NOWE PRODUKTY JUŻ TU SĄ! ZAPOZNAJ SIĘ Z NIMI.
Sklepy Koszyk

Jak słuchawki douszne z funkcją redukcji szumów mogą zapewniać Ci wsparcie przez cały dzień

Kobieta w słuchawkach dousznych Bose QuietComfort II

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, znalezienie spokojnego miejsca na odprężenie się i odstresowanie może być wyzwaniem. W miastach ryzyko zanieczyszczenia hałasem spowodowanym ruchem ulicznym, robotami budowlanymi i ruchem powietrznym jest większe. Mieszkańcy podmiejskich lub wiejskich terenów również są narażeni na hałas, czy to z powodu robót budowlanych, konieczności utrzymywania trawników, prac drogowych, czy współistnienia dzikiej przyrody.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie problemu natarczywych dźwięków. Słuchawki douszne lub słuchawki nauszne z funkcją redukcji szumów nie tylko blokują dźwięki inne niż muzyka – one eliminują je całkowicie, co może przekładać się na wiele korzyści w ciągu dnia, na przykład w biurze, na siłowni, w domu i w innym dowolnym miejscu.

Ta uniwersalność sprawia, że technologia redukcji szumów jest tak popularna wśród niektórych osób. Dowiedz się, w jaki sposób może pomóc Ci w realizacji wielu zadań w ciągu dnia.

ABC technologii redukcji szumów

Wyróżniamy dwa rodzaje redukcji szumów: aktywny i pasywny. Pasywna redukcja szumów blokuje dźwięki pochodzące z otoczenia, przede wszystkim poprzez stworzenie fizycznej bariery przeciwko falom dźwiękowym, które trafiają do przewodu słuchowego.

Z kolei aktywną redukcją szumów steruje elektronika. Malutkie mikrofony w słuchawkach nausznych lub dousznych monitorują fale dźwiękowe otoczenia, a następnie emitują taki sam sygnał z odwrotną fazą w celu wyeliminowania hałasu. Ta strefa ciszy umożliwia kontrolowanie dźwięków, które mają być wyraźnie słyszalne, oraz przeniesienie muzyki, podcastu czy audiobooka na pierwszy plan.

Stwórz prywatne biuro w miejscu publicznym

Niekiedy trudno jest skoncentrować się w głośnym biurze lub wspólnej przestrzeni do pracy wśród rozmów, dźwięków klawiatury, telefonów, drukarek czy ruchu ulicznego, które naruszają Twoją prywatną przestrzeń. To, co rozprasza Twoją uwagę, niewątpliwie zmniejsza też produktywność, a przez to zwiększa ilość pracy do wykonania w ciągu dnia. Na szczęście te przeszkody można łatwo wyeliminować dzięki słuchawkom dousznym z funkcją redukcji szumów, na przykład QuietComfort Earbuds II, które tworzą doskonałą przestrzeń do poprawy koncentracji uwagi.

Mogą również sprawić, że spotkania wirtualne będą bardziej produktywne dzięki poprawie klarowności dźwięku. Głośniki laptopów nie słyną z wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku. Dodajmy do tego nieodpowiednio umieszczone mikrofony uczestników spotkania, przez które może być trudno zrozumieć, co mówią inni i na odwrót.

Redukcja szumów może służyć obydwu stronom. Po pierwsze, dzięki ograniczeniu hałasu otoczenia wokół Ciebie możesz skupić się na spotkaniu. Ta technologia zapewnia też większą jakość dźwięku niż głośniki laptopów. Nawet jeśli uczestnicy spotkania nie umieścili swoich mikrofonów w odpowiednich miejscach, będziesz słyszeć ich bardzo wyraźnie. Technologia redukcji szumów wzmacnia również dźwięk mikrofonów. Na przykład słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700 wykorzystują technologię redukcji szumów do ograniczania hałasu w tle zakłócającego odbiór głosowy, dlatego słuchacze po drugiej stronie ekranu usłyszą Cię głośno i wyraźnie, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. To właśnie sprawia, że Bose posiada najlepsze słuchawki nauszne do pracy lub szkoły.

Kobieta   słuchawkach dousznych Bose QuietComfort II w plenerze
Kobieta w słuchawkach Bose Noise Cancelling 700

Trening bez zakłóceń

Trening to czas, w którym skupiasz się wyłącznie na sobie. Zakłócenia bywają frustrujące, w szczególności wtedy, kiedy próbujesz skoncentrować się na połączeniu umysł-mięśnie podczas treningu wytrzymałościowego lub kiedy długa sesja na bieżni zaczyna dawać rezultaty. I w tym przypadku słuchawki douszne z funkcją redukcji szumów mogą umożliwić Ci utrzymanie motywacji dzięki muzyce, a także szybsze osiągnięcie celów.

