NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

5 sposobów na udoskonalenie słuchawek lotniczych

Pilot ze słuchawkami lotniczymi A30 Bose na uszach

Słuchawki lotnicze to niezbędny element wyposażenia pilotów, który ułatwia płynną realizację lotu, jego wygodę i bezpieczeństwo. Często są więc wykonane z wykorzystaniem najlepszych technologii i najnowszych rozwiązań. Prawdę mówiąc, technologia redukcji szumów Bose powstała właśnie z myślą o pilotach. Z biegiem lat funkcje i możliwości słuchawek lotniczych się poszerzały, a najlepszym tego przykładem jest model Bose A30.

Te nowe słuchawki nawiązują wyglądem do swojego poprzednika, A20 Aviation Headset, ale oferują szereg ulepszeń, które podnoszą poziom pracy i komfortu podczas lotu. Oto szczegóły:

1. Zmniejszona siła nacisku na głowę

Innowacyjna sprężyna w górnej części opaski w słuchawkach lotniczych Bose zapewnia pilotom komfort podczas długich lotów. To rozwiązanie stało za wyjątkową wygodą modelu A20, ale wersja A30 idzie o krok dalej, zmniejszając siłę nacisku słuchawek o 20%, niezależnie od wielkości głowy. Pozwala to pilotom dłużej nosić słuchawki na uszach, bez konieczności regularnego zdejmowania ich w celu zmniejszenia nacisku na głowę.

Pilotka ze słuchawkami lotniczymi A30 Bose na uszach
Pilot i pasażer ze słuchawkami lotniczymi A30 Bose na uszach w małym prywatnym samolocie

2. Trzy tryby aktywnej redukcji szumów

Będąc jednym z wynalazców technologii redukcji szumów, firma Bose ze szczególną troską traktuje tę funkcję i jej wpływ na ułatwianie pracy pilotów. Słuchawki A30 jeszcze bardziej podwyższają poprzeczkę w tym zakresie, wprowadzając trzy różne tryby aktywnej redukcji szumów. Dzięki temu piloci mogą dostosować poziom redukcji do własnych potrzeb. Tryb redukcji szumów o wysokiej częstotliwości jest idealnym rozwiązaniem dla małych samolotów i samolotów z silnikami tłokowymi, które zazwyczaj są bardzo głośne. Z kolei tryb redukcji szumów o niskiej częstotliwości sprawdza się w komunikacji w cichszych samolotach odrzutowych. W tym trybie słuchawki redukują niski dudniący dźwięk silnika, ale nadal zapewniają słyszenie głosu, dzięki czemu można swobodnie prowadzić rozmowy z drugim pilotem lub innymi osobami w kokpicie. Tryb redukcji średnich częstotliwości oferuje właściwy poziom tłumienia szumów, który może być preferowany przez pilotów w samolotach z kabiną ciśnieniową.

3. Dotykowe sterowanie komunikacją głosową

Obecnie, dzięki dostępowi do niezwykle wygodnych słuchawek, piloci nie muszą już ich zdejmować podczas długich lotów. Nowa funkcja aktywowana poprzez dwukrotne dotknięciu nausznika umożliwia przełączenie słuchawek na tryb redukcji szumów o niskiej częstotliwości. Dzięki niej piloci w samolotach odrzutowych i mniej hałaśliwych środowiskach mogą komunikować się ze sobą bez konieczności zdejmowania nausznika, aby usłyszeć osobę siedzącą obok, która nie korzysta z telefonu pokładowego.

Pilot ze słuchawkami lotniczymi A30 Bose na uszach
Pilot i drugi pilot ze słuchawkami lotniczymi Bose A30 na uszach

4. Udoskonalony kabel

Kabel słuchawek A30 jest lżejszy i bardziej elastyczny, dzięki czemu nie zawadza w czasie korzystania z nich. Ogólny komfort korzystania ze słuchawek podnosi dodatkowo udoskonalony materiał, z którego przewód został wykonany. Jest elastyczny, miękki i z łatwością się zgina. Inne kable nie zawsze są wygodne, ale ten poręczny przewód pozwala pilotom skupić się na zapewnieniu bezpiecznego i wygodnego lotu, bez szkody dla trwałości lub wydajności w newralgicznych obszarach, takich jak odporność na zakłócenia elektromagnetyczne.

Rodzina w małym samolocie ze słuchawkami lotniczymi Bose A30 na uszach

5. Zaawansowana aktywna redukcja szumów

W komunikacji czysty dźwięk to podstawa. Kakofonia dźwięków radiowych, których słuchają piloci, to już wystarczające wyzwanie, nie wspominając o dodatkowych szumach otoczenia. Funkcja aktywnej redukcji szumów wygłusza hałas tła i zapewnia czystą przestrzeń, w której piloci mogą dokładnie usłyszeć komunikaty z wieży kontrolnej. Słuchawki A30 bazują na zaawansowanym cyfrowym systemie redukcji szumów.

Pilot w kokpicie ze słuchawkami lotniczymi Bose A30 na uszach odwraca się, aby popatrzeć na swojego psa

Latanie w wyjątkowym stylu

Model A30 zachowuje najlepsze aspekty poprzednich generacji słuchawek lotniczych, wzbogacając je o udoskonalone materiały i zaawansowane technologie. Ma wszystko, czego można oczekiwać od wysokiej jakości słuchawek lotniczych, oferując ponad 40 godzin pracy na baterii, łączność Bluetooth oraz tryb pasywny z praktyczną funkcją automatycznego wyłączania. Jednocześnie, oprócz tego, że model A30 jest wyposażony w najlepsze technologie na rynku, spełnia wymogi bezpieczeństwa lotniczego i zapewnia pełną zgodność z najnowszymi normami FAA i EASA TSO. Ten nowy design to gwarancja wyjątkowego stylu i wygody podczas lotu. Jakby nie było, to właśnie wiodąca technologia firmy Bose i komfort sprawiają, że również pasażerowie sięgają po nasze słuchawki z najlepszą redukcją szumów na czas lotu.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.