NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

NAJLEPSZE SŁUCHAWKI NAUSZNE I DOUSZNE DO PRACY

Jak technologia redukcji hałasu może pomóc w powrocie do biura

Jedną z rzeczy, za którą z pewnością nikt nie tęsknił podczas pracy z domu, był biurowy gwar i harmider. Potwierdzą to szczególnie te osoby, które przyzwyczaiły się do tego, że mogą dostosować warunki w domu do swoich upodobań i potrzeb.

Powrót do biura będzie wymagał najlepszych słuchawek dousznych i nausznych. Ich zadaniem będzie zniwelowanie nasilonych dźwięków z otoczenia — szumu firmowej lodówki, szelestu mielonych ziaren kawy w młynku i odgłosu rozmów niosących się po korytarzach. Ale na tym nie koniec. W drodze do pracy będziemy przecież zmagać się z natrętnym dźwiękiem klaksonów aut tłoczących się na skrzyżowaniach i warkotem silników komunikacji publicznej.

Słuchawki z funkcją redukcji hałasu są doskonałym rozwiązaniem tych problemów i pomogą załagodzić szok dźwiękowy związany z powrotem do biura. Zaprojektowane z myślą o neutralizowaniu a nie tylko maskowaniu dźwięków z otoczenia, najlepsze słuchawki douszne do pracy zostały wyposażone w technologię redukcji hałasu, która pomaga utrzymać doskonałą produktywność i skupienie. Oto, jak to się dzieje.

Mężczyzna w słuchawkach QuietComfort 45 w biurze

Sposób działania technologii redukcji hałasu

Mężczyzna w słuchawkach Bose QuietComfort Earbuds

W przeciwieństwie do tradycyjnych słuchawek modele z aktywną redukcją hałasu (ANC) nie wymagają podgłaśniania muzyki, aby móc zamaskować hałas z zewnątrz. Za pomocą niewielkich mikrofonów wykrywają dźwięki ze środowiska i emitują fale znajdujące się na przeciwległym końcu pasma częstotliwości dźwięku, w efekcie neutralizując hałas, a nie maskując go tylko za pomocą innych dźwięków.

Tworzą dźwiękoszczelną bańkę ochronną, która otacza uszy słuchacza i pozwala mu w pełni oddać się wykonywanemu zadaniu. Niektóre modele z aktywną redukcją hałasu pozwalają regulować poziom tej izolacji, aby dopuszczać niektóre dźwięki, gdy tego chcemy. Nawet jeśli nie odtwarzamy muzyki przez słuchawki z technologią ANC, to one i tak dadzą nam odrobinę wytchnienia. Zakładając na głowę bezprzewodowy model, zyskamy swobodę i znacznie ograniczymy rozpraszający nas hałas panujący w biurze.

Dźwięk dochodzący do słuchawek Bose Noise Cancelling Headphones 700 i wychodzący z nich

Zastrzyk wydajności

Słuchawki Bose QuietComfort Earbuds i etui ładujące na stole
Słuchawki Bose QuietComfort® Earbuds

Słuchawki Bose QuietComfort® Earbuds
Dowiedz się więcej

Mężczyzna w słuchawkach Bose Noise Cancelling Headphones 700 w pracy

Jako że wielu z nas podczas pracy z domu zapomniało już, jak bardzo hałaśliwe i rozpraszające bywają biura, jednym z największych wyzwań związanych z powrotem jest utrzymanie tego samego poziomu skupienia i produktywności. O tym fakcie wspomina także Światowa Organizacja Zdrowia. W jednym z jej raportów możemy przeczytać: „oczywistym jest, że jeśli zadaniu obejmującemu dowolne sygnały dźwiękowe towarzyszy hałas o wystarczającym natężeniu, aby odbiór tych dźwięków zakłócić, to ma to negatywny wpływ na jakość i skuteczność naszej pracy. Nowe zdarzenia — na przykład pojawienie się nieznanego dźwięku — także powodują rozproszenie uwagi i zakłócają wykonywanie zadań”.

Słuchawki nauszne i douszne z funkcją redukcji hałasu mogą niwelować czynniki rozparzające uwagę. Wyeliminowanie stresującego hałasu może podnieść naszą produktywność i zwiększyć skupienie — zwłaszcza wśród osób pracujących w biurach otwartych, w których panuje ciągły ruch i harmider.

