NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Sound is power.

Dr Amar Bose

„Nie pozwól umrzeć swojej wyobraźni. Stale myśl o lepszych rozwiązaniach i o tym, jak je urzeczywistnić”.

Dr Amar G. Bose

Historia innowacji

W firmie Bose zawsze staramy się udoskonalić to, co stworzyliśmy dzień wcześniej. Zobacz, w jaki sposób przyczyniliśmy się do rozwoju potęgi dźwięku na przestrzeni dekad.

1929: Wszystko się zaczyna. Na świat przychodzi Amar Gopal Bose.

Dr Bose urodził się Filadelfii (w stanie Pensylwania). Jego ojcem jest Bengalczyk (Noni Gopal Bose), a matką Amerykanka o brytyjskich i niemieckich korzeniach (Charlotte).

1956: Poznaj doktora Bose. Amar zdobywa tytuł doktora.

Amar Bose uzyskuje tytuł doktora inżynierii elektrycznej w Massachusetts Institute of Technology i świętuje ten sukces, kupując nowy system stereo Hi-Fi. Jakość dźwięku rozczarowuje go, dlatego w wolnym czasie prowadzi badania nad akustyką w MIT.

1964: Początek firmy. Dr Bose oficjalnie zakłada Bose Corporation.

Dr Bose zakłada Bose Corporation. W ciągu dnia wraz z dwoma pracownikami zajmuje się systemami regulacji mocy dla wojska i jednostek rządowych. W nocy zajmują się akustyką i projektowaniem głośników.

1972: Światowa ekspansja. Sprzedajemy nasze pierwsze produkty poza Stanami Zjednoczonymi, najpierw w Niemczech.

W ramach współpracy ze sklepem w Bad Homburg (Niemcy), produkty firmy Bose zaczynają być sprzedawane poza USA.

1986: Gotowość do podbój nieba. Nasze prototypowe słuchawki z funkcją redukcji szumów wspierają historyczny lot.

Dwa nasze zestawy słuchawkowe z redukcją hałasu zapewniają kontakt i komunikację pilotów Dicka Rutana i Jeany Yeager podczas rekordowego, nieprzerwanego lotu dookoła świata.

1987: Jesteśmy zaszczyceni. Dr Bose i dr William R. Short otrzymują tytuł wynalazców roku.

Dr Bose oraz dr William R. Short otrzymują nagrodę dla wynalazców roku organizacji Intellectual Property Owners Education Foundation za system głośników z technologią składanego falowodu akustycznego.

1993: Obracamy pokrętło. Nowa odsłona radia dzięki Bose Wave.

Nasza patentowana technologia głośników Waveguide to rewolucja w świecie radioodbiorników. Tak małe urządzenia nigdy wcześniej nie pozwalały uzyskać tak bogatego zakresu dźwięków.

2000: Nowa definicja ciszy. Nowatorska technologia firmy Bose pozwala usłyszeć ciszę.

Słuchawki QuietComfort® odmieniają sposób podróżowania samolotem dzięki znacznemu obniżeniu poziomu hałasu i zapewnianiu wysokiej jakości dźwięku.

2008: Na topie. Dr Bose trafia do National Inventors Hall of Fame.

W uznaniu osiągnięć w dziedzinie technologii audio, które „miały znaczący wpływ na jakość życia” dr Bose zostaje włączony do National Inventors Hall of Fame w Akron w stanie Ohio.

2011: Hojny gest. Dr Bose przekazuje większość tzw. akcji niemych swojej firmy uczelni MIT.

Dr Bose przekazuje większość tzw. akcji niemych Bose Corporation uczelni MIT. Dywidendy z tych akcji pozwalają realizować cele badawcze i edukacyjne uczelni. Firma pozostanie prywatna i niezależna.

2013: Żałoba. Dr Amar Gopal Bose umiera w wieku 83 lat

„Dr Bose założył Bose Corporation ponad 50 lat temu, by skupić się na badaniach i rozwoju technologicznym. Ta filozofia firmy zawsze nam towarzyszyła i nigdy się nie zmieni”. – Bob Maresca, prezes i nowo mianowany dyrektor generalny Bose Corporation.

2014: Od pierwszego gwizdka. Bose oficjalnym dostawcą zestawów słuchawkowych/słuchawek dla ligi NFL.

Firma Bose wprowadza technologię redukcji szumów w rozgrywkach NFL, poprawiając łączność z trenerami i wzbogacając doznania kibiców, zarówno tych na stadionach, jak i przed telewizorami.

2020: Mniejsze i mniejsze. Słuchawki QuietComfort® Earbuds

Najcichsze i najlepsze w swojej klasie słuchawki QuietComfort® z redukcją szumów otoczenia w eleganckiej i bezprzewodowej wersji. Słuchawki QuietComfort® Earbuds zapewniają wysoką jakość dźwięku w kompaktowej, wygodnej konstrukcji, oferując 11 poziomów kontroli szumów, dzięki czemu można wybrać, ile hałasu świata chce się do siebie dopuścić.

2022: Usłysz lepiej. Bose wspiera słuch osób niedosłyszących

Firma Bose jako pierwsza wprowadza samoregulującą technologię wzmocnienia słuchu, która została zatwierdzona przez agencję FDA, dla klientów z wadą słuchu w stopniu łagodnym do umiarkowanego. Współpraca z firmą hearX w zakresie nowej linii aparatów słuchowych Lexie z podzespołami Bose zapewni dostępność niedrogich aparatów słuchowych dla milionów osób dorosłych.

To było wczoraj. A jutro?

Dziś firma Bose jest równie wierna zasadom przyświecającym jej założycielom i klientom, jak od początku działalności w 1964 roku. Mamy co świętować, dlatego dziękujemy milionom ludzi na całym świecie, którzy wybrali nasze produkty. Wiemy, że to dopiero początek i nie możemy się doczekać, aby zaprezentować nasze kolejne rozwiązania.

Kobieta w słuchawkach Bose QuietComfort 45 Headphones robiąca zdjęcia na plaży