ODKRYJ NAJLEPSZĄ NA ŚWIECIE REDUKCJĘ HAŁASU: SŁUCHAWKI QUIETCOMFORT® II Z 90-DNIOWYM OKRESEM PRÓBNYM BEZ RYZYKA. WIĘCEJ INFORMACJI

Dźwięk ma moc.

Dr Amar Bose

„Nie pozwól umrzeć swojej wyobraźni. Stale myśl o lepszych rzeczach i o tym, jak je urzeczywistnić”.

Dr Amar G. Bose

Historia innowacji

W firmie Bose zawsze marzymy o czymś lepszym niż to, co stworzyliśmy wczoraj. Zobacz, w jaki sposób przyczyniliśmy się do rozwoju potęgi dźwięku na przestrzeni dekad.

Rok 1929: Wszystko się zaczyna. Urodził się Amar Gopal Bose.

Dr Bose urodził się Filadelfii (w stanie Pensylwania). Jego ojcem jest Bengalczyk (Noni Gopal Bose), a matką Amerykanka o brytyjskich i niemieckich korzeniach (Charlotte).

Rok 1956: Poznaj doktora Bose. Amar zdobywa tytuł doktora.

Amar Bose uzyskuje tytuł doktora inżynierii elektrycznej w Massachusetts Institute of Technology i świętuje, kupując nowy system stereo Hi-Fi. Jakość dźwięku rozczarowuje go, dlatego w wolnym czasie prowadzi badania nad akustyką w MIT.

Rok 1964: Początek. Dr Bose oficjalnie zakłada firmę Bose Corporation.

Dr Bose zakłada firmę Bose Corporation. W ciągu dnia wraz z dwoma pracownikami zajmuje się systemami regulacji mocy dla wojska i placówek rządowych. W nocy zajmują się akustyką i projektowaniem głośników.

Rok 1972: Ekspansja na cały świat. Sprzedajemy nasze pierwsze produkty poza Stanami Zjednoczonymi, najpierw w Niemczech.

Dzięki powiązaniom ze sklepem detalicznym w Bad Homburg (Niemcy), produkty firmy Bose zaczynają być sprzedawane poza terenem USA.

Rok 1986: Gotowość do startu. Nasze prototypowe słuchawki z funkcją redukcji hałasu są na pokładzie historycznego lotu.

Dwa nasze zestawy słuchawkowe z redukcją hałasu zapewniają dobry odbiór pilotów Dicka Rutana i Jeany Yeager na rekordowym, nieprzerwanym locie dookoła świata.

Rok 1987: Jesteśmy zaszczyceni. Dr Bose i dr William R. Short otrzymali tytuł wynalazców roku.

Dr Bose oraz dr Williamem R. Shortem otrzymują nagrodę dla wynalazcy roku organizacji Intellectual Property Owners Education Foundation za system głośników z technologią składanego falowodu.

Rok 1993: Obróć pokrętło. Nowa odsłona radia dzięki Bose Wave.

Nasza patentowana technologia głośników Waveguide to rewolucja w podejściu do radioodbiorników. Tak małe urządzenia nigdy wcześniej nie pozwalały uzyskać tak bogatego zakresu dźwięków.

Rok 2000: Nowa definicja ciszy. Nowatorska technologia firmy Bose pozwala usłyszeć ciszę.

Słuchawki QuietComfort® zawsze zmieniają sposób podróżowania samolotem dzięki znacznemu obniżeniu poziomu hałasu i wysokiej jakości dźwięku.

Rok 2008: Lista A. Dr Bose wchodzi do National Inwentors Hall of Fame.

W uznaniu osiągnięć w dziedzinie technologii audio, które „miały znaczący wpływ na jakość życia” dr Bose jest włączony do National Inventors Hall of Fame w Akron w stanie Ohio.

Rok 2011: Hojny gest. Dr Bose przekazuje większość tzw. akcji niemych swojej firmy na rzecz uczelni MIT.

Dr Bose przekazuje większość tzw. akcji niemych swojej firmy na rzecz uczelni MIT. Zyski z tych akcji pozwalają skutecznie realizować cele badawcze i edukacyjne uczelni. Firma pozostanie prywatna i niezależna.

Rok 2013: Jesteśmy w żałobie. Dr Amar Gopal Bose umiera w wieku 83 lat

— Dr Bose założył firmę Bose Corporation ponad 50 lat temu, by skupić się na badaniach i rozwoju technologicznym. Nigdy się to nie zmieniło i nie zmieni. — Bob Maresca, prezes i nowo mianowany dyrektor generalny Bose Corporation.

Rok 2014: Od pierwszego gwizdka. Bose jest oficjalnym dostawcą zestawów słuchawkowych/słuchawek NFL.

Firma Bose wprowadza technologię redukcji hałasu w rozgrywkach NFL, poprawiając łączność z trenerami i wzbogacając doznania kibiców, zarówno tych na stadionach, jak i przed telewizorami.

Rok 2020: Mniejsze i mniejsze. Przedstawiamy słuchawki QuietComfort® Earbuds

Najcichsze i najlepsze w swojej klasie słuchawki QuietComfort® z redukcją szumów otoczenia w eleganckiej i kompletnie pozbawionej przewodów wersji. Słuchawki QuietComfort® Earbuds zapewniają wysoką jakość dźwięku w kompaktowej, wygodnej konstrukcji i zapewniają 11 poziomów kontroli hałasu, dzięki czemu możesz wybrać, ile świata chcesz do siebie dopuścić.

Rok 2022: Usłysz lepiej. Firma Bose zobowiązuje się do zapewnienia dostępności wzmocnienia słuchu

Firma Bose jako pierwsza wprowadziła samoregulującą technologię wzmocnienia słuchu, która została zatwierdzona przez FDA, dla klientów, którzy cierpią na ubytek słuchu od łagodnego do umiarkowanego. Nasza współpraca z firmą hearX w zakresie nowej linii aparatów słuchowych Lexie zasilanych podzespołami Bose zapewni dostępność niedrogich aparatów słuchowych dla milionów osób dorosłych.

To było wczoraj. Oto, co czeka nas jutro.

Dziś firma Bose jest równie wierna zasadom przyświecającym jej założycielom i klientom, jak w 1964 roku. Świętujemy i pokornie dziękujemy milionom ludzi na całym świecie, którzy wybrali Bose. Wiemy, że to dopiero początek i nie możemy się doczekać, aby zaprezentować Wam co czeka nas jutro.

Kobieta w słuchawkach Bose QuietComfort 45 robiąca zdjęcia na plaży