NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Podkręć brzmienie oglądanych wydarzeń sportowych

Od początku sezonu czekasz na ten mecz i odliczasz minuty do chwili, aż Twoja drużyna wbiegnie na boisko i powita tłum wiwatujących kibiców. Dzisiejszego wieczoru nie chcesz przegapić niczego — odliczania rozgrywającego, dźwięku piłki uderzającej w rękawicę łapacza lub nieprawidłowo odgwizdanego faulu przez sędziego (oraz epitetów rzucanych przez kibiców w jego stronę).

Skąd więc wiadomo, że nasz domowy system audio zapewni nam doskonałą rozrywkę od pierwszych chwil aż po ostatni gwizdek? Oto garść porad dotyczących optymalizacji dźwięku oglądanych wydarzeń sportowych oraz kilka polecanych produktów, które sprawią, że przez cały mecz będziesz czuć się jak na stadionie.

Trójwymiarowy pejzaż dźwiękowy dzięki Dolby Atmos®

Jeśli jesteś fanem lub fanką drużyny, która gra tysiące kilometrów od Twojego kraju, lub po prostu nie udało Ci się zdobyć biletów na lokalny mecz, prawdopodobnie czeka Cię wieczór na kanapie przed telewizorem. Niemniej jednak nikt nie powiedział, że takie oglądanie meczu nie może być równie ekscytujące, co bycie na stadionie osobiście. A być może będziesz bawić się jeszcze lepiej niż trzęsący się z zimna ludzie w sekcji 410.

Głośnik Bose Smart Soundbar 900

Głośnik Bose Smart Soundbar 900
Dowiedz się więcej

Za pomocą głośnika Bose Smart Soundbar 900 możesz wprowadzić do swojego salonu technologię Dolby Atmos, która emituje dźwięk w bardzo wielu kierunkach i korzysta z tzw. „dźwięku obiektowego”. Rozwiązanie to wyodrębnia ze ścieżki poszczególne dźwięki — na przykład odgłosy przelatującego odrzutowca lub melodię hymnu — oraz rozprowadza je po całym pomieszczeniu. Dzięki temu usłyszysz ryk tłumu, wyraźny komentarz prezentera i powalenie rozgrywającego drużyny przeciwnej z takim realizmem, którego przebija już tylko stanie tuż przy linii bocznej.

Bose Smart Soundbar 900 ma dziewięć głośników skrzętnie osadzonych w smukłej obudowie, dzięki czemu może tworzyć immersyjny pejzaż dźwiękowy, który wcześniej wymagał kilku głośników umieszczonych na suficie. Co więcej, jego bezkonkurencyjne możliwości nie ograniczają się tylko do odtwarzania dźwięku z wydarzeń sportowych. Opracowane przez Bose technologie są w stanie wyodrębnić każdy element odtwarzanej ścieżki dźwiękowej — dialog, hałas w tle, a nawet piosenkę — i umieścić go w różnych częściach pomieszczenia. Ponadto nawet jeśli przekaz nie został zakodowany w formacie Dolby Atmos, to technologia Bose PhaseGuide może zapewnić podobną jakość wrażeń.

„…usłyszysz ryk tłumu, wyraźny komentarz prezentera i powalenie rozgrywającego drużyny przeciwnej…”

Kalibracja dźwięku za pomocą ADAPTiQ

Jeżeli nie wiesz, gdzie postawić swojego soundbara, bez obaw — w Bose pomyśleliśmy także i o tym. Po wyjęciu soundbara z pudełka i skonfigurowaniu go (i innych opcjonalnych głośników dźwięku przestrzennego lub modułu basowego) możesz przeprowadzić wbudowaną kalibrację dźwięku ADAPTiQ, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz swój sprzęt audio.

W ramach kalibracji ADAPTiQ przeprowadzanych jest pięć oddzielnych pomiarów dźwięku przy użyciu wbudowanego mikrofonu w dołączonym zestawie słuchawkowym ADAPTiQ. Następnie technologia wykorzystuje te dane, aby dostosować soundbara (oraz inne opcjonalne głośniki) w celu uzyskania optymalnej jakości dźwięku w danym pomieszczeniu. Cały proces trwa 10 minut, a kalibrację dźwięku ADAPTiQ przeprowadza się tylko raz, chyba że zechcesz zmienić położenie głośników lub umeblowanie pomieszczenia.

Łączenie się z głośnikami przenośnymi

Głośnik Bose SoundLink Flex Bluetooth

Głośnik Bose SoundLink Flex Bluetooth
Dowiedz się więcej

Nawet jeśli oglądasz mecz w salonie, nie oznacza to, że musisz przegapić akcję, gdy pobiegniesz do kuchni po kolejną przekąskę. Możesz rozmieścić głośniki Bose SoundLink w różnych częściach domu, aby dokładnie usłyszeć to, co dzieje się na boisku, nawet jeśli nie siedzisz właśnie przed telewizorem. Dzięki technologii Bose SimpleSync parowanie dwóch lub większej liczby głośników jest proste i bezproblemowe. Ponadto nie doświadczysz żadnych opóźnień między dźwiękiem dochodzącym z różnych pomieszczeń.

Głośnik SoundLink Revolve+ II Bluetooth

Głośnik SoundLink Revolve+ II Bluetooth
Dowiedz się więcej

Każdy głośnik Bose SoundLink waży około pół kilograma, dlatego z łatwością przeniesiesz go z pokoju do pokoju lub przełączysz się z jednego podłączonego urządzenia na drugie. Oznacza to, że po kończącym gwizdku szybko włączysz muzykę do uczczenia zwycięstwa lub inny kawałek, który pomoże Ci złagodzić gorycz porażki. Do swojej dyspozycji masz także wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów telefonicznych, na wypadek gdyby kolega z pracy chciał pogratulować Ci zwycięstwa.

Parasol dźwiękowy dla rodziny

Słuchawki Bose QuietComfort 45

Słuchawki Bose QuietComfort 45
Dowiedz się więcej

Bywa i tak, że nawet najniższe ustawienie głośności na zaawansowanym sprzęcie jest zbyt głośne dla osób, z którymi mieszkasz pod jednym dachem. Jeśli tak się zdarzy, nasze bezprzewodowe słuchawki nauszne i douszne Bluetooth pozwolą Ci zatracić się w akcji na ekranie bez obaw o zakłócanie spokoju śpiących obok dzieci — oczywiście pod warunkiem, że nie obudzisz ich okrzykami zwycięstwa.

Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700

Słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700
Dowiedz się więcej

Bezprzewodowe słuchawki Bose pozwalają także płynnie przełączać się pomiędzy dwoma podłączonymi urządzeniami Bluetooth, dzięki czemu możesz śledzić akcję podczas meczu i jednocześnie odpowiadać na wiadomości lub powiadomienia z Twittera. Możesz także regulować głośność, używając tylko słuchawek, więc gdy jedno dziecko się obudzi, dowiesz się o tym, zanim postawi na nogi cały dom.

Na pewno znasz frazę „strzał w dziesiątkę”. Naszym zdaniem właśnie to powiesz, jeśli zdecydujesz się na podkręcenie dźwięku oglądanych wydarzeń sportowych za pomocą sprzętu audio wysokiej jakości. Być może nawet postanowisz odsprzedać swój karnet sezonowy.

POWIĄZANE PRODUKTY

Powiązane historie

Wskazówki dotyczące zakupu: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
Porady dotyczące zakupów: głośniki soundbar