ODKRYJ NAJLEPSZĄ NA ŚWIECIE REDUKCJĘ HAŁASU: SŁUCHAWKI QUIETCOMFORT® II Z 90-DNIOWYM OKRESEM PRÓBNYM BEZ RYZYKA. WIĘCEJ INFORMACJI

Zakup słuchawek dousznych do biegania i treningu

Zakup słuchawek do biegania i treningu

Trzy kwestie do rozważenia przed zakupem

Większość biegaczy zgadza się w jednej kwestii, niezależnie od tego, czy wolą przemierzać trasy na świeżym powietrzu, czy dawać z siebie wszystko na bieżni: bez muzyki jest ciężko. Wierzymy, że nic nie poprawia treningu tak, jak wysokiej jakości dźwięk. Przed podjęciem decyzji o zakupie należy jednak rozważyć trzy ważne kwestie: słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe, dopasowanie słuchawek i czas pracy akumulatora.

Słuchawki bezprzewodowe SoundSport na ręczniku obok rękawicy bokserskiej

Słuchawki douszne przewodowe czy w pełni bezprzewodowe

Przewodowe słuchawki douszne mają szereg niepodważalnych zalet. Przede wszystkim nigdy nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Można je też podłączyć wprost do bieżni, by słyszeć telewizor w siłowni.

Z drugiej strony, jeśli zdarzyło Ci się kiedyś przypadkiem machnąć ręką i wyrwać taką słuchawkę z ucha, przejście na rozwiązanie bezprzewodowe może wydać Ci się kuszącą alternatywą. Dzięki technologii Bluetooth® możesz słuchać muzyki, nie wyjmując telefonu z kieszeni. A nowoczesne innowacje sprawiają, że pozbywając przewodów, nie rezygnujesz z jakości dźwięku.

Możesz się zastanawiać, dlaczego niektóre słuchawki nazywa się bezprzewodowymi pomimo tego, że wyraźnie widać przewody łączące ich wkładki. Ich „bezprzewodowość” oznacza, że słuchawki te zamiast tradycyjnej transmisji przewodowej wykorzystują połączenie Bluetooth do przesyłania sygnałów dźwiękowych z urządzenia odtwarzającego do głośników umieszczonych w uszach.

W pełni bezprzewodowe słuchawki in-ear to natomiast dwie wkładki douszne połączone jedynie silnym i niezawodnym sygnałem Bluetooth. W ciągu ostatnich kilku lat słuchawki z tej kategorii stały się szalenie popularne wśród miłośników muzyki. W 2017 roku miały premierę nasze pierwsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki in-ear: SoundSport Free. W tym roku oferujemy dwa w pełni bezprzewodowe modele słuchawek do biegania. Bose Sport Earbuds zostały zaprojektowane do ćwiczeń, a Bose QuietComfort® Earbuds mają funkcję redukcji hałasu równie skuteczną jak w naszych słuchawkach nausznych.

Dopasowanie

Podczas treningu wygodne słuchawki douszne są równie istotne jak wygodne buty do biegania. Podobnie jak z butami — zawsze dobrze jest mieć pewność, że wszystko trzyma się na swoim miejscu.

Nic wszak nie neutralizuje adrenaliny bardziej niż konieczność zwolnienia tempa, by poprawić słuchawkę. Obecnie, w dobie popularności zajęć na bieżni i treningów interwałowych, stabilne dopasowanie staje się jeszcze ważniejsze.

Słuchawki do biegania znacznie różnią się pod względem dopasowania, dlatego warto rozważyć kilka kwestii. Pomyśl o tym, jak słuchawki będą się zachowywać po kilku kilometrach. Czy będą się poruszać lub obcierać Cię? Sprawdź wagę słuchawek — im lżejsze, tym łatwiej będzie Ci pokonywać kolejne kilometry.

