tego wniosek? Jakkolwiek blokowanie hałasu jest skuteczne, funkcja ta musi współpracować z technologią, taką jak aktywna redukcja hałasu, aby zapewnić bardziej wyrafinowane rozwiązanie.

Kobieta korzystająca ze smartfona i słuchawek bezprzewodowych QuietComfort 35 II

REDUKCJA HAŁASU

Znana również jako aktywna redukcja hałasu lub szumów

NAJLEPIEJ SPRAWDZA SIĘ PODCZAS:

Ikona samolotu

PODRÓŻY

Ikona biurowca

PRACY/SKUPIENIA

Ikona autobusu

DOJAZDU DO PRACY LUB SZKOŁY

Redukcja hałasu to popularny termin i może być dokładnie tą funkcją, której szukasz. Różni się od blokowania hałasu i pasywnej redukcji, ponieważ korzysta z aktywnej technologii. Firma Bose jako pierwsza zastosowała w słuchawkach Acoustic Noise Cancelling™, inaczej ANC, kiedy wynaleźliśmy tę kategorię ponad 20 lat temu — to dziedzictwo, które zawsze będzie powiązane z naszą marką. Moglibyśmy rozprawiać o ANC cały dzień, ale zajmijmy się podstawami.

Słuchawki z redukcją hałasu są wyposażone w technologię, która wymaga zasilania (na przykład akumulatorowego), by funkcjonować. Pamiętaj, że nawet bez zasilania, po prostu zakładając słuchawki, zyskujesz fizyczną barierę blokującą hałas. Niemniej jednak to dopiero gdy włączysz zasilanie, technologia zaczyna działać.

Jak działa funkcja redukcji hałasu?

Słuchawki z redukcją hałasu monitorują dźwięk wokół i zapobiegają przedostawaniu się niepożądanych hałasów do narządu słuchu. Miniaturowe mikrofony w słuchawkach nausznych lub dousznych nasłuchują częstotliwości hałasu z otoczenia i emitują sygnał o fazie odwrotnej. Gdy fale się zderzają, dźwięk zostaje zredukowany. Nasi inżynierowie akustycy wyjaśniają, że jest to nieco bardziej skomplikowane, ponieważ na system redukcji hałasu składa się wiele czynników, takich jak moc akumulatora, przetwarzanie sygnału i blokowanie hałasu. Sedno sprawy jest jednak jasne, prawda?

Do blokowania hałasu potrzebna jest fizyczna bariera chroniąca przed dźwiękiem. Z kolei redukcja dyskretnie, za kulisami tworzy „barierę z fal dźwiękowych”.

Kiedy najlepiej używać redukujących hałas słuchawek nausznych, a kiedy dousznych? Ta technologia jest idealna w sytuacjach, gdy bardzo zależy nam na słuchaniu muzyki, audiobooków, podcastów, programów i filmów bez rozpraszającego hałasu. Słuchawki z redukcją hałasu stają się częścią codziennego życia. Coraz więcej osób używa ich do pracy, rozmów, w podróży i podczas wymagającego skupienia czasu w domu.

Fale dźwiękowe funkcji redukcji hałasu w słuchawkach Bose Noise Cancelling Headphones 700

Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić różnice między blokowaniem hałasu a jego redukcją. Po opanowaniu odpowiedniej terminologii znalezienie właściwej technologii zależy już tylko tego, jak i gdzie chcesz zarządzać dźwiękami wokół siebie.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.

POWIĄZANE PRODUKTY

  Wybrano maksymalną liczbę (4) przedmiotów do porównania.   Osiągnięto maksymalną liczbę 4 przedmiotów   Można porównywać tylko podobne do siebie produkty.   Porównuj tylko podobne do siebie przedmioty.
(0)
Wybierz od 2 do 4 przedmiotów do porównania
Jak wybrać najlepsze słuchawki nauszne i douszne z redukcją hałasu
Porady zakupowe: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
Mężczyzna w słuchawkach QuietComfort 45 w biurze
Najlepsze słuchawki nauszne i douszne do pracy