Mężczyzna w słuchawkach QuietComfort 45 w biurze
Słuchawki Bose QuietComfort® 45

Słuchawki Bose QuietComfort® 45
Dowiedz się więcej

Ulepszanie nowych technologii biznesowych

Niektóre technologie i rozwiązania, które wprowadzono w czasie pandemii, pozostają w użyciu także po powrocie do biur. Do wielu z nich doskonale nadają się słuchawki z funkcją redukcji hałasu. Na przykład w ostatnich latach Zoom stał się popularną platformą do prowadzenia spotkań i rozmów wideo zarówno podczas pracy zdalnej, jak i w biurze. Według BBC sprzedaż usługi Zoom w ostatnim kwartale 2020 r. wzrosła o 370% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. W 2021 r. producent usługi szacuje, że sprzedaż wzrośnie o ponad 40% i wyniesie łącznie 3,7 mld dolarów.

Niemniej jednak bez względu na to, którą z usług wybierają pracownicy — Zoom, FaceTime czy Google Meet — utrzymywanie wyraźnej i pozbawionej zakłóceń komunikacji głosowej jest istotną częścią ich pracy. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór najlepszych słuchawek nausznych lub dousznych, które są dodatkowo wyposażone w technologię redukcji hałasu. Z dala od domowego zacisza korzystanie ze słuchawek z redukcją hałasu jest bardzo ważne, aby móc prowadzić pozbawione zakłóceń rozmowy online z klientami, współpracownikami i nie tylko.

Utrzymywanie hałasu na zdrowym poziomie

Dzięki ciasno przylegającej konstrukcji i odtwarzaniu głośnej muzyki tradycyjne słuchawki nauszne lub douszne są w stanie bardzo dobrze maskować dźwięki z zewnątrz. Jednak gdy biurowy gwar i inny otaczający nas hałas zaczynają przedzierać się przez tę linię obrony i zaburzać naszą koncentrację, najczęstszą reakcją jest zwiększenie poziomu głośności, co może prowadzić do przeciążenia naszego narządu słuchu.

Słuchawki z funkcją aktywnej redukcji hałasu i najlepsze słuchawki douszne do rozmów telefonicznych eliminują ten efekt i skutecznie chronią nas przed niechcianymi dźwiękami. Odpowiednia redukcja hałasu może okazać się strzałem w dziesiątkę i zapewnić nam długotrwałą ochronę, która nie odbija się niekorzystnie na naszej produktywności, a wręcz ją podnosi. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku osób, które spędziły ponad rok z dala od tradycyjnego środowiska biurowego, ponieważ po powrocie hałas może wydać się im głośniejszy niż wcześniej.

Słuchawki QuietComfort 45 na biurku
Kobieta w słuchawkach Bose Noise Cancelling Headphones 700 w pracy
Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700

Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700
Dowiedz się więcej

Zmniejszenie stresu, poprawa zdrowia

Według raportu z 2018 r. opublikowanego przez Amerykańską Narodową Bibliotekę Medyczną „hałas jest nieswoistym stresorem, który aktywuje autonomiczny układ nerwowy i sygnalizację hormonalną”. Utrzymujący się wysoki poziom hałasu może prowadzić do „skutków pozasłuchowych”, na przykład przewlekłego stresu.

Biorąc pod uwagę, jak wielu pracowników spędza co najmniej 40 godzin tygodniowo w biurze, istnieje duża szansa, że wielu z nich — bardzo często nieświadomie — naraża swój organizm na hałas, który jest przyczyną stresu. Słuchawki z funkcją redukcji hałasu pozwalają nam uchronić się przed częścią tego zagrożenia dzięki możliwości lepszego kontrolowania naszego środowiska dźwiękowego. Zmniejszenie stresu niesie za sobą wiele ogólnych zalet — w tym poprawa wydajności i koncentracji.

Powrót do biura po dłuższej przerwie może być korzystny dla firm, ale ważne jest, aby wady tego trybu pracy nie przeważały nad jego zaletami. Właśnie dlatego warto jest rozważyć wprowadzenie słuchawek nausznych lub dousznych z funkcją aktywnej redukcji hałasu, które złagodzą okres przejściowy i przeniosą choć część korzyści wynikających z pracy w domu do biura.

Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 i Bose QuietComfort Earbuds

POWIĄZANE PRODUKTY

Powiązane historie

Jak słuchawki mogą pomóc Ci pracować wydajniej
Jak słuchawki mogą pomóc Ci pracować wydajniej
Wskazówki dotyczące zakupu: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
Porady zakupowe: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
Najważniejsze różnice pomiędzy technologią blokowania, redukcji i maskowania hałasu.
Najważniejsze różnice pomiędzy technologią blokowania, redukcji i maskowania hałasu.