Uszy różnych osób mają odmienne kształty i rozmiary, ważne jest zatem odpowiednie dopasowanie końcówek. Skąd to wiemy? Przez lata mierzyliśmy różnice w wielkości uszu wewnętrznych różnych osób. Wykorzystując całą zdobytą wiedzę, stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju końcówki. Wszystkie powierzchnie stykające się z uchem zostały wykonane z miękkiego silikonu zamiast z twardego plastiku, dzięki czemu słuchawki douszne nosi się wygodnie przez cały czas treningu. Z kolei końcówka w kształcie parasola stabilnie dopasowuje się do wszystkich nierówności i zagłębień. Dzięki niej słuchawki mają pozostawać na swoim miejscu podczas wszelakich podskoków. Dzięki wyjątkowemu kształtowi końcówka szczelnie przylega do kanału słuchowego, utrzymując słuchawki na swoim miejscu i poprawiając jakość dźwięku. Nasze słuchawki są wyposażone w trzy różne pary końcówek (w rozmiarach S/M/L), możesz więc wybrać te, które pasują Ci najlepiej. Ciekawostka: nierzadko zdarza się, że do lewego ucha trzeba dobrać inny rozmiar niż do prawego.

Wszystkie słuchawki Bose do biegania są wyposażone w innowacyjną końcówkę ze skrzydełkiem i mają różne rozmiary końcówek, ale słuchawki Bose Sport Earbuds mocno trzymają się w uchu z jeszcze jednego powodu: dzięki swoim niewielkim rozmiarom. Chociaż mają niemal taką samą objętość jak SoundSport Free, to o 40% ściślej przylegają do kanału usznego. Dzięki temu po włożeniu wyglądają na węższe — i stabilniej trzymają się na swoim miejscu. Im bardziej słuchawka douszna wystaje, tym większy nacisk wywiera na skrzydełko mocujące, przez co sprawia wrażenie, że mniej stabilnie tkwi w uchu, nawet jeśli jest prawidłowo założona.

Czas pracy akumulatora

Muzyka musi grać dłużej, niż trwa Twój trening.

Słuchawki around-ear często mają długi czas pracy akumulatora, ale większość osób uważa, że są zbyt duże do biegania. Sportowe słuchawki są mniejsze, ale ich rozmiar nie pozostawia miejsca na duży, pojemny akumulator.

Jeśli muzyka daje Ci dodatkową moc i pomaga przekraczać granice, nie możesz pozwolić, by słuchawki odmówiły Ci posłuszeństwa przed końcem treningu. Podczas używania słuchawek zwróć uwagę, na ile czasu pracy wystarcza jedno ładowanie i jak łatwo je naładować, gdy akurat z nich nie korzystasz.

Słuchawki Bose Sport Earbuds po naładowaniu działają do pięciu godzin. Przeciętnemu użytkownikowi powinno to wystarczyć na przebiegnięcie maratonu! Gdy odpoczywasz po biegu, Twoje słuchawki mogą odetchnąć w dołączonym etui ładującym. W pełni naładowane etui zapewnia dwa pełne cykle ładowania, czyli dodatkowe 10 godzin odtwarzania.

Słuchawki SoundSport Free działają nawet 6 godzin na jednym ładowaniu i tak jak Bose Sport Earbuds można je ładować w etui zapewniającym dwa dodatkowe cykle ładowania (co daje łącznie nawet 10 dodatkowych godzin pracy na akumulatorze).

Janay Harding w słuchawkach Bose Sport Earbuds podczas treningu
Mężczyzna w słuchawkach Bose Sport Earbuds podczas skakania na skakance

Różne plany treningowe wymagają różnych rodzajów słuchawek dousznych

Łatwiej jest się trzymać planu treningowego, gdy motywuje do niego dobry towarzysz. A nie ma bardziej niezawodnego towarzysza do treningu niż para słuchawek.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.

Nowe słuchawki, nowe słuchawki douszne i kolejna ewolucja dźwięku.
Porady zakupowe: słuchawki z funkcją redukcji hałasu
3 sposoby, na jakie muzyka nas motywuje
pl