Według wielu badań i opinii sportowców słuchanie muzyki może zwiększać możliwości fizyczne. Nie dotyczy to jednak dowolnej muzyki – według wyników badań opublikowanych w 2021 roku przez National Library of Medicine znaczenie ma również nasza relacja z muzyką. Jeśli słuchaczowi nie będzie podobać się dany rodzaj muzyki, jego wydajność może się pogorszyć. Jak możemy przeczytać w raporcie badań: „z tego powodu trenerzy i sportowcy powinni brać pod uwagę indywidualne preferencje muzyczne podczas próby optymalizacji wydajności i całego treningu”.

Kobieta w słuchawkach dousznych Bose QuietComfort II

Znajdź towarzysza do prac domowych

Wykonywanie pewnych zadań może i jest obowiązkowe, ale nie musi być nieprzyjemne. Jeśli potrzebujesz dodatkowej motywacji i energii, ulubione playlisty odtwarzane na słuchawkach nausznych z funkcją redukcji szumów mogą wprowadzić Cię w swobodny rytm podczas prasowania, składania, szorowania lub wycierania. Dzięki słuchawkom nausznym z funkcją redukcji szumów Twoje myśli niespiesznie krążą, podczas gdy Twoje dłonie zajmują się pracą.

Słuchawki nauszne lub douszne z funkcją redukcji szumów mogą również chronić słuch podczas prac w ogrodzie, na przykład podczas koszenia trawnika, poprzez zmniejszenie poziomu decybeli generowanego przez urządzenie nawet do 70%. Biorąc pod uwagę, że kosiarka na gaz osiąga średni poziom hałasu w wysokości 90 decybeli, a każdy rodzaj hałasu powyżej 70 decybeli trwający przez dłuższy czas może prowadzić do uszkodzenia słuchu, dzięki technologii redukcji szumów można chronić słuch na dłużej.

Pozostań w kontakcie z otoczeniem

W wielu miejscach, zarówno w przestrzeni miejskiej, podmiejskiej czy wiejskiej, zwykła wycieczka może przerodzić się w istny atak dźwiękowy. Bez względu na to, jak uciążliwy może być hałas uliczny, roboty drogowe lub zwyczajny zgiełk, ważne jest, aby usłyszeć np. nadjeżdżający pociąg lub komunikaty na stacji, aby wiedzieć, w którym miejscu wysiąść.

W tej sytuacji słuchawki nauszne z funkcją redukcji szumów Bose zapewniają Ci dwa rozwiązania, aby pozostać świadomym tego, co dzieje się w otoczeniu. Pierwsze rozwiązanie bazuje na zmniejszeniu ilości decybeli i ochronie słuchu, a drugie rozwiązanie jest możliwe dzięki trybowi Aware w słuchawkach dousznych QC Earbuds II i trybowi rozmowy w słuchawkach nausznych Noise Cancelling Headphones 700s. W obydwu opcjach słuchacz może łatwo wybrać, które źródła hałasu z otoczenia chce wpuścić, a które zablokować, ograniczając ilość decybeli i pozostając świadomym tego, co dzieje się w otoczeniu. Dzięki temu wciąż słyszysz wszystko, co musisz usłyszeć, i pozbywasz się wszystkich innych dźwięków.

Kobieta w słuchawkach dousznych Bose QuietComfort II

Znajdź spokój w podróży

Słuchawki douszne z funkcją redukcji szumów są kompaktowe, lekkie i mieszczą się w kieszeni. Dzięki temu możesz zabrać je ze sobą w dowolne miejsce, a Twój dźwiękowy azyl pozostaje w zasięgu ręki zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz. Szykuje się długi lot? Ucieknij od rzeczywistości do świata audiobooka z najlepszymi słuchawkami z funkcją redukcji szumów do samolotu. Potrzebujesz złapać równowagę? Włącz muzykę do medytacji. Masz do napisania sprawozdanie? Odtwórz rytmy, które najbardziej Cię motywują i dodają najwięcej energii.

Akumulator słuchawek nausznych z funkcją redukcji szumów Bose zapewnia moc, dzięki której jest to możliwe. Na przykład słuchawki douszne z etui do ładowania QC Earbuds II zapewniają do 24 godzin pracy. Dodatkowo, jeśli akumulator słuchawek dousznych jest wyczerpany, można zyskać do dwóch godzin pracy po jedynie 20 minutach ładowania – doskonałe rozwiązanie do szybkiego uzupełnienia energii na stacji kolejowej, lotnisku lub przystanku na autostradzie.

Technologia niczym szwajcarski scyzoryk

Słuchawki nauszne i douszne z funkcją redukcji szumów mogą zapewniać wsparcie przez prawie cały dzień, od świtu do nocy. Kiedy odkryjesz, jak korzystać z ich zalet i uniwersalności, staną się nieodzownym przedmiotem zwiększającym produktywność, takim jak poranna kawa.

Dostępność produktu może się różnić w zależności od kraju.

POWIĄZANE PRODUKTY

Powiązane artykuły

Pięć sposobów, na które słuchawki douszne QuietComfort II wprowadzają nową jakość
Najlepsze słuchawki nauszne i douszne do